Skocz do zawartości

MIUI 22.2.17/19


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Sz

6 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Myślę że sterowniki z MiUnlocka/MiFlash będą dobre.

BTW @Master @Muzyk @ketesch @patrikos23 @fk4mil @Kaudii @tymik29 @Antyhaker i inni - w czwartek wrócą na swoje miejsce statystyki SOT. Ogarnęliśmy to, co ukryło Xiaomi :)

 

Sztos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Może ktoś pomoże, mi rozwiązać problem. Otóż od jakiegoś czasu, oo aktualizacji, nie mogę wybrać karty do wysłania smsów. Kiedy można było wybrać naciskając i trzymając, strzałkę do wysyłania. Teraz zamiast tego jest planowanie wysyłania. Telefon Poco F2 pro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kasia19 napisał:

u mnie na MIX4 jest problem z aplikacją Facer. Dostaje komunikat aplikacja przestała działać. Wyczyszczenie pamięci nic nie daje.

Prawdopodobnie ten sam problem co już wspomniany wyżej. Powinno być OK w czwartek, na wersji dla 865/870/Mi11/Mi 10T Lite 22.2.19 jest już OK.

40 minut temu, Marek Boratyński napisał:

Witajcie. Może ktoś pomoże, mi rozwiązać problem. Otóż od jakiegoś czasu, oo aktualizacji, nie mogę wybrać karty do wysłania smsów. Kiedy można było wybrać naciskając i trzymając, strzałkę do wysyłania. Teraz zamiast tego jest planowanie wysyłania. Telefon Poco F2 pro. Pozdrawiam

Możesz podesłać zrzut jak to mniej więcej wygląda? Trudno mi powiedzieć, bo nie używam dual SIM-a u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zaktualizowałem moją 11-kę do 22.2.19 i telefon wybudza się po nadejściu każdego powiadomienia. W ustawieniach włączone by nie wybudzać. Problem ten ma również ciąg dalszy. Jak pojawia się jakieś powiadomienie telefon wybudza się, następnie po kilku sekundach wygasza i od razu wybudza ponownie i tak w kółko. Da się go wyłączyć dopiero po usunięciu wszystkich powiadomień z belki, w przeciwnym razie nawet po naciśnięciu przycisku zasilania telefon wyłącza się i natychmiast włącza z powrotem i tak bez końca.
Co by można wyczyścić żeby temu zaradzić?

Sendnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Prawdopodobnie ten sam problem co już wspomniany wyżej. Powinno być OK w czwartek, na wersji dla 865/870/Mi11/Mi 10T Lite 22.2.19 jest już OK.

Możesz podesłać zrzut jak to mniej więcej wygląda? Trudno mi powiedzieć, bo nie używam dual SIM-a u siebie.

Prosze

Proszę

Screenshot_2022-02-23-11-47-49-117_com.google.android.apps.messaging.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób loga z takiej sytuacji, nie miałem tego u siebie.
Strona z instrukcją jak zrobić log nie otwiera się możesz coś podpowiedzieć bo jeszcze nie robiłem tgo?
https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Link do filmu z błędem
https://drive.google.com/file/d/1GFu-u-4T-Mvd3xXJ0X_EYyd1WleyjFjQ/view?usp=drivesdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kaciek napisał:

Strona z instrukcją jak zrobić log nie otwiera się możesz coś podpowiedzieć bo jeszcze nie robiłem tgo?

https://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/tools/adb.zip

Rozpakowujesz, uruchamiasz skrypt, który tam jest. Telefon wcześniej podłącz do kompa i upewnij się, że debugowanie USB jest włączone. Jak już sytuację zreprodukujesz, to zamykasz okno cmd i gotowy log wysyłasz na priv.

Rozumiem że próbowałeś włączyć i wyłączyć odpowiedzialną za to opcję w ustawieniach ekranu blokady?

Godzinę temu, Marek Boratyński napisał:

Prosze

Proszę

Może aktualizacja wiadomości Google coś zmieniła pod tym względem... Jeśli nie, to zobacz, czy mają one uprawnienia (w szczególności ID telefonu).

Na razie strona xiaomi.eu jest niedostępna, mamy DDoS. Analizujemy sytuację, nie wiadomo czy ROM-y wyjdą jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

https://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/tools/adb.zip

Rozpakowujesz, uruchamiasz skrypt, który tam jest. Telefon wcześniej podłącz do kompa i upewnij się, że debugowanie USB jest włączone. Jak już sytuację zreprodukujesz, to zamykasz okno cmd i gotowy log wysyłasz na priv.

Rozumiem że próbowałeś włączyć i wyłączyć odpowiedzialną za to opcję w ustawieniach ekranu blokady?

