Skocz do zawartości

Odstający ekran w MINote


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Taka ciekawostka w moim MINote.

Kiedyś prawie od nowości lub od pierwszego upadku lekko odklejal się ekran. Dziś biorę nieużywany od 2 miesięcy telefon i cóż. Teraz już mogę tam włożyć paznokieć lub skalpel.

post-1160-1436175778,862_thumb.jpg

Nieźle.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur...de ! Trochę słabizna w wykonaniu Xiaomi

Ciekawe, czy to tak pójdzie masowo, czy po prostu telefony z okresu "x" produkcji mają ten problem.

Lipny klej zastosowali, czy możliwe inne czynniki na to wpłynęły ?! (ale wnioskuje, że to klej - bo od leżenia w szufladzie, raczej nic się dziać nie powinno)

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie Waść trochę zasmucił... Używam Mi3 już ponad rok - żadnych uwag - i na dniach chciałem się przesiąść na Note Pro a tu taki klops.

Z tego co kojarzę to @Acid miałeś najpierwsiejszy wypust. Może to taki urok produkcyjnego etapu dojrzewania?

Edytowane przez arcadioush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Note Pro zastosowali inne materiały, bo przecież ekran jest inny. Ale to od strony technicznej Acid wie najlepiej.

.... bo jakby mieli takiego babola odstawić na swoim TOPowym modelu - trochę strzał w kolano.

Mi4 / sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja dostałem MiNote dosyć szybko. Ale przyznam, że telefon wpierw zaliczył może dwa upadki zanim zauważyłem to.

Jednak na początku to była "szpara" nie przeszkadzająca - ale była. Teraz tak sobie biorę telefon i gdybym włożył cały skalpel to bym dolną część ekranu chyba podważył bez problemu :) Przy przycisku Menu jeszcze się trzyma mocno. Ale Home i Back odstaje.

 

Mogło to być też przez temperaturę (w ten weekend miałem 30 stopni w mieszkaniu). Teraz gdy to piszę mam 27, a telefon leży na wierzchu na pudełku. Mam taki regał gdzie trzymam obok siebie telefony Xiaomi na pudełkach ;p

 

Sam nie wiem jak dalej. Idę z telefonem do pracy i tam bywając na hali produkcyjnej w tym miesiącu jest spokojnie 30 stopni. Przy maszynach więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką dokładnie konstrukcję ma MiNote, ale może to wina baterii? U brata w Redmi Note telefon się "wykrzywił" przez trzymanie w kieszeni, ale wystarczyło wyprostować ręcznie baterię i wrócił do normy.

Hehe no MINote nie jest plastikowy jak całe te Redmi. W środku tak samo jak Mi4 jest sztywny szkielet z metalową ramą. To po prostu klej nie trzyma ekranu do ramy. Od Mi4 (czyli wraz z ekranami OGS) cały LCD w postaci jednej części (+taśmy) jest klejony do ramy.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Acid, miałem spytać o swoje podwórko :-D ...

Skoro od modeli Mi4 wzwyż mamy ekrany OGS i są robione w sposób który opisałeś, to miałeś już takie przypadki w Mi4 ?! Bo wiadomo, czasami odkłada się telefon gdzieś na biurko, a słońce smaży przez okno. To może lepiej unikać takich sytuacji.

Mi4 / sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takich nie.

Co ciekawe Mi4 ma klej o niskiej temperaturze topnienia (?). Wystarczy 8 minut suszarką i odchodzi ekran.

Juz taki Samsung S3 mini ma klej mocniejszy i dopiero hot air (lub godzina suszarką) pomaga.

Także raczej telefon musiałby być w samochodzie pod szybą by coś mogło się dziać. Ale tu akurat Mi4 ma lepiej bo ekran jest ciasno umieszczony w ramce, a MINote ma mniejszą krawędź metalowej ramki przez co łatwiej o widoczność odklejonego ekranu.

Taka moja obserwacja.

Wysłane z MI Note Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy lekkie nawiązanie do tematu. Nie zostawiać telefonu na słońcu :-/ konsekwencje dużo gorsze,

cytat z xiaomi.eu :

'' Sorry guys, no updates this week... We had insane temperatures here in germany ..40° C and I left my Mi4 in my car which I parked in direct sunlight ... When I came back my phone was turned off and ultra hot ... I let it coold down and turn it on and voila ...the LCD screen actually melted !!! ''

Mi4 / sMIUI

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee. Z tego wynika, że 40 było ogólnie temperatury (może przesada bo we Wrocławiu było 36...).

Ale temperatura w samochodzie moim zdaniem była wyższa. Jeśli zaparkował pod direct sunlight to w kabinie mogło i być ponad 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Taka ciekawostka w moim MINote.

