Skocz do zawartości

MIUI 22.2.23


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22224.png

  • ROM Xiaomi.eu w wersji beta dla Xiaomi 11 Lite 5G NE/Mi 11 LE (lisa)
  • Przywrócone statystyki dot. zużycia baterii przez ekran w statystykach zużycia baterii (Android 12)
  • Poprawki bezpieczeństwa z lutego 2022 r.
  • Poprawki błędów, np. niedziałających niektórych aplikacji firm trzecich (błąd Xiaomi naprawiony przez nas)
  • Póki co brak aktualizacji dla Mi 11 Pro/Ultra (Xiaomi nie opublikowało ROM-u)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach. Jeśli natomiast występują u Państwa problemy z dostępem do pamięci w niektórych aplikacjach, należy wykonać reset do ustawień fabrycznych lub zainstalować jeszcze raz ROM z formatowaniem danych.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 24.1 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucone - jak zwykle problem przy updacie ale znalazłem jakieś inne sterowniki i proces jakoś poszedł pozytywnie do końca ... póki co wygląda że wszystko jest w porządku :) no i ekran w baterii - zgodnie z zapowiedzią - wrócił do nas po długim wygnaniu :)

ps. sterowniki jakby komuś były potrzebne to ADB installer V1.4.6

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piękna robota wreszcie się doczekałem,  wielkie dzieki - mała rzecz a cieszy : ) - pytanie jak włączyć  pasek boczny-moze proste ale nie wiem.

Szkoda ze w profilu nie ma opcji 2 smartfonów, bo mam Xiaomi 11 Lite 5 G NE i Xiaomi  11 T PRO 5 G  : (  . A co do opcji testu telefonów kodem tez fajna sprawa, teraz się doczytałem.

Screenshot_2022-02-25-05-36-46-402_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-02-25-05-37-47-809_com.android.settings.jpg

Edytowane przez Krzysztof 68
Co chwile mi się cos przypomina ; ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzysztof 68 napisał:

jak włączyć  pasek boczny

Ustawienia > Funkcje specjalne > Pasek boczny

7 godzin temu, ketesch napisał:

Coś jest nie tak z romem do PocoF3, np. grając w Darta mam co kilka sekund lagi, doświadczyłem też po raz pierwszy spontaniczny reset, na xiaomi.eu ludzie też zgłaszają problemy z lagowaniem w różnych aplikacjach.

Ściągnij reupload

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

W takim razie zrób log jeśli możesz, ewentualnie spróbuj usunąć dane z Voice Match/OK Google jeśli używasz i sprawdzić, czy po tym problem zniknie.

Z OK Google nie korzystam, wyczyściłem dane aplikacji, w której był problem i przycinki ustąpiły, mam nadzieję że na dobre. 

Edytowane przez ketesch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat
W dniu 24.02.2022 o 23:29, Rysiurakieta napisał:

Weryfikacja zdjęciem twarzy na Revolut zadziałała po aktualizacji. 

To akurat raczej zbieg okoliczności, sam miewałem problemy z revolutem niemal za każdym razem po formacie telefonu itd, czasami po kilku próbach samo przechodziło, raz dopiero support dał radę to poprawić, nie wiem, jak, ale ewidentnie coś poczyścili w swoich rejestrach bo przeszło, także nie doszukiwalbym się tu większej winy wcześniejszej wersji akurat 🤷‍♂️.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest chyba jakiś problem z płatnościami NFC - i tu ciekawa rzecz - system wrzucony chyba w czwartek wieczorem - w niedzielę płaciłem przez NFC za taxi i bezproblemowo za to wczoraj w jednym miejscu nie poszło ani dzisiaj w drugim - z tego co patrzę w ustawieniach to wszystko jest w porządku w aplikacji bankowej też - tam gdzieś widziałem opcję do naprawy tych płatności NFC to może spróbuję to użyć i przy okazji zrobię gdzieś test czy już działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 04:28, Polokk napisał:

To akurat raczej zbieg okoliczności, sam miewałem problemy z revolutem niemal za każdym razem po formacie telefonu itd, czasami po kilku próbach samo przechodziło, raz dopiero support dał radę to poprawić, nie wiem, jak, ale ewidentnie coś poczyścili w swoich rejestrach bo przeszło, także nie doszukiwalbym się tu większej winy wcześniejszej wersji akurat 🤷‍♂️.

 

Tja... https://xiaomi.eu/community/search/4495836/?q=revolut&o=relevance

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...