Skocz do zawartości

Redmi Note 10 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.3.0.SKGMIXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 10 (nazwa kodowa: mojito).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote10_V13.0.3.0.SKGMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podczas instalacji większośc plików miałem informację zwrotną FAILED (remote: No such partiion). dopiero od pliku Sending sprarse "super" 1/7 itd jest OKAY.... niestety po dokończeniu instalacji i restarcie system nie wstaje. Jakiś pomysł?

Wyczytałem na forum żeby usunąć w edytorze wszystkie rozszerzenia _ab

przykład:
boot_ab zamienilem na: boot

 

póki co idzie...

Edytowane przez r0bertt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta wersja jest problematyczna. Też miałem problem z FAILED, po czym po komunikacie "rebooting" nic się nie stało, byłem zmuszony by to sam zrobić. Nie zalecam wchodzenie (mimo iż to było dodane w poście) do TWRP oraz czyszczenia CACHE/DALVIK. Wywala to kompletnie system i trzeba wszystko od nowa robić.

Wiadomo co się zmieniło? Czy lepiej poczekać, aż będzie normalne TWRP i wtedy się bawić.

//

Edytowane przez noisxy
Pomylilem posty, myslalem ze to jest wersja note10 PRO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, noisxy napisał:

Ogólnie ta wersja jest problematyczna. Też miałem problem z FAILED, po czym po komunikacie "rebooting" nic się nie stało, byłem zmuszony by to sam zrobić. Nie zalecam wchodzenie (mimo iż to było dodane w poście) do TWRP oraz czyszczenia CACHE/DALVIK. Wywala to kompletnie system i trzeba wszystko od nowa robić.

Wiadomo co się zmieniło? Czy lepiej poczekać, aż będzie normalne TWRP i wtedy się bawić.

Z serwerów zniknął ROM (co mnie nie dziwi), system się zainstalował ale tel. złapał bootloopa na napisie REDMI... chyba trzeba poczekać aż wrzucą nową wersję lada moment i próbować znowu ;) Póki co bym się wstrzymał z instalką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r0bertt napisał:

Z serwerów zniknął ROM (co mnie nie dziwi), system się zainstalował ale tel. złapał bootloopa na napisie REDMI... chyba trzeba poczekać aż wrzucą nową wersję lada moment i próbować znowu ;) Póki co bym się wstrzymał z instalką

Hm, ja de facto zainstalowałem na telefonie z wersją dopiskiem PRO. Wszystko się niby zainstalowało, weszło do systemu i było ok (tez miałem ten błąd w cmd z FAILED, oraz nie zrestartowało mi samo telefonu.) Niestety wszystko sobie zepsułem własną głupotą bo wszedłem do TWRP i wyczyściłem cache/dalvik. Po tej operacji telefon złapał bootlopa, ale na całe szczęście bootloader działa wiec wracam na globala i czekam na dalsze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle dobrego że miui13 global w miarę  działa ,co prawda podobno vendor jest z sweetan czy wersji redmi note 10 pro max ale instalacja z poziomu twrp bez problemowa małe błędy to  startująca logo  jest MI (redmi powinno być ) i animacje ładowania też na MI😀 ale miałem problem z dostępem do plików prywatnych na pamięci wewnętrznej jak i na sd 

Edytowane przez Morowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Walczymy z problemem. Na razie nie wiadomo, co go dokładnie powoduje.

Dzięki za info, tak przy okazji podczas instalacji zniknął "fastboot" - jest to możliwe? Odkąd miałem Red Rice/Redmi 1s to pierwszy raz mam taką sytuację...  o dziwo w telefonie został TWRP 3.5.1_10-Nebrassy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Fastboot nie mógł "zniknąć" - jedynie mogl się obrazek zmienić.

Przez ostatnie 8 lat też tak myślałem do dzisiaj... ani kombinacją klawiszy ani przez twrp nie dało się dostać do Fastboot. Pobrałem tą nowszą wersję systemu i zainstalowałem ale efekt ten sam, jedyny plus to fastboot wrócił - w odmienionej wersji (Pomarańczowy napis).

 

P.S jest szansa że soft zostanie naprawiony dzisiaj? da się jakoś wrócić do wersji 12.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy soft będzie naprawiony dzisiaj. Generalnie u wielu osób system wstał, ale po restarcie jest bootloop. Nie mamy loga z logcata, bazujemy teraz na przypuszczeniach co mogło paść. Albo się uda, albo nie.

Wrócić do 12.5 możesz albo przez twrp > format data > instalka 12.5 albo miflash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie wiem, czy soft będzie naprawiony dzisiaj. Generalnie u wielu osób system wstał, ale po restarcie jest bootloop. Nie mamy loga z logcata, bazujemy teraz na przypuszczeniach co mogło paść. Albo się uda, albo nie.

Wrócić do 12.5 możesz albo przez twrp > format data > instalka 12.5 albo miflash.

Na wersji PRO jest ten sam problem, bootloop po restarcie i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, wiem.

Już mamy logcata z pro, wygląda na to że rozwiązanie jest bliskie.

Jak naprawicie to dajcie znaka, bo dzisiaj już praktycznie 4 godziny zmarnowałem na formatowanie i przywracanie systemów 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, andrucha napisał:

Magisk v 24

Z tego co czytałem to nie ma z nim problemów na Androidzie 12. Wersja 23 też działa. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to, to że wersja 24 wywala Lsposed. Jeśli nie używasz to śmiało możesz korzystać z wersji 24.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...