Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.4.0.SKFMIXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 10 Pro (nazwa kodowa: sweet).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote10Pro_V13.0.4.0.SKFMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Morowiec napisał:

Wszystko fajnie ,ale czy mi się tylko wydaje że reakcje haptycznie są tak słabe że nawet jak jest na max to nie ma różnicy 

Zacznijmy od tego, że w tym telefonie nie ma wibracji. Po prostu ich nie czuć, porównałem do jakiegoś randomowego starego ASUSA i tam wibracje mogły mnie bez problemu obudzić, gdzie w tym telefonie przy wibracjach z komunikatorów jak telegram/messenger nic nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj zainstalowałem aktualizację i tak mam dwa problemy:

 

Po podłączeniu telefonu z samochodem poprzez BT, wyłącza się w telefonie przesyłanie multimediów, czyli brak możliwości słuchania muzyki z telefonu na radiu w samochodzie.

Drugie to w aplikacji DUO od Google bardzo cicho działa mikrofon.

Co można z tym zrobić?

 

 

Edytowane przez Janus PAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu mam bardzo częsty problem z rozjechanymi okienkami od messengera.
 

Na poprzedniej wersji tego nie miałem, a na tej często jak kliknę kółeczko od messengera (dymek) to on jest cały rozjechany, nie da się ani odczytać wiadomości, ani napisać.
Ma ktoś jakikolwiek pomysł jak się z tym uporać?
image.thumb.png.34c7ac5c17de3d2d75124d862684779e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, irasek85 napisał:

Bardzo fajny i funkcjonalny soft i bateria bardzo dobrze trzyma. Nie zauważyłem żadnych problemów (2tyg uzytkowania). Polecam. 

Dałem się namówić i rzeczywiście, bateria totalna zmiana, a to była jedyna bolączka poprzedniej wersji, Dodam że aktualizowałem przez fastboota, nie stawiałem od nowa. Od aktualizacji pozioma linia.

Screenshot_2022-03-07-13-36-10-117_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...