Kiedyś prawie od nowości lub od pierwszego upadku lekko odklejal się ekran. Dziś biorę nieużywany od 2 miesięcy telefon i cóż. Teraz już mogę tam włożyć paznokieć lub skalpel.

attachicon.gifIMG_20150706_113851.jpg

Nieźle.

Wysłane z MI Note Pro

Acid, skoro nie wiadomo co stało się przyczyna odklejenia (dwukrotny upadek, czy ciepło) czy w związku z tym taki telefon można reklamować?

Rozumiem że jeśli tak to naprawa będzie polegała na powtórnym przyklejeniu ekranu???

Jestem przed zakupem telefonu więc warto byłoby wiedzieć czy uwzględniona zostanie taka reklamacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Z góry przepraszam za odkop, ale mam w gruncie rzeczy podobny problem, tylko że dotyczący tylnej obudowy telefonu. W zupełnie nowym (używanym od środy) MI Note "rozszczelniła" się obudowa, tzn. w górnej części pojawiła się niewielka przerwa pomiędzy metalową ramką a szkłem. Zaznaczam przy tym, że telefon nie został ani upuszczony, ani poddany żadnym naprężeniom. Stąd pytanie - czy taki problem kwalifikuje urządzenie do naprawy lub wymiany, a jeśli nie, czy da się go naprawić we własnym zakresie?

Pozdrawiam

DSC04059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to tak wyglądać w dobrze złożonym telefonie. Tam jest akurat taka naklejka, która dodatkowo spaja obudowę z ramką. Podejrzewam naprężenia w szkle.

Ale... możesz bez utraty gwarancji zdjąć klapkę - potrzeba do tego mocnej i dużej przyssawki. Będzie ciężko ale użyj siły bo nie połamiesz klapki - to nie plastik! Jak zdejmiesz to załóż z powrotem zaczynając od przyłożenia obudowy od góry telefonu (tu gdzie kamera) i zaczepiać zaczepy równo po bokach telefonu.

Drugim wyjściem (jeśli nie chcesz się bawić w utratę telefonu przez gwarancję) to zakup drewnianych pleców (ja takie sobie sprawiłem). 

http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=4043

Są tego dwa plusy. Raz, że jeśli problem ze spasowaniem ma oryginalna klapka to ta będzie pasować. A dwa, że dobrze jest mieć ten bambus. MiNote ma ogromną wadę w postaci śliskich pleców i łatwo o upadek telefonu. Jeśli nie chcesz kiedyś wysłać mi telefonu do wymiany zbitego ekranu polecam zaopatrzyć sie w te bambusowe plecy jak najszybciej (i nawet silikon nillkina warto mieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje. Co do zdjęcia obudowy i założenia jej z powrotem, od góry - była to pierwsza rzecz, jakiej spróbowałem, niestety szczelina bynajmniej nie zniknęła. Co więcej, mam wrażenie, że teraz (telefon nosiłem w dość luźnej kieszeni, poza tym prawie cały czas leżał na płaskiej powierzchni stołu) poszerzyła się ona jeszcze bardziej. Skontaktowałem się z supportem XiaomiForSale i otrzymałem propozycję odesłania telefonu na naprawę do Czech.

Jeśli chodzi bambusową obudowę - i tak czekam na etui z klapką Nillkina zamówione na iBG, więc nie sprawi ona żadnej różnicy ;)

W sumie... trochę szkoda, że tak wyszło z tym telefonem. Jak dotąd miałem z Xiaomi wspaniałe doświadczenie - półtora roku z niezawodnym MI3, teraz tak bardzo liczyłem na Note'a, a tutaj taka niespodzianka jeszcze zanim zdążyłem się nim dobrze nacieszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, adikpl napisał:

Witam

Mój Mi Note Black zakupiony w styczniu w XFS zaliczył upadek na beton i pojawiło się pęknięcie na pleckach. Jak teraz postąpić? Zgłosić to do XFS czy naprawiać na własną rękę?

Jak zbijesz szybę łokciem w samochodzie to idziesz do salonu po bezpłatną realizację gwarancji?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

niestety muszę stwierdzić podobną przypadłość.

W moim mi note na dole przy przyciskach zaczęły pojawiać się prześwity - mam go ok. roku dopiero. ZAWSZE noszę go w etui. Nigdy nie upadł ani nic podobnego.

Trochę zraziłem się do Xiaomi bo to już drugi "flagowy" telefon z problemami konstrukcyjnymi (wcześniej był to MI3 i pękająca obudowa). Nie wspominając już o problemach programowych (np rotacja/czujniki światła/jakość rozmów).
Mam jeszcze MI4 - jak na razie spoko , chociaż też się naczytałem o odstającej baterii i totalnej zamułce z tego powodu - tu na forum.
Raczej kolejnego chińczyka już nie kupię.

 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...