Skocz do zawartości

aparat przedni selfie xiaomi mi 11 lite 5G NE


kinga.t

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM, co sądzicie o aparacie przednim selfie XIAOMI MI 11 lite 5G NE? przesiadłam się na ten tel z XIAOMI MI 8 (który miałam 3 lata)? I powiem szczerze , że zdjęcia z przedniego aparatu przy słabym świetle to dramat, w nocy w lokalu, przy sztucznym świetle,  niewyraźne, rozmazane, nie wychodzą ładnie. W mi 8 zdjęcia z przedniego aparatu były super. Nie musiałam zastygać, żeby zdjęcia się nie rozmazały i naprawdę jak na warunki oświetleniowe , były ładne, na koncercie, na dyskotece. Nie wiem o co chodzi bo mi 11 lite ma teoretycznie lepszy przedni aparat niż mi 8.

czy macie podobne odczucia co do tego aparatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 23:32, wanted78 napisał:

Mam takie same odczucia. Po przesiadce z mi9lite. Aparat jest dużo gorszy. Nie wiem czy to wina software czy samego aparatu. Moze cos poprawi miui 13 w co wątpie.

no to słabo strasznie, jestem mega zawiedziona :( i w końcu nie wiem jaka tam jest matryca w tym mi 11 lite 5g ne , "Aparat przedni został wyposażony w matrycę 16 Mpix f/2,45. "a raz piszą ze 20 Mpix

jeśli to jest 16 Mpix to jest gorzej niż w mi 8 :(

Edytowane przez kinga.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mpix wcale nie mówią o jakości zdjęcia. Im "więcej" wcale nie przekłada się na lepsze. To chłyt na plankton fotograficzny ;)  Proszę zerknąć na markowy sprzęt fotograficzny i fora zobaczyć co profesjonaliści w tym temacie mówią i co stosują producenci. Telefon to przede wszystkim telefon. Reszta to dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brawo napisał:

Mpix wcale nie mówią o jakości zdjęcia. Im "więcej" wcale nie przekłada się na lepsze. To chłyt na plankton fotograficzny ;)  Proszę zerknąć na markowy sprzęt fotograficzny i fora zobaczyć co profesjonaliści w tym temacie mówią i co stosują producenci. Telefon to przede wszystkim telefon. Reszta to dodatki.

wiem ze mpix nie świadczą o jakości zdjęć, ale skoro przesiadłam się z telefonu który miałam 3 lata, na tel tego samego producenta tylko trzy numery wyższy i skoro widzę tu i tu 20 mpix to raczej nie spodziewałam się gorszej jakości zdjęć w tym nowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Telefon 3 lata młodszy powinien mieć lepsze parametry, łącznie z aparatem foto, ale nie dlatego, że ma "więcej" pikseli, a dlatego, że technologicznie jesteśmy 3 lata do przodu. Dla przykłady Sony A7 ma matrycę wielkości pełnej klatki 36 mm x 24 mm i "tylko" 33 Mpix... W telefonach matryce są wielkości paznokcia i piszą, że jest 108 Mpix... To picerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

108 Mpx to nie picerka tylko głupota i marketingowy bełkot. Mi8 ma bardzo dobry aparat główny "tylko" 12Mpx i ze stabilizacja optyczną, matryca od Sony. Selfi też prawdopodobnie lepszy bo skleja 4 piksele w jeden i z 20Mpx robi się sensowne 5Mpx. Oglądając powiększony obrazek piksel do piksela będzie wyglądał dużo lepiej. Mi 11 lite robi większe zdjęcia, ale niestety gorsze, pomimo wyraźnego postępu w oprogramowaniu. A pełna klatka (matryca prawie 24x36 mm) w aparatach Sony A7, A7II, A7III to tylko 24Mpx. Najnowszy A7IV ma 33Mpx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

108 Mpx to nie picerka tylko głupota i marketingowy bełkot. Mi8 ma bardzo dobry aparat główny "tylko" 12Mpx i ze stabilizacja optyczną, matryca od Sony. Selfi też prawdopodobnie lepszy bo skleja 4 piksele w jeden i z 20Mpx robi się sensowne 5Mpx. Oglądając powiększony obrazek piksel do piksela będzie wyglądał dużo lepiej. Mi 11 lite robi większe zdjęcia, ale niestety gorsze, pomimo wyraźnego postępu w oprogramowaniu. A pełna klatka (matryca prawie 24x36 mm) w aparatach Sony A7, A7II, A7III to tylko 24Mpx. Najnowszy A7IV ma 33Mpx.

czyli nie ma szans, że jakieś aktualizacje coś zmienią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Widze ze xiaomi coraz bardziej tnie na jakości i idzie w ilość produkowanych modeli. Tak jak aparaty w mi8 a mi11 lite moge zrozumiec bo mi8 to flagowiec a mi11 lite sredniak to to ze mi9 lite ma lepszy aparat przedni od mi11 lite to jest srednio fajne. I to nie tak ze wyolbrzymiamy. W mi11 lite ten aparat to racja "trzeba zastygnac" zeby zrobic fotke + w ciemnosciach widac conajmniej 60% mniej co do poprzednika. Roznice dostrzeglem tez w samym wyswietlaczu a dokladniej w jego slabszej jasnosci wzgledem mi9lite. Na plus przynajmniej aparat tylny, szybkosc i lekkosc telefonu rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wanted78 napisał:

Roznice dostrzeglem tez w samym wyswietlaczu a dokladniej w jego slabszej jasnosci wzgledem mi9lite.

Tej słabszej jasności nie potwierdzam. Testowałem 11Lite5GNE z wyświetlaczem Tianmy i przynajmniej jasność była identyczna jak w Mi9Lite. W serii Xiaomi 12 wracają lepsze aparaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...