Skocz do zawartości

Telefon nie aktualizuje się


Patrix11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od długiego czasu nie mogę zaktualizować telefonu. Próbowałem wielokrotnie, resetowalem urządzenie, pobierałem ponownie, rozpakowywałem itp.

Plik pobiera się, a później wyskakuje błąd, przed instalacją.

Dziś pobrałem nowy plik instalacyjny 2,5GB i to samo.

Wszystko inne działa.

Screenshot_2022-02-15-22-41-18-385_com.android.updater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, raftter napisał:

Masz najnowszą wersję wgraną 12.5.4.0.

Jak to sprawdziłeś?

Chcę zwyczajnie zaktualizować miui bo telefon pokazuje, że aktualizacja jest dostępna. Trzeba aktualizować dla bezpieczeństwa, tak? Czy olać to i poczekać na następną?

Screenshot_2022-02-17-10-27-16-541_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę mi nie poszło, spojrzałem na wersję aktualizacji 12.5.4.0, a Ty masz faktycznie zainstalowaną wersję 12.5.1.0.

Nie wiem dlaczego nie chce przepuścić, może już wycofali?

Ale to byłoby dziwne, bo to jest najświeższa wersja.

Spróbuj może którąś wcześniejszą zaktualizować a dopiero potem najnowszą.

 

Ale coś mi nie pasuje - mówisz że pobierasz 2,5GB a na screenie jest 849 MB.

Edytowane przez raftter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, raftter napisał:

Ale coś mi nie pasuje - mówisz że pobierasz 2,5GB a na screenie jest 849 MB.

Plik 849MB był pierwszy. Już w grudniu zgłosiłem problem ale nawet nie liczyłem na odzew.

Teraz była opcja pobrać nowszy plik i dalej ten sam problem. Nawet usunąłem ten lżejszy i próbowałem ale nie pomogło.

Czy powinienem się obawiać używać jakichś wrażliwych aplikacji np. bankowej jak nie ma nowszych baz zabezpieczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zabezpieczenia z maja 2021r
Aktywnie użytkuje bankowość, zakupy/zamówienia online, płatności, poczta, obsługa kont u operatorów GSM, społecznościówki i branzylion innych rzeczy gdzie trza się logować, i odpukać nikt mnie nie okradł i nie było sygnałów o dziwnych ruchach na jakimkolwiek koncie.
Na innym fonie mam zabezpieczenia z 2020r i to samo.
Korzystam wiele lat nawet z fonów z odblokowanymi BL, i ani razu nie było dziwnego zdarzenia, tylko mam podstawową zasadę, zanim w cokolwiek kliknę to czytam co klikam, bez względu czy to SMS , link od kogoś znajomego czy banku, a jak mam jakiekolwiek podejrzenia to nie klikam.
Czy stare zabezpieczenia czy nowe to nie zastąpią zdrowego rozsądku, Samo z siebie się nic nie instaluje na fonie, user musi na to zgodę wyrazić. A zabezpieczenia nie pomogą jak user przekaże nie wiadomo komu swoje dane, czy hasła.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A próbowałeś uruchomić aktualizację z pobranego pliku? Próbowałeś pobrać rom ręcznie a nie przez aktualizacje?

Nie próbowałem, jak to zrobić? Próbowałem wypakować z archiwum i wtedy aktualizować ale nic nie dało. Bo plik aktualizacji się pobiera tylko nie wgrywa.

Edytowane przez Patrix11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Patrix11 napisał:

Nie próbowałem, jak to zrobić? Próbowałem wypakować z archiwum

Archiwum w tym przypadku się nie rusza. Na ekranie aktualizacji (z tym dużym logo wersji Miui) klikasz 10 razy w duże logo. Pojawi się na chwilę komunikat, że opcje zaawansowane są włączone. W menu aktualizacji (trzy kropki na górze po prawej) pojawi się opcja Wybierz paczkę aktualizacji. Wybierasz pobrany rom i się instaluje. Musisz wybrać tą większa paczkę. Możliwe że jest jakiś błąd w trakcie pobierania i pliki są np uszkodzone, co sugeruje komunikat żeby pobrać ponownie. Można pobrać jeszcze raz ręcznie z linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poziom zabezpieczeń to @Netoper rozkminił cały temat.

Najsłabsze ogniwo to człowiek, jak klikniesz coś czego nie powinieneś, to pozamiatane.

 

Dzisiaj gdzieś przeczytałem że Androidowi to nawet Pegasus nie straszny, bo w iPhonie to nic nie musisz klikać (taki piękny system i mają backdoora), a i tak mają wszystko jak na widelcu.

A Androidzie muszą wysyłać jakieś oszukańcze SMSy, które dopiero po kliknięciu w spreparowany link, pomogą zainfekować telefon.

Edytowane przez raftter
tak sobie przypomniałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Patrix11 napisał:

Ciekawe czy następne będę mógł, czy w ogóle będą dostępne jak ta nie weszła.

Trudno powiedzieć. Xiaomi blokowało przejscie z Androida 10 na 11. Ty juz masz 11, więc raczej nie w tym problem. Może coś się w systemie popsuło i reset do ustawień fabrycznych mógłby to naprawić. Niestety nie ma pewności że reset pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...