Skocz do zawartości

MIUI 22.3.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2233.png

  • ROM Xiaomi.eu w wersji beta dla Xiaomi 12X (psyche); czekamy na wydanie wersji 22.3.3 przez Xiaomi
  • Dodana możliwość wyboru regionu wykorzystywanego przy łączeniu się z siecią Wi-Fi
  • Póki co brak aktualizacji dla Mi Note 10/Pro oraz Redmi 9T (czekamy na linki do ROM-ów)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 24.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 11 ultra w  końcu jest i działa bez problemu :)
Co ciekawe (u mnie) nadal nie działa opcja pobrania super tapet z poziomu telefonu (po kilku aktualizacjach systemu), co więcej sama apka odpowiedzialna za tapety w systemie wydaje się nie mieć dostępu do sieci.
np gdy zjeżdżam na sam dół w tapetach systemowych do "oficjalna wbudowana tapeta xiaomi mogę przewinąć tylko 6 tapet z 33 a gdy wchodzę w nie to wyskakuje info "nie można połączyć się z siecią" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Problem z tapetami znam, zgłaszałem go wielokrotnie (jeśli chodzi o te tapety online, supertapety z tego co kojarzę trzeba ściągać ręcznie).

co się zmieniło w takim razie między miui 12.5 a miui 13 że nie ma supertapet w systemie? 
"problem" zaczął się po aktualizacji 13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

system wrzucony - jak zwykle z przygodami :) ale za 3cim podejściem się udało :) supertapety są - przynajmniej te domyślne - nie pobierałem nic tam od nich ale z ciekawości sprawdzę - ciekawe czy te płatności NFC działaja - w weekend postaram się sprawdzić - ciekawa sprawa z tym bo do tej pory nie było żadnych problemów - może coś w tej aplikacji bankowej popsuli przy okazji aktualizacji .... no zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supertapety powinny być w systemie, chyba że je odinstalowałeś. W takiej sytuacji rzeczywiście nie są one widoczne i bez zrobienia pełnego czyszczenia lub instalacji ich ręcznie się one nie pokażą.
Pisałem już przy 1 wersji miui 13, używałem jednej z supertapet na 12,5 (góra albo mars już nie pamiętam) i miałem pobrane wszystkie inne (żeby zobaczyć jak wyglądają). Po aktualizacji do 13 usunęło mi ta tapetę i od tego czasu nie mogłem ich pobrać, tak jakby aktualizacja je usunęła
Nie jest to wielki problem, ot po każdej aktualizacji sprawdzam czy coś się zmieniło


Ale znalazłem dziś inny problem. Mi 11 ultra w trybie zwolnione tempo 960/1920 fps 720/1080p (obojętnie) i wybranym h265 robi zielone filmy. W przypadku h264 jest ok.
Kilka wersji temu wszystko działało bezproblemowo https://cloud.tapatalk.com/s/62223541cc2b8/VID_20220304_161544.mp4

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przy okazji opiszę mały problem z siecią i netem - taka sytuacja zdarzała się już wcześniej sporadycznie potem specjalnie nie było z tym problemów ale akurat znowu wystąpiła to daje znać - wieczorem wszystko działało jak trzeba żadnych problemów teraz odblokowałem fona i nie działał internet podłączenie wifi jest zrobiłem rozłączenie i połączenie jeszcze raz dalej nie działa przełączyłem na dane mobilne też nie działa - pomógł dopiero restart sprzętu - i tak jak wspomniałem kilka razy na wcześniejszych wersjach też to było - nie za często ale bywało - niby drobna sprawa bo restart ja załatwia no ale warto dać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Netoper napisał:

Zobacz czy włączenie i wyłączenie trybu samolotowego też przywróci internet, jak pójdzie to będzie to szybsza opcja niż restart fona.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

oki można spróbować - nie korzystałem jeszcze w ogóle z tej opcji samolotowej - przy następnej okazji jak się wywali zobaczę .... w sumie to za często się nie zdarza ale kilka razy już był z tym problem - to tak daje znać na wszelki wypadek - ogólnie to restart i tak jest szybki jeszcze jak pina się pamięta to już w ogóle chwilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem z aparatem. 
tryb poklatkowy wyłącza się "losowo". apka wyłączona z oszczędzania baterii i założona "kłódka" a mimo to się wyłącza zanim dokończy ustawione zadanie. W przedostatniej wydanej dla mi 11 ultra wersji wszystko działało ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie dalej jest problem z płatnościami przez NFC - zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem z tym modułem bo wydaje się że wszystkie ustawienia w telefonie jak i w aplikacji bankowej sa w porządku ... i tu takie pytanie czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy moduł NFC działa poprawnie? w telefonie jedyne co mogłem zrobić to ta opcja naprawy - nic nie pomogło - zawsze jest komunikat że transakcja odrzucona ...

