Skocz do zawartości

MIUI 22.2.9


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22210.png

  • Poprawki błędów i problemów (głównie w aplikacji Aktualizacje)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patrikos23 napisał:

mi wgrało się bez problemu

no ja ściągnąłem rozpakowałem tak jak zwykle wszystko i zdechło w połowie :) no to ściągnąłem z innego mirrora rozpakowałem jeszcze innym programem na wszelki wypadek i to samo w tym samym miejscu ... no to ściąglem poprzednią wersję i poszło elegancko - nie wiem co jest .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Gdyby to był problem z paczką to pewnie byłoby sporo zgłoszeń. Możesz spróbować albo na innym porcie, albo zamknąć okno jak będzie zawieszka, odłączyć i podłączyć telefon i odpalić proces od nowa.

no z serwera głównego w ogóle nie można było nic pobrać - praktycznie zerowy transfer - to wrzuciłem z alternatywnych raz chyba z UK jakiegoś serwera a raz z USA - ogólnie przy rozpakowywaniu 7zipem to jakiś błąd nagłówków pokazuje - ale proces idzie - standardowy rozpakowywacz z Windowsa 11 też działa - dlatego na wszelki wypadek użyłem alternatywnego programu czy nie ma jakiegoś problemu z unzipem .... po zawieszeniu update i zamknięciu okienka odłączenie i podłączenie nic nie daje bo update nie widzi wtedy sprzętu - tzn nie zaczyna się proces updatu - trzeba wyłączyć telefon włączyć znowu z przejściem do fastboota i dopiero wtedy podłączyć kabelek i można wystartować updata - wtedy idzie bezproblemowo do tego samego miejsca i pada :) no a poprzednia wersja wskoczyła bez żadnych kłopotów - ja spróbuję pobrać paczkę jeszcze z serwera głównego może dzisiaj się uda i zobaczę co będzie .... zawsze tak robiłem ale wczoraj akurat musiałem skorzystać z tych serwerów alternatywnych - może na głównym i alternatywnym są różne paczki z updatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 10t lite  - gdy włączę volte, to przy próbie wykonania połączenia wychodzącego nawet nie wybiera numeru , tylko wyświetla "zakończono". VoLTE działa (sprawdzałem na innym telefonie).  Podobnie VoWifi - gdy włączę i zaznaczę "preferowana sieć wifi", to przy próbie połączenia wychodzącego - "zakończono". Też tak macie? Jak przełożę sim do innego telefonu VoLTE i VoWifi działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtaszekm napisał:

Mi 10t lite  - gdy włączę volte, to przy próbie wykonania połączenia wychodzącego nawet nie wybiera numeru , tylko wyświetla "zakończono". VoLTE działa (sprawdzałem na innym telefonie).  Podobnie VoWifi - gdy włączę i zaznaczę "preferowana sieć wifi", to przy próbie połączenia wychodzącego - "zakończono". Też tak macie? Jak przełożę sim do innego telefonu VoLTE i VoWifi działa.

Mi nie wyświetla kto dzwoni jak mam włączone Volte w sieci Play. Wifi Callig w ogóle nie działa. Telefon Poco F2 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Gdyby to był problem z paczką to pewnie byłoby sporo zgłoszeń. Możesz spróbować albo na innym porcie, albo zamknąć okno jak będzie zawieszka, odłączyć i podłączyć telefon i odpalić proces od nowa.

sciaglem paczke z serwera glownego i poszlo bez problemow za pierwszym razem - czyzby cos nie tak z tymi mirrorami .... ?

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojtaszekm napisał:

Mi 10t lite  - gdy włączę volte, to przy próbie wykonania połączenia wychodzącego nawet nie wybiera numeru , tylko wyświetla "zakończono". VoLTE działa (sprawdzałem na innym telefonie).  Podobnie VoWifi - gdy włączę i zaznaczę "preferowana sieć wifi", to przy próbie połączenia wychodzącego - "zakończono". Też tak macie? Jak przełożę sim do innego telefonu VoLTE i VoWifi działa.

Na Mobile Vikings VoLTE działa normalnie. VoWiFi (nie sprawdzałem) prawdopodobnie też.

Edit 18:17 - sprawdziłem. VoWiFi też działa.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtaszekm napisał:

Mi 10t lite  - gdy włączę volte, to przy próbie wykonania połączenia wychodzącego nawet nie wybiera numeru , tylko wyświetla "zakończono". VoLTE działa (sprawdzałem na innym telefonie).  Podobnie VoWifi - gdy włączę i zaznaczę "preferowana sieć wifi", to przy próbie połączenia wychodzącego - "zakończono". Też tak macie? Jak przełożę sim do innego telefonu VoLTE i VoWifi działa.

