Skocz do zawartości

Problem łączenia się fona z programem MiPCSuite.


soulfly777kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy nie mogę podłączyć swojego Xiaomi Mi3 do programu "MiPCSuite" ,nawet przeinstalowanie systemu Windows 7 64bit nic nie dało.

W "MiPCSuite" jest tylko taki komunikat "Mi devices. Not sharing internet connection"

Zależy mi na tym programie dlatego m.in. że dzięki niemu mogę grać na pełnym ekranie TV grami z fona.  

Jak wiadomo ten telefon nie posiada funkcji MHL a do podłączenia go do Tv przez sieć potrzebował bym jakiegoś dongle sticks typu np. MeegoPad T02 albo najlepiej Mi Box Pro ale tu chyba był by problem z językiem angielskim nie mówiąc już o polskim. Niestety nie mam takiego sprzętu posiadam tylko komputer stacjonarny z kartą wi-fi podpięty kablem do rutera.

Szukałem jakiegoś programu w sieci który łączył by mojego fona z PC za pomocą wi-fi i wyświetlał jego ekran na monitorze PC na całym ekranie ale takiego nie znalazłem.

Moim zdaniem wina leży po stronie telefonu bo możne wcześniej zainstalowałem jakiś program który się teraz gryzie z "MiPCSuite" i najszybszym teraz rozwiązaniem był by twardy reset telefonu.

I teraz mam takie pytanie , od jakiegoś czasu gram w kilka gier na telefonie i nie chciał bym ich zaczynać po tym twardym resecie od samego początku i czy istnieje szansa Waszym zdaniem na zrobienie kopi plików tych gier i potem tylko po tym resecie skopiowanie ich na fona.

jeżeli istnieje taka możliwość to w jakich folderach szukać tych plików.

Z góry wielkie dzięki.

2798142_XiaomiMi3.PNG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można? O.o

Ależ oczywiście. Mam tak zainstalowany i mojego mi3 widział mi pc suite na poprzedniej wersji 5.6.25 bodajże tak się nazywała 5.7.2 jeszcze nie próbowałem

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tomekw100
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze około dwa miesiące temu ten program "MiPCSuite" mi działał idealnie na Win 7 64bit. Myślicie że to może być wina polskiego romu w Xiaomi ? A jak tak to czy można gdzieś pobrać polski rom z przed kilku miesięcy ?

I ponowie pytanie, czy mogę tak skopiować grę z telefonu żebym nie musiał zaczynać w nią grać od początku.?

Np. jak teraz gram w "Colin McRae Rally" i przeszedłem już ponad 70% gry  to czy da się skopiować wszystkie pliki tej gry tak że jak zrobię pełny format telefonu i tą grę potem wgram z tymi wszystkimi skopiowanymi poprzednio plikami to czy będę zaczynał grę od początku czy te 70% będzie zaliczone ?

Dodam że dzięki temu programowi "MiPCSuite" mogłem grać w tą grę na całym ekranie TV podłączonego do PC wiec czy znacie jakiś program który potrafi to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za odpowiedz.

Więc jeżeli Twoim zdaniem "maaaciekmaaaniek"  zrobię kopie zapasową i pełny format fona  a później przywrócę tą kopię to nie będę musiał zaczynać gry od samego początku. Jeżeli tak to spoko.

Prawdę mówiąc to myślałem że znacie jakieś programy dzięki którym mógł bym połączyć fona do PC (USB albo wi-fi) i wyświetlić jego ekran na monitorze. 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za odpowiedz.

Więc jeżeli Twoim zdaniem "maaaciekmaaaniek" zrobię kopie zapasową i pełny format fona a później przywrócę tą kopię to nie będę musiał zaczynać gry od samego początku. Jeżeli tak to spoko.

Prawdę mówiąc to myślałem że znacie jakieś programy dzięki którym mógł bym połączyć fona do PC (USB albo wi-fi) i wyświetlić jego ekran na monitorze.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Tylko po zrobieniu kopii przerzuć folder miui/backup na kompa lub pendrive jeśli chcesz robić pełen format
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest na obydwu romach. Miupolska i xiaomi.eu.

Zarówno Stable jak i dev.

Po prostu po wykonaniu aktualizacji do wyższej wersji sie to zaczyna kaszanić.

Na chińskim Global Stable nie zauważyłem tego problemu.

Można przywrócić tą funkcjonalność na obecnym/każdym romie, ale trzeba zrobić full wipe. Wtedy funkcja ta powróci.

Ale to nie tędy droga...to nie jest rozwiązanie problemu, tylko zamiatanie go pod dywan. To samo tyczy się propozycji instalacji windows 10.

Coś się po prostu kaszani na etapie przebiegu samej aktualizacji w tych romach i tyle.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w końcu światełko w tunelu.

Dzięki "Ig4xhd" z tego co rozumiem to mam zrobić "full wipe" i co dalej nie aktualizować potem do wersji MIUI 5.7.2 czy fon po "full wipe" automatycznie zaktualizuje się do najnowszej wersji i przy okazji funkcja łączenia z programem "MiPCSuite" będzie działać.

SoRRy za te trochę namolne pytania.

OK biorę się za ten "full wipe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w końcu światełko w tunelu.

Dzięki "Ig4xhd" z tego co rozumiem to mam zrobić "full wipe" i co dalej nie aktualizować potem do wersji MIUI 5.7.2 czy fon po "full wipe" automatycznie zaktualizuje się do najnowszej wersji i przy okazji funkcja łączenia z programem "MiPCSuite" będzie działać.

SoRRy za te trochę namolne pytania.

OK biorę się za ten "full wipe"

Tylko pamiętaj że wszystkie dane i konta Ci wyparują po tym zabiegu.

Nie aktualizować, bo po aktualizacji funkcja znowu przestanie działać.

 

Gdybyś miał wersję romu, angielską oryginalną od Xiaomi, to możesz aktualizować, bo tam ta funkcja nie znika.

Edytowane przez lg4xhd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wielkie dzięki za pomoc bo już myślałem że problem jest nie do rozwiązania.

"full wipe" już wcześniej robiłem więc wiem miej więcej czego się spodziewać ale dzięki za ostrzeżenie.

​Dopóki nie kupię czegoś w stylu "MeegoPad T02" albo najlepiej "Mi Box Pro" do podłączenia fona z TV to nie będę aktualizował fona, jakoś przeżyje brak nowych łatek. Albo może ktoś pomyśli i poprawi ten nasz Polski ROM żeby Xiaomi  było znowu kompatybilne ze swoim markowym programem "MiPCSuite". 

Każdy markowy telefon ma taki swój program do łączenia z PC więc czemu nie nasze Xiaomi.

Przecież "MiPCSuite" jest naprawdę fajnym programem więc chyba warto z niego nie rezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...