edit - znalazłem w sklepie Play jakaś apke która zaczytuje dane karty przez NFC po przyłożeniu jej do fona i działa bezproblemowo więc chyba moduł NFC jako taki transmisyjne działa dobrze - zostaje więc albo problem po stronie systemu albo apki bankowej - system wrzuciłem w telefon chyba w zeszły czwartek wieczorem albo w piątek a płaciłem prze NFC w niedzielę i było ok więc zakładam że to nie wina systemu natomiast ostatnia aktualizacja aplikacji bankowej była bodajże 21 lutego i płatności też działały bezproblemowo .... tak więc teoretycznie wszystko powinno być ok ... karta oczywiście jest ważna i aktywna - sprawdzałem to w aplikacji 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie dalej jest problem z płatnościami przez NFC - zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem z tym modułem bo wydaje się że wszystkie ustawienia w telefonie jak i w aplikacji bankowej sa w porządku ... i tu takie pytanie czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy moduł NFC działa poprawnie? w telefonie jedyne co mogłem zrobić to ta opcja naprawy - nic nie pomogło - zawsze jest komunikat że transakcja odrzucona ...
edit - znalazłem w sklepie Play jakaś apke która zaczytuje dane karty przez NFC po przyłożeniu jej do fona i działa bezproblemowo więc chyba moduł NFC jako taki transmisyjne działa dobrze - zostaje więc albo problem po stronie systemu albo apki bankowej - system wrzuciłem w telefon chyba w zeszły czwartek wieczorem albo w piątek a płaciłem prze NFC w niedzielę i było ok więc zakładam że to nie wina systemu natomiast ostatnia aktualizacja aplikacji bankowej była bodajże 21 lutego i płatności też działały bezproblemowo .... tak więc teoretycznie wszystko powinno być ok ... karta oczywiście jest ważna i aktywna - sprawdzałem to w aplikacji 
Przede wszystkim sprawdź czy safetynet test przechodzi. Ja też miałem ~1,5 miesiąca temu 2 dni błędu NFC. Ot w nocy wywaliło błąd i przez 2 dni nie działało

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mateo912 napisał:

Przede wszystkim sprawdź czy safetynet test przechodzi. Ja też miałem ~1,5 miesiąca temu 2 dni błędu NFC. Ot w nocy wywaliło błąd i przez 2 dni nie działało emoji28.png

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka
 

przechodzi bezproblemowo - wszystko na zielono żadnych problemów - u mnie błędu żadnego nie ma przy płaceniu przez NFC - pisze że transakcja realizowana - wyglada to tak jak zawsze do tej pory tyle że terminale zgłaszają - transakcja odrzucona ... ja jeszcze spróbuję zapłacić ta karta przy okazji jakichś zakupów tak bezpośrednio przez terminal - ciekawe czy pójdzie .... wysłałem jeszcze pytanie do obsługi tej mojej aplikacji ciekawe co oni napiszą ... może jeszcze wyczyszcze te dane cache i od nowa ja skonfiguruje to coś to da ... w sumie od lat się z tego korzysta i nie było jeszcze takich ciekawych sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzi bezproblemowo - wszystko na zielono żadnych problemów - u mnie błędu żadnego nie ma przy płaceniu przez NFC - pisze że transakcja realizowana - wyglada to tak jak zawsze do tej pory tyle że terminale zgłaszają - transakcja odrzucona ... ja jeszcze spróbuję zapłacić ta karta przy okazji jakichś zakupów tak bezpośrednio przez terminal - ciekawe czy pójdzie .... wysłałem jeszcze pytanie do obsługi tej mojej aplikacji ciekawe co oni napiszą ... może jeszcze wyczyszcze te dane cache i od nowa ja skonfiguruje to coś to da ... w sumie od lat się z tego korzysta i nie było jeszcze takich ciekawych sytuacji
Spróbuj usunąć kartę i dodać ją jeszcze raz. Wygląda jakby jakiś błąd wirtualnej karty tworzonej przez gpay.

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mateo912 napisał:

Spróbuj usunąć kartę i dodać ją jeszcze raz. Wygląda jakby jakiś błąd wirtualnej karty tworzonej przez gpay.

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka
 

no ale ja nie korzystam z gpay - nie mam tego nawet zainstalowanego - karta jest dołączona do konta i aplikacja bankowa IKO ja prawidłowo pokazuje - jest aktywna i ważna jeszcze ponad rok - w NFC aplikacja IKO jest ustawiona jako domyślna - po przyłożeniu fona do terminalu pokazuje się informacja taka jak zawsze że płatność jest realizowana jest też obrazek tej podłączonej kart - czyli wszystko ok - no ale terminal odrzuca .... mój plan jest taki że wyczyszcze wszystkie dane aplikacji w ogóle ja wywalę i zainstaluje jeszcze raz - zobaczymy czy coś to da ... nie wiem czy będę miał okazję to przetestować w tygodniu ale w weekenda myślę już że tak no i zobaczę jeszcze co odpiszą z banku :) jakos temat powoli się ogarnie ...

ps - jeszcze pytanie do kierownictwa np pana Kacpra - co to jest ta opcja nie przeszkadzac dla NFC? ja to zawsze miałem wyłączone teraz też jest - jej włączenie czy fakt że jest wyłączona chyba nie powinno tu rzutować na te problemy o których pisałem?

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie wiem dokładnie, bo nigdy z tego nie korzystałem, ale nie powinno to wpływać na problemy z IKO.

no też tak podejrzewam ale przy następnej próbie jak już podziałam w innych tematach to na wszelki wypadek to włączę :) do tej pory zawsze miałem wyłączone i nie było problemów z NFC .... na razie jako taki plan działania opracowałem i powoli go wdrażam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie że na mi mix, kompletnie posypały się powiadomienia? A dokładnie czas jaki tel przechodzi w spoczynek i nie synchronizuje się ? To samo np z apka whatsapp na PC, na wcześniejszym cofcie zero problemów a tu niby sie łączy ale i tak nic nie synchronizuje ?

MIX 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Evenred napisał:

Czy tylko ja mam wrażenie że na mi mix, kompletnie posypały się powiadomienia? A dokładnie czas jaki tel przechodzi w spoczynek i nie synchronizuje się ? To samo np z apka whatsapp na PC, na wcześniejszym cofcie zero problemów a tu niby sie łączy ale i tak nic nie synchronizuje ?

MIX 4

możliwe że aktualizacja "zresetowała" optymalizacje baterii i teraz system musi się na nowo nauczyć jakich aplikacji używasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z widgetami pogody, zegara itp. Wczoraj normalnie je ustawiałem na którym chciałem miejscu na dowolnym pulpicie, a dzisiaj się wszystko posypało i tylko mogę je ustawić na stronie asystenta.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomasznowak napisał:

U mnie jest problem z widgetami pogody, zegara itp. Wczoraj normalnie je ustawiałem na którym chciałem miejscu na dowolnym pulpicie, a dzisiaj się wszystko posypało i tylko mogę je ustawić na stronie asystenta.

Nie masz przypadkiem zainstalowanej globalnej wersji asystenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką mam wersję asystenta. Zainstalowałem miui Polska na czysto. Próbowałem kilka razy instalować widgety na różnych pulpitach i po pewnym czasie w asystencie zmieniły się ikony po prawej stronie u góry( tu gdzie zaznaczyłem ) i od tej pory mogę tylko dodać widgety w pulpicie asystenta. Można zainstalować inną wersję asystenta?





a7e3ac81a11163df0ad77a1b844cebf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i nie przywracałem kopii zapasowej z chmury tylko zainstalowałem wszystkie aplikacje ręcznie. Od tej pory jest wszystko normalnie tzn. asystent się nie zawiesza i widgety można normalnie dodawać do pulpitu. Tak, że jak do tej pory, wszystko jest w porządku.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wersji na MIX 4 wszystko mi się sypie, zegar nie uaktualnia się podczas włączonego ekranu, dostaje powiadomienia z ogromnym opóźnieniem oraz przestały działać mi płatności google.. Dlatego zastanawiam się nad przejściem na wersję stabilną. Jest to jakoś normalnie możliwe? Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, na Mi10 zauważyłem że jak odbieram połączenie które telefon ma nagrać to po odebraniu samoszynnie ekran przeskakuje w foldery nagrań lub coś takiego. Nie pokazuje dialera tylko gdzieś sobie leci po funkcjach. Generalnie zawsze było tak że po odebraniu rozmowy to ten ekran mimo wygaszenia robił różne dziwne rzeczy i biegało się policzkiem po wszelakich funkcjach, ale ta jest nowa i zawsze tak samo się zachowuje. Korzystam z Dialer One ale na systemowym jest tak samo. 

Oraz po wybudzeniu w lewym górnym rogu wyświetla przez dłuższą chwilę taką zieloną baterię która skutecznie zasłania powiadomienia na które chciałbym zerknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukaszek1981 napisał:

Hej, na Mi10 zauważyłem że jak odbieram połączenie które telefon ma nagrać to po odebraniu samoszynnie ekran przeskakuje w foldery nagrań lub coś takiego.

Bo chce, abyś zaakceptował dostęp do nagrań połączeń. Inaczej ich nie nagra.

6 godzin temu, lukaszek1981 napisał:

Oraz po wybudzeniu w lewym górnym rogu wyświetla przez dłuższą chwilę taką zieloną baterię która skutecznie zasłania powiadomienia na które chciałbym zerknąć. 

Kontrolki uprawnień, znane na Androidzie 12. Niestety Xiaomi nie umożliwia wyłączenia tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2022 o 13:41, marekneo napisał:

Czyli jak dobrze rozumiem z wersji stabilnej na rozwojową można przejść aktualizacją ale w drugą stronę tylko pierwsza instalacja?

Chyba, że wrzucasz stabilną, która jest dużo nowsza od aktualnie posiadanej przez Ciebie bety.

Myślę, że wtedy również nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...