Jump to content

Xiaomi Pad 5 i Asystent Google (Hey, Google)


nob

Recommended Posts

Mam chińska wersje podstawowa Xiaomi Pad 5 i nie mogę ustawić Asystenta Google, żeby wybudzał tablet na ekranie blokady na komendę Hey, Google/OK, Google. Pewnie to wina chińskiego firmware, bo domyślnym asystentem jest Mi AI, ale zmieniłem to w opcjach i znalazłem właściwa opcje wybudzania głosem w opcjach Google Asystenta, ale ta opcja jest wyłączona z komentarzem, ze nie można jej włączyć na tym urządzeniu. Próbowałem porad z Internetu o uprawnieniach dla Asystenta i Google Asystenta (2 apki odpowiadające za Asystenta Google), ale to nic nie zmienia.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy Asystent działa na Global/tablecie kupionym w Polsce? Proszę o pomoc, bo nie mogę w tej chwili zmienić firmware.

BTW, może ktoś wie, dawno nie miałem nowego urządzenia Xiaomi, czy do zmiany ROMu na global trzeba odblokować bootloader w tym tablecie?

EDIT: z komentarza https://miuipolska.pl/miui-22-2-23/#comment-174917 dowiedziałem się, że to raczej na pewno wina chińskiego softu, temat chyba do zamknięcia.

Edited by nob
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...