Nie napisałeś nazwy operatora :P

Na Orange Flex działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antyhaker napisał:
3 godziny temu, wojtaszekm napisał:

Mi 10t lite  - gdy włączę volte, to przy próbie wykonania połączenia wychodzącego nawet nie wybiera numeru , tylko wyświetla "zakończono". VoLTE działa (sprawdzałem na innym telefonie).  Podobnie VoWifi - gdy włączę i zaznaczę "preferowana sieć wifi", to przy próbie połączenia wychodzącego - "zakończono". Też tak macie? Jak przełożę sim do innego telefonu VoLTE i VoWifi działa.

Expand  

Nie napisałeś nazwy operatora

T-Mobile ( jak przełożę kartę do iPhone córki to VoLTE i VoWifi działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem paczkę do Poco F2 Pro z alternatywnego. Był błąd z nagłówkami. Instalowałem na tym telefonie Xiaomi.eu pierwszy raz (powrót po latach). Pokazuje się problem z aplikacją uprawnienia. Po naciśnięciu anuluj jest reboot do recovery.

Pobieram z głównego, spróbuję zainstalować ponownie i zobaczymy.

 

edit: na razie wyczyściłem dane aplikacji uprawnienia i wydaje się być OK.

Edit 2: po 24 godzinach większych problemów nie zauważyłem.

Edytowane przez keiran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: mam dwa telefony, MI NOTE 10 PRO i MI 11, tak samo skonfigurowane, na tym samym najnowszym ROM-ie rozwojowym, jeden jest na andku 11 drugi na 12. Od czasu aktualizacji na tą wersję, na obu telefonach, prawie o tej samej godzinie zmienia mi się samoczynnie tapeta na domyślną. W obu mam ustawioną Górę Sigumjang. Zdarzyło mi się to już 3 razy. Biorę telefon, a tu tapeta domyślną, biorę drugi to samo. Zmieniam z powrotem na Górę i za jakiś czas sytuacja się powtarza na obu telefonach równocześnie.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapeta się dziś uspokoiła ale teraz same włączyły mi się dźwięki odblokowania i klawiatury telefonu. zawsze miałem to wyłączone... WTF

 

Sorry że post pod postem, ale chyba jest kolejny problem nie związany z moja poprzednia odpowiedzią. Jeśli będzie taka konieczność to proszę scalić moje posty.
Mam problem z pobieraniem załączników w programach pocztowych ( Gmail i My Mail). Przy próbie pobrania załącznika wyskakuje info że pamięć jest pełna. Nie pobiera załączników nawet ze starszych wiadomości z których już pobrałem te załączniki. Jak otworze Gmail w przeglądarce to załączniki pobieram. Wszystkie uprawnienia nadane i co kilka godzin wywala autostart aplikacji Gmail i trzeba go włączać ponownie. 6db659c8109f41fae655daf17b99cd5e.jpg

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pinturicchio87Takie problemy wyczytałem w dziale z systemem xiaomi.eu dla Mi 11. Z racji, iż objawy są takie same, to napisałem jakie rozwiązania tam się sprawdzają. Niestety nie potwierdzę czy tak też jest, gdyż używam Globalnego oprogramowania (EEA). Znając życie pewnie wrócę do xiaomi.eu jak tylko pojawi się w pełni działające TWRP pod Androida 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie, problemy z zapisywaniem plików z poczty systemowej, plus wywala info o tym że aplikacja aktualizacja ma problemy :) a no i oczywiście problem ze jak jest jakaś apka odpalona i pojawia się powiadomienie to na chwilę pojawia się obraz z apkibz powiadomienia i wraca :)

Edytowane przez Evenred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu z zapisywaniem plików z systemowej poczty nie ma, musiałbyś zrobić logcat.

2 godziny temu, Evenred napisał:

a no i oczywiście problem ze jak jest jakaś apka odpalona i pojawia się powiadomienie to na chwilę pojawia się obraz z apkibz powiadomienia i wraca :)

Nie do końca rozumiem; chodzi o to, że jeśli przyjdzie powiadomienie, to znika obraz tego co jest w aplikacji? Możesz zrobić jakieś nagranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



U mnie problemu z zapisywaniem plików z systemowej poczty nie ma, musiałbyś zrobić logcat.


W systemowej aplikacji poczty faktycznie problem z zapisywaniem plików nie występuje, ale jednak jestem przyzwyczajony do Gmail... Może to naprawią.

Wysłane z mojego Lenovo TB-X104F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...