Może aktualizacja wiadomości Google coś zmieniła pod tym względem... Jeśli nie, to zobacz, czy mają one uprawnienia (w szczególności ID telefonu).

Na razie strona xiaomi.eu jest niedostępna, mamy DDoS. Analizujemy sytuację, nie wiadomo czy ROM-y wyjdą jutro.

No właśnie chyba aktualizacja, bo wcześniej było ok. Wszystkie uprawnienia mam włączone. Pozdrawiam

Sprawa załatwiona. Wystarczyło wyczyścić wszystkie dane i zresetować telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

https://miuipolska.pl/d/xiaomi.eu/tools/adb.zip

Rozpakowujesz, uruchamiasz skrypt, który tam jest. Telefon wcześniej podłącz do kompa i upewnij się, że debugowanie USB jest włączone. Jak już sytuację zreprodukujesz, to zamykasz okno cmd i gotowy log wysyłasz na priv.

Rozumiem że próbowałeś włączyć i wyłączyć odpowiedzialną za to opcję w ustawieniach ekranu blokady?

 

Włączałem i wyłączałem, nawet zmieniałem na np. animację i dalej tak samo.

Jak urucomiłem skrypt to cmd cały czas wisi na Logging to log_venus_22.2.19.txt... i nic się nie dzieje. gdzie szukać tego pliku z logiem? bo w folderze ze skryptem go nie ma.

Debugowanie włączone, transfer plików też

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba coś robię nie tak, bo nie tworzy się żaden plik.

Robię tak: 

Podłączam telefon z debugowaniem, uruchamiam przesył plików, uruchamiam skrypt jako administrator, wysyłam sma na telefon żeby się zapętlił  ekran  i nic się nie dzieje. CMD wisi na Logging to log_venus_22.2.19.txt... i żaden plik się nie tworzy.

może coś jeszcze muszę zrobić. Wybacz niewprawność ale robię to pierwszy raz.

Teraz zauważyłem że ekran wybudzają tylko powiadomienia które są wyświetlane na ekranie blokady. Te które są zablokowane na ekranie blokady to nie powodują tego błędu.

Edytowane przez kaciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 21:31, Kaudii napisał:

Problem polega na tym, że jeżeli nie pojawi się ta aplikacja na liście w Ustawieniach Android Auto to w aucie też się nie pojawi, a co skutkuje tym, że nie da się ich uruchomić w aucie, na Xiaomi.eu nie da się tego zrobić, by tam widniały

Screenshot_2022-02-19-21-30-31-463_com.google.android.projection.gearhead.jpg

@Kacper Skrzypek a na moja bolączkę masz jakiś pomysł, może jak na Globalu uruchomię te aplikacje w AA i zrobię log , to coś pomoże, bo bez aplikacji na liście w AA nie da się spróbować jej uruchomić w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 20:32, Kacper Skrzypek napisał:

Ale na Globalu się nie wysypuje, więc raczej log nie pomoże.

Niech tylko dobrze zrozumiem: mimo zaznaczenia tych aplikacji na liście w menu "telefonicznym" Android Auto nie pojawiają się one w aucie, tak?

To nie tak, by aplikacja pojawiła się w Android Auto w samochodzie musi być widoczna na liście aplikacji AA w telefonie, a skoro się tam nie pojawia to nie pokarze się w aucie, co powoduje brak możliwości jej uruchomienia.

Musi być w telefonie na tej liście jak na screenieIMG_20220225_184039.thumb.jpg.fc40f97d67d2c863a03fe00967810672.jpg

Ale może analiza uruchomionego procesu pozwoli wyodrębnić źródło problemu, np braki w jakiejś bibliotece czy też w jej zawartości, być może podmiana tej biblioteki w systemie xiaomi.eu na te z wersji Global, załatwi sprawę.

 

Edytowane przez Kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Może, trudno powiedzieć. Sprawdzałeś na najnowszej, jest tak samo?

Nie jeszcze nie, bo na ten moment wróciłem do Globala, sprawdzę jeszcze dzisiaj najpóźniej jutro. Tylko czy na Global mogę bezpośrednio wgrać Xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Może, trudno powiedzieć. Sprawdzałeś na najnowszej, jest tak samo?

Niestety na najnowszej wersji rozwojowej jak i stabilnej, nie pojawia się aplikacja Fermata Auto na liście aplikacji w AA, mimo zainstalowania.

Screenshot_2022-02-26-11-28-33-440_com.google.android.projection.gearhead.jpg

Screenshot_2022-02-26-11-28-18-106_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Fermata media player z GP czy Fermata Auto, to 2 różne aplikacje?

 

A sądząc po nazwie na screenie to Fermata media player z GP, ta u mnie też się pokazuje, a mi chodzi o Fermata Auto

Edytowane przez Kaudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...