Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.8.0.SKICNXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 Lite 5G (nazwa kodowa: renoir).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V13.0.8.0.SKICNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można na ten ROM (EEA), pobierać i instalować jedynie aktualizacje, przeznaczone stricte do ROMów CN i instalować je z poziomu OS-a w telefonie z archiwów zip (jest taka opcja) ?

Zawsze to prościej, niż przez fastboot, jako że wspomnianą aktualizację można pobrać z sieci wprost na telefon.

Edit:

Mowa o tej aktualizacji:   https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/renoir/stable/V13.0.8.0.SKICNXM/

Edytowane przez Licht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno, czy modyfikowany przez Wasz Team ROM można aktualizować OTA ?

Niby jest dostępna z poziomu telefonu aktualizacja, ale jest problem z jej pobraniem.

I tak już na marginesie, skoro są aktualizacje do ROMów Global EEA, ważące ok. 108 MB, to nie dałoby się publikować aktualizacji w zipach w takiej formie do tego ROMu ?

Edit:

Nasuwa się także pytanie, dlaczego ROM Global EEA i ten ROM, mają identyczne oznaczenia, co musi powodować niejakie zamieszanie ?

Czy nie ma możliwości, aby te ROMy w jakiś sposób zróżnicować, np. dodać/zmienić symbol/literę w nazwie wersji ?

Edytowane przez Licht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Licht napisał:

gobal EEA, ważące ok. 108 MB, to nie dałoby się publikować aktualizacji w zipach w takiej formie do tego ROMu ?

W pierwszym poście jest napisane dlaczego te romy są fastboot (brak działającego twrp). Jak będzie twrp to i romy będą pod recovery ( zip) z możliwością pobierania i instalacji OTA. Aktualizacji przyrostowych dla tych romów nie ma. Są robione tylko pełne wersje (takie też  mogą być pobierane i instalowane przez OTA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

W pierwszym poście jest napisane dlaczego te romy są fastboot (brak działającego twrp). Jak będzie twrp to i romy będą pod recovery ( zip) z możliwością pobierania i instalacji OTA.

Chyba nie zrozumiałeś, mowa o instalacji aktualizacyjnych archiwów z poziomu systemu, a nie z poziomu TWRP (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Licht napisał:

To jeszcze jedno, czy modyfikowany przez Wasz Team ROM można aktualizować OTA ?

Gdyby było to możliwe w obecnej formie, to raczej byśmy o tym informowali. Będziesz widzieć powiadomienie w aktualizatorze, możesz pobrać, ale aktualizator poinformuje Cię, jak to zainstalować przez fastboot.

Godzinę temu, Licht napisał:

I tak już na marginesie, skoro są aktualizacje do ROMów Global EEA, ważące ok. 108 MB, to nie dałoby się publikować aktualizacji w zipach w takiej formie do tego ROMu ?

Nie. Niestety to nie jest takie proste, jak się to powszechnie wyobraża.

Godzinę temu, Licht napisał:

Nasuwa się także pytanie, dlaczego ROM Global EEA i ten ROM, mają identyczne oznaczenia, co musi powodować niejakie zamieszanie ?

Global EEA i ten ROM nie mają tych samych oznaczeń. EEA = SKIEUXM, nasz = SKICNXM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Global EEA i ten ROM nie mają tych samych oznaczeń. EEA = SKIEUXM, nasz = SKICNXM.

 

W takim razie ROM CN i Wasz ROM mają te same oznaczenia.

Edytowane przez Licht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Licht napisał:

aktualizacyjnych archiwów z poziomu systemu, a nie z poziomu TWRP (!).

A niby w jaki sposób? Aktualizacje jak to nazywasz z poziomu  systemu są robione przez recovery, tylko tego nie widzisz bo system to recovery uruchamia. Stockowym recovery nie zainstalujesz aktualizacji custom roma, a tylko takie masz. Tak romy xiaomieu mają takie same oznaczenia literowe jak chińskie, bo to są ich modyfikacje.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się w bieżącym ROMie na denerwujący problem z aplikacją Xiaomi Messaging, w której tym razem nie działają raporty doręczenia SMSów (w poprzedniej jej wersji w MIUI 13.0.7 nie działały raporty doręczania MMSów).

Chciałem naprawić ten kiks instalując inną wersję wspomnianej aplikacji, niemniej system daje mi po łapach zwracając komunikat: "Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł".

Mam zatem pytanie, czy ktoś zna portal, z którego można pobrać np. wspomnianą aplikację, która byłaby akceptowana przez system przy próbie instalacji ?

A może ktoś zna sposób, jak obejść to zabezpieczenie w systemie z funkcjonującym bootloaderem zmodyfikowanym przez Magiska ?

Systemy zrootowane SuperSU, są dla mnie jak otwarta karta, ale Magisk, to ciągle zagadka. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Problem z raportami doręczenia znamy, Xiaomi popsuło to w najnowszej wersji aplikacji SMS.

No to przykrość, bo w sumie tylko po to implementowałem Wasz ROM, żeby uwolnić się od słabej aplikacji Wiadomości od Googla i kaprysów Textry, a tu także ping-pong.

A tak już na marginesie, to nie dałoby się przygarnąć na Wasz ROM, motywów z wersji Global, bo estetyka Chińczyków, niestety dosyć mocno odbiega od europejskiej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Xiaomi.eu 13.0.8.0.SKICNXM wypada wydajnościowo w porównaniu do globalnej EEA 13.0.4.0.SKIEUXM ?

Jest bardziej płynne czy wypada raczej bez większych różnic ?

Mówię tu o MI 11 lite 5g ze Snapdragonem 780g

I czy ta omawiana wersja posiada wszystkie udogodnienia w postaci np. tych nowych tapet z krystalizacją i molten glass'ów

bo jak wiadomo na globalnym miui 13 tego nie ma 

Edytowane przez ke1sezrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Licht napisał:

A tak już na marginesie, to nie dałoby się przygarnąć na Wasz ROM, motywów z wersji Global, bo estetyka Chińczyków, niestety dosyć mocno odbiega od europejskiej ?

Skoro masz roota, no to możesz odinstalować modułem chińskie motywy i zainstalować globalne. Jeśli jednak opcja "Tapeta i personalizacja" w Ustawieniach nie będzie działać, nie zgłaszaj tego do nas, bo to kwestia właśnie tej chińskiej aplikacji, którą (prawdopodobnie) odinstalujesz.

2 godziny temu, ke1sezrg napisał:

I czy ta omawiana wersja posiada wszystkie udogodnienia w postaci np. tych nowych tapet z krystalizacją i molten glass'ów

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wgraniu najnowszej aktualizacji do  Mi 11 Lite 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.8.0.SKICNXM zauważyłem że jest brak powiadomienia sms o dostarczeniu czyli taki ptaszek (v) wyskakujący.

Czy można to jakoś naprawić żeby było widać dostarczenie smsa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy mając nowo kupiony telefon MI 11 Lite 5G z ROMem 12.5.1 z orange (12.5.1.RKIEUOR) mogę wdł. powyższego 

W dniu 11.03.2022 o 07:54, Kacper Skrzypek napisał:

 

 dokonać aktualizacji, czy muszę najpierw poprosić Chińczyków o odblokowanie bootloadera?

Czy jeśli konieczne jest odblokowanie bootloadera do zmiany wersji, jest możliwe by po aktualizacji na ROM Xiaomi.EU (lub taiwański, Taiwan 13.0.2.0.SKITWXM , chodzi mi o dialer Xiaomi) zablokować go, by nie było problemu z płatnościami zbliżeniowymi?

Przepraszam za może banalne pytania, ale od kilku lat nie robiłem żadnych samodzielnych aktualizacji telefonu. Brak dialera od xiaomi w nowych telefonach wymusił powrót do tematu .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zippżeby wgrać jakikolwiek rom w trybie fastboot musisz odblokować bootloader. Xiaomieu bez tego nie zainstalujesz. Po wgraniu oficjalnego np. tajwańskiej wersji możesz zablokować. Oficjalny można próbować wgrać bez odblokowania bootloadera przez systemowy aktualizator, podmieniając nazwę romu po weryfikacji. Tylko do tego trzeba znaleźć rom brandowany przez Orange i zmienić nazwę tajwańskiegoi na ten Orange.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, FromWP napisał:

 Oficjalny można próbować wgrać bez odblokowania bootloadera przez systemowy aktualizator, podmieniając nazwę romu po weryfikacji. Tylko do tego trzeba znaleźć rom brandowany przez Orange i zmienić nazwę tajwańskiegoi na ten Orange.

czy mógłbyś rozwinąć myśl o podmienianiu nazwy TW romu?

Mam plik miui_RENOIRTWGlobal_V13.0.2.0.SKITWXM_7dd31dc804_12.0.zip, czyli tajwański ROM z MIUI 13 i Andr.12

Czy taki mogę wgrać do telefonu i próbować nim aktualizować telefon z 12.5.1.RKIEUOR (czyli MIUI 12.5 i Andr.11 ?

Rozumiem, że ROM Xiaomieu w ogóle odpada, bo po wgraniu, nie można zablokować z nim bootlaodera, czyli nie działają płatności zbliżeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zipp z romem xiaomieu płatności powinny działać pomimo odblokowanego bootloadera. Do wgrania tajwańskiego musiałbys mieć paczkę romu brandowanego przez Orange, żeby podmienić nazwę. Czyli musiała by być to paczka romu Orange tego co masz lub nowszej wersji. Nie bardzo wiem gdzie taką można  znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 11 Lite 5G

(pobrałem poprawny plik)

Cała instalacja szła dobrze do momentu gdy okno CMD zatrzymało się na "sending cust", (powinno trwać jakieś 18 sekund) po 20 minutach zamknąłem CMD, spróbowałem jeszcze raz. Wyskakiwały błędy, myślałem, że telefon zbrickowany i będzie trzeba go wysyłać na naprawe. Udało się, nie wiem jakim cudem, ale bawiłem się w różne Xiaomi Toole, Mi Flashe az przed poddaniem sie, jeszcze raz kliknąłem w plik BAT do instalacji i wszystko przebiegło bez problemu, nie wiem jakim cudem, lecz problem jest następujący: Już po zainstalowaniu miui by xiaomieu, w opcjach programisty nie widać "Mi Unlock Status", tylko "Odblokowywanie OEM", nie wiem o co chodzi? Boję się resetować telefon, bo boje się że system nie zabootoje sie spowrotem, czy to możliwe? Czy to możliwe że bootloader się zablokował a mam custom ROM-a? Dzięki za pomoc z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem swego czasu podobne wątpliwości, ponieważ ten konkretnie soft powoduje niestandardowe zachowanie telefonu, jako że znika symbol otwartej kłódki przy bootowaniu i w menu w Opcjach programisty, opcja Zdjęcie blokady OEM jest aktywna.

Nie oznacza to jednak, że zablokował się bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...