Skocz do zawartości

Pomoc z aktualizacją softu - Mi10 (MIUI 12.5 by xiaomi.eu 21.3.10 rozwojowa)


moonfall84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dawno dawno temu musiałem odblokować bootloader i zainstalować wersję xiaomi.eu, aby mieć obsługę 2 kart SIM.
Pamiętam że było to dość problematycznie z uwagi na brak poprawnego TWRP (utrudnione instalowanie, tylko z przejściówką OTG itp.)

Na tę chwilę z softu jestem zadowolony poza jedną rzeczą - nie działa mi Google Pay z uwagi na odblokowany bootloader (nie mam roota).

Chciałbym zrobić update softu, ale nie chciałbym znów się denerwować, czy mam dobre TWRP, czy soft jest poprawny.
Może ktoś wrzucić po kolei jakie kroki powinienem wykonać oraz podać też wersję programów, które używać (bo z tym też miałem kiedyś problemy).

Mogę się zdecydować na całkowity wipe - ale jeśli istnieje szansa oszczędzić sobie czasu na instalowanie wszystkiego od nowa to byłoby miło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz paczkę, rozpakowujesz ją na komputerze, telefon uruchamiasz w trybie Fastboot i podpinasz do komputera, potem uruchamiasz odpowiedni plik w rozpakowanym katalogu pod Twój scenariusz (system + metoda aktualizacji: na czysto czy z wersji do wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale napisałeś to tak ogólnikowo, że nic z tego nie rozumiem.

Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć, czy z bieżącej mojej wersji mogę wgrać najnowszą, czy też potrzeba jest wgrania jakiejś pośredniej? Bo z tego co pamiętam to tak nieraz bywało. Nie siedzę już niestety głęboko w temacie jak parę lat temu, dlatego liczyłem na bardziej szczegółowy opis co i jak. 

Poza tym piszesz o fastboot, nie wspominając nic o TWRP (może to dla Ciebie jest łatwe i logiczne, ale dla mnie nie). 

Ponad rok temu wgrywałem soft przez recovery TWRP, nie poprzez fastboota, który kojarzy mi się z MiFlashem a ja nie chcę softu Global, bo nie obsłuży mi 2 kart SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bieżącej Twojej wersji możesz wgrać najnowszą.

Nie wspominam nic o TWRP z tego powodu, iż najnowsza wersja ROM-u jest na Androidzie 12, a w jego przypadku nie ma nadal działającego TWRP (deszyfrującego dane w przypadku ustawionej blokady ekranu). Dlatego trzeba to wgrywać przez Fastboota (ale nie przez MiFlash). Przykładowa instrukcja jest np. w wątkach instalacji wersji stable, ona jest uniwersalna: https://miuipolska.pl/forum/topic/57400-xiaomi-mix-4-miui-13-polska-xiaomieu-stabilne-13020skmcnxm-android-12/#comment-614233

Możesz rozpakowywać WinRAR-em, możesz 7-zipem, nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - teraz jest to bardziej jasne.

Czyli mając wersję rozwojową muszę wgrać rozwojową:
https://miuipolska.pl/mi-10/
To jest faktycznie Android 12 - wolałbym chyba stabilną 11...

EDIT:

Czy na wersję rozwojową mogę wgrać ostatnią stabilną na Android 11?
https://miuipolska.pl/mi-10-stabilna/
Rozumiem że skoro jest dostępne TWRP,  to muszę spróbować starym sposobem, czyli:
- podmienić TWRP
- z pliku .zip zrobić update? / lub nowa instalacja?

Edytowane przez moonfall84
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moonfall84 napisał:

Czy na wersję rozwojową mogę wgrać ostatnią stabilną na Android 11?

Możesz pod warunkiem, że zrobisz wipe, inaczej system albo nie wstanie albo będzie sypał błędami. Tak na prawdę to są dwie różne bazy ROMu. 

Jeżeli paczka danego ROMu jest do wgrania pod TWRP to tak robisz, jeśli pod fastboot to w ten sposób. Ta ostatnia wersja tyczy się Androida 12, pod którego nie ma jeszcze w pełni działającego TWRP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...