Doctore

[SGS3] Utrata IMEI po wgraniu MIUI?

Recommended Posts

Cześć wszystkim, jestem totalnym świeżakiem w kwestiach związanych z instalacją MIUI i wygląda na to, że coś sknociłem, nie wiem jeszcze jak bardzo :/

Postanowiłem, że na starym telefonie mojej żony (SGS3) zainstaluję MIUI i pokażę jej, że stare może być piękne.

Wgrałem MIUI v5 4.8.8 trzymając się kurczowo TEGO TUTORIALU, korzystałem tylko i wyłącznie z plików podpiętych pod tamten temat.

Na koniec, ponieważ ten ROM posiada tylko język angielski oraz chyba mandaryński i kantoński, przy pomocy jBarta dodałem pakiet języków. Tu korzystałem Z TEGO, ZBYT NIEPRECYZYJNEGO DLA TAKIEGO NOOB'A JAK JA, TUTORIALA.

I tak wszystko było pięknie, przeniosłem kontakty, powgrywałem apki, to czas na włożenie karty SIM - i tu klops, bo przy włączeniu pyta od PIN, natomiast nie łączy z siecią, tylko cały czas daje komunikat "Tylko połączenia alarmowe".

Wiedziony jakąś intuicją postanowiłem sprawdzić IMEI i wyszło takie coś: 004999010640000, co absolutnie nie jest IMEI z naklejki pod baterią. Wygooglałem na szybko, że to z powodu usunięcia jakiegoś folderu EFS. Zdenerwowałem się nieziemsko, bo słowa o żadnym EFSie nie ma we wspomiannym tutorialu, nie robiłem (chyba) żadnego backupu tego folderu.

Dotychczasowe pocedury były dla mnie dużym wyzwaniem, ale to już mnie przerasta. Moje pytania są następujące:

1) czy da się jeszcze to ponaprawiać?

2) jeżeli tak, to jak?

3) czy mógłbym liczyć na totalnie łopatologiczne wskazówki?

Dzięki

P.S. Zauważyłem również, że wyjściowo miałem Androida 4.3, teraz jest 4.1.1, czy o coś zmienia? Czy te narzędzia z tutoriala były na inną wersję? Próbowałem coś pokombinować z programem EFSPro, a ten mi mówi, że mój telefon "is not Perm Rooted". Jestem skonfundowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiadasz, że trzymałeś się tutorialu kurczowo? Raczej nie, masz jak byk w punkcie 3. napisane:

3. Restoring Samsung stock 4.1 I9300XXDLJ4 system

Restore I9300 to stock XXDLJ4 system to be compatible with this guide

Note

This step will clear all your user data, and make your phone lose its warranty, please think twice before you operate. Please back up all your data, and make sure your battery is fully charged.

Please back up EFS files if you've never done that before. Guide

Efs to nie folder, tylko partycja zawierająca IMEI i inne. Wynikło to z tego, że zainstalowałeś ROM bez uprzedniego flasha 4.1 w Odinie. Niestety nie posiadam urządzenia, ale z krótkiego researchu widzę, że jeśli nie masz backupu, to albo reflash poprzedniego ROM-u w Odinie, albo odesłanie do Samsunga. Jednak @ZduneX25 powinien ogarniać to lepiej jeśli pamięta, bo miał kiedyś SGS3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś jaki rom miałeś przed wgraniem MIUI, no i mogłeś wgrać moje polskie miui, jest tu na forum, jest w downloadzie MIUIPolska i jest nawet pod tym linkiem, z którego pobrałeś te złe, moje jest niżej 4.8.29.

Wgrałeś stare MIUI na 4.1 mając nowsze 4.2 albo i wyżej już z efsv2, teraz musisz wgrać znowu nowszy rom czyli tego miui już nie wgrasz, bo jak zrobiłeś upgrade efs to nie ma już cofania.

 

Wgraj jakiś oficjalny rom samsunga z tych nowszych i potem na to wgraj już moje miui, oparte o aosp to jedynie miui, które odpali na efs v1 i v2. Możesz wgrać też port v6, decyzja Twoja, ale polskiego tam nie znajdziesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wgrałem I9300XXUGNK1, to teraz nie mam w ogóle IMEI, nie widzi karty sim, którą wkładam (nie pyta o PIN), daje komunikat brak karty SIM  :-|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz co miałeś zanim miui wgrałeś?

Niestety, nie wiem jaki był ROM. Jedyne co wiem, to że był niebrandowany android 4.3. Telefon kupiony w jednej z dużych sieci elektromarketów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to jak 4.3 to efs v2 musisz mieć, czyli wgranie w download mode odinem jakiegoś 4.3 powinno załatwić sprawę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sposób z wgraniem ROMu (I9300XXUGNG3) przez Odina przyniósł oczekiwany skutek, IMEI powrócił, urządzenie jest sprawne, dziękuję.

Mimo wszystko bardzo chciałbym mieć działające MIUI z polskim językiem, ale boję się, że znowu coś popsuję :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to teraz, żeby uniknąć kolejnej porażki rozumiem, że mam postąpić w następujący sposób:

1. Na kartę microSD wgrać ten ROM od Ciebie.

2. Zrobić backup EFS, np. wg tego sposobu.

3. Przy pomocy Odina w download mode wgrać plik CF-Root-SGS3-v6.3.tar z tego tutoriala - rozumiem, że to jest to custom recovery? Polecasz jakieś inne, lepsze, bardziej dopasowane do mojego ROMu (o ile można o czymś takim mówić)?

3. Po wgraniu recovery, odpalam je trójklawiszową kombinacją i robię install zip from sd card - i wybieram Twój ROM, który mam na karcie, klikam Yes i czekam na instalację, po wszystkim ciesze się MIUI V5 na swoim SGS3.

Czy coś pominąłem, gdzieś jest błąd w moim myśleniu czy właśnie tak powinienem zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Doctore - specjalnie dla Ciebie założyłem konto, żeby napisać ten post : P.

Po pierwsze, odinem wgrywasz ten cf-root, o którym wspomniałeś (to Ci daje dopiero uprawnienia "administratora" w androidzie : ), po czym ściągasz paczke z CWM/TWRP/Philz (jedno z tych trzech) pod swój telefon (zawsze szukaj najnowszej wersji : ) i też walisz ją przez odina, oba flashe na pda/ap (zależnie od wersji odina).

Po drugie, jak już masz recovery flashnięte, to wejdź w nie i się upewnij, że tam jest. Jest? To lecimy dalej. Najwygodniej backup efsa zrobić z poziomu recovery, na zewn. kartę pamięci (próbowałem już pare razy działać z programami na pc, ani razu żaden mi nie zadziałał kiedy był potrzebny : ), po czym zrzucić to tak w razie W w 2 kopiach na pc. Osobiście najbardziej polecam philza ze względu na jego intuicyjność : ). Wchodzisz w recovery do działu "Backup and Restore", Custom backup to storage/sdcard1, zaznacz TYLKO i WYŁĄCZNIE EFS i dajesz start custom backup job, potrwa to pare sekund. Teraz zrób sobie backup zwykły też na kartę pamięci (tym razem to samo, tylko bez custom na początku ; ). Przerzuć folder cwm na komputer czy gdziekolwiek (jeśli masz stosownie dużą kartę pamięci to możesz to zostawić na karcie : ).

Teraz, po trzecie, czyli samo flashowanie romu. Ściągnij rom podany Ci przez kolegę wyżej, wrzuć go na kartę pamięci, po czym wyłącz telefon, odpal recovery, wejdź w wipe data/factory reset, clean to install new rom, klikasz yes, czekasz aż pomieli, cofasz się, wchodzisz w advanced, WIpe dalvik cache, yes, i teraz dopiero możemy zacząć myśleć o flashowaniu czegokolwiek. I teraz wchodzimy w Install Zip,  Choose zip from storage/sdcard1, wybierasz plik z romem i flashujesz go. Po skończonym flashu jeśli nie wypluło żadnych błędów resetujesz telefon, czekasz pare minut i standardowo, powinien odpalić się system. Najlepiej kiedy już "ustawisz" telefon itp, pościągasz najpotrzebniejsze apki (wedle uznania), to polecam poświęcić te pare minut i znowu wejść w recovery i po raz kolejny odpalić backup na karte, tak na wypadek gdyby coś ktoś przypadkiem spsuł ; ).

Natomiast, jeżeli wypluje Ci błędy, to najprawdopodobniej plik z romem uszkodził się podczas ściągania/przerzucania na karte, i wtedy albo wyjmujesz samą karte i zrzucasz/ściągasz rom jeszcze raz, albo przywracasz wcześniej zrobiony backup systemu (metoda ta sama jak backup, tylko zamiast backup dajesz restore from /storage/sdcard1) oczywiście po uprzednich wipe'ach jak w przypadku instalacji miui i wtedy zrzucasz znowu rom na kartę (metoda 1 jeśli masz jakikolwiek czytnik kart w domu, nawet jakikolwiek telefon :). Metode tą możesz z powodzeniem zastosować też do innych romów, pomijając potem oczywiście już backupy itp, tylko wipy i flash.

Mam nadzieję, że pomogłem.

 

Pozdrawiam.

Edited by vardes
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym bardzo podziękować za pomoc w ogarnięciu problemu, z którym się tu zgłosiłem, a także za udzielone wyjaśnienia dot. flashowania nowych ROMów.

Skutecznie wgrałem w/w MIUI 4.8.29, odpaliło, nie było problemów z IMEI czy rozpoznaniem karty SIM. Początkowo strasznie marudził ze stabilnością połączenia z siecią komórkową, ale po przywróceniu ustawień fabrycznych problem ten zniknął. Jednak czego nie przeskoczyłem, to totalna oporność na łączenie się telefonu z moim domowym WiFi - po prostu nie łączył i już, przyjmował hasło, zapisywał sieć i to wszystko (w tym czasie zresetowałem router, a inne urządzenia łączyły się bez problemu). Lekko zawiedziony zrobiłem restore do stock'a z przygotowanego wcześniej backupu...

@ZduneX25 Jakiś pomysł o co chodziło z tym WiFi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie kilka słuchawek nie miało wifi, ale to był mały odsetek, wgraj to http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2172119&d=1375891464 będąc na miui.

Dla jasności: wrzuć to na patefon, wejdź w recovery, install zip, wybierz ten plik, flashnij, jeśli nie wypluje błędów to potem wyczyść cache i dalvik cache (cache w clear data/factory reset, dalvik czyścisz z poziomu advanced : ). Co prawda krok z wyczyszczeniem keszuf jest opcjonalny, ale dla pewności lepiej zrobić, nie zaboli, a może tylko pomóc : ).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.