Skocz do zawartości

MIUI 22.1.19


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22120.png

  • Częściowo dodana obsługa Material You
  • Następna aktualizacja ze względu na święta w Chinach 10/11 lutego
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekgothic napisał:

Gdzie to wyłączyć?

Nie można. Musiałbyś zmodyfikować apkę od interfejsu systemu.

5 godzin temu, Grumens napisał:

Mi 11 lite 5G. Po aktualizacji nie działa w ogóle Tapeta i personalizacja. Co robić?

Zmienić launcher na domyślny. Xiaomi coś popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy jesteście w stanie poprawić błąd aplikacji od Xiaomi gdyż po instalacji tego romu aplikacja przestaje działać ( brak kompatybilności? ) I moje gamepady stają się bezużyteczne ( Są to Gamepady Od black Shark Xiaomi po instalacji andka 12 i miuii 13 aplikacja jest niekompatybilna  ) pewnie wiele osób ma z tym problem 

 

Link do apki https://app.mi.com/details?id=com.blackshark.gamecontroller

Edytowane przez majdanzse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to związane konkretnie z tą wersją ale właśnie zauważyłem, że brak u mnie trybu zdjęć seryjnych - przy przytrzymaniu przycisku do robienia fotek zaczyna nagrywać się filmik (kiedyś były zdjęcia seryjne) - przedtem w opcjach można było to zmienić, teraz tego brak (Mi11Lite 5G). Może trzeba gdzie indziej szukać tej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdanzse napisał:

Cześć czy jesteście w stanie poprawić błąd aplikacji od Xiaomi gdyż po instalacji tego romu aplikacja przestaje działać ( brak kompatybilności? ) I moje gamepady stają się bezużyteczne ( Są to Gamepady Od black Shark Xiaomi po instalacji andka 12 i miuii 13 aplikacja jest niekompatybilna  ) pewnie wiele osób ma z tym problem 

 

Link do apki https://app.mi.com/details?id=com.blackshark.gamecontroller

Błąd aplikacji od Xiaomi musi naprawić samo Xiaomi. Nie mamy na ich apkę żadnego wpływu. Wyślij log błędu, ale wątpię, abyśmy mogli cokolwiek zrobić.

1 godzinę temu, AlexW napisał:

Nie wiem czy jest to związane konkretnie z tą wersją ale właśnie zauważyłem, że brak u mnie trybu zdjęć seryjnych - przy przytrzymaniu przycisku do robienia fotek zaczyna nagrywać się filmik (kiedyś były zdjęcia seryjne) - przedtem w opcjach można było to zmienić, teraz tego brak (Mi11Lite 5G). Może trzeba gdzie indziej szukać tej opcji?

3 paski na górze > opcja Wyzwalacz zdjęć seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

3 paski na górze > opcja Wyzwalacz zdjęć seryjnych.

Tak, tą opcję znalazłem ale działa bardziej jak timelapse - nie można u mnie dać interwału robienia zdjec mniejszego niż jedna sekunda. A kiedyś po przytrzymaniu guzika w sekunde telefon potrafił i kilkanaście zdjęć zrobić i o takie coś mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AlexW napisał:

Tak, tą opcję znalazłem ale działa bardziej jak timelapse - nie można u mnie dać interwału robienia zdjec mniejszego niż jedna sekunda. A kiedyś po przytrzymaniu guzika w sekunde telefon potrafił i kilkanaście zdjęć zrobić i o takie coś mi chodzi.

Kojarzę, o co chodzi, ale chyba to ukryli/usunęli.

8 godzin temu, [email protected] napisał:

Czy gesty działają już na innych launcherach niż domyślny w tych najnowszych aktualizacjach do A12? 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, abc00 napisał:

Po bardzo długiej przerwie na Mi 11 zrobiłem aktualizację z 21.9.1 do 22.1.19, fajna zbieżność cyfr, jak na razie wrażenia po aktualizacji bardzo pozytywne.

no bardzo fajnie to działa - w zasadzie takie drobne uwagi by się znalazło ale co tydzień są nowe poprawki - w końcu będzie połatane luksus :) ja tak w codziennym użytkowaniu nie widzę żadnych problemów ale przeglądam forum w miarę regularnie zobaczyć z czym tam się walczy jeszcze na bieżąco .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną że nie mam powiadomień z kont google. Synchronizacja włączona a jak przychodzi wiadomość to na wszystkich innych urządzeniach przychodzi powiadomienie a na MI 11 nie. Wiadomości są pobierane dopiero po otwarciu aplikacji Gmail. Jak jej nie otworzę to nawet cały nień nie mam pobranych nowych wiadości. Synchronizacja włączona, wszystkie inne konta się sychronizują na bierząco. Czyściłem dane aplikacji google, usuwałem konta i dodawałem ponownie, nic nie pomaga. Jest jeszcze coś co może być za to odpowiedzialne co można by poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko to mam jak należy. Zainstalowałem zewętrzną aplikację i do mail i jak tam podpiąłem konta google to powidomienie z niej mam do 5 min od wysłania wiadomości a z oryginalnej nic. Już głupi jestem.

Jedynie ta kłódka nie jestem pewien. Ma się wyświetlać przy okienku czy ma jej nie być? bo u mnie niem ma, a jak wejdę w ustawienia gmail w ostatnich i kliknę w kłódkę to póżniej się wyświetla przy przy aplikacji w ostatnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się wyświetlać kłódka z zamkniętym kabłąkiem.
z Gmailem to i ja u siebie też mam jaja, bo nic nie zmieniam a zdarza się że powiadomienia nie przychodzą, cholera wie czy to wina apki, czy jednak system czasami przysypia z powiadomieniami.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji - mam taki problem z kopiowaniem plików z katalogu camera - tam gdzie są zdjęcia - jak zaznaczę cały katalog do skopiowania i wrzucam na pcta to jest komunikat że urządzenie zostało odłączone jak wejdę do katalogu camera to część plików się pokazuje i bardzo długo odświeża katalog potem jak się zamknie okna katalogów to w menadżerze plików w ogóle nie widać napędów - oczywiście telefon podłączam w trybie przesyłania plików .... ogólnie to zazwyczaj kopiuje i wgrywam pliki video i to jest bezproblemowo a dzisiaj chciałem zgrać kilka zdjęć i nie dałem rady .... wysłałem je sobie na maila i pobrałem po prostu z załącznika :) czyli jakby to powiedzieć od d.... strony ale skutecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji - mam taki problem z kopiowaniem plików z katalogu camera - tam gdzie są zdjęcia - jak zaznaczę cały katalog do skopiowania i wrzucam na pcta to jest komunikat że urządzenie zostało odłączone jak wejdę do katalogu camera to część plików się pokazuje i bardzo długo odświeża katalog potem jak się zamknie okna katalogów to w menadżerze plików w ogóle nie widać napędów - oczywiście telefon podłączam w trybie przesyłania plików .... ogólnie to zazwyczaj kopiuje i wgrywam pliki video i to jest bezproblemowo a dzisiaj chciałem zgrać kilka zdjęć i nie dałem rady .... wysłałem je sobie na maila i pobrałem po prostu z załącznika czyli jakby to powiedzieć od d.... strony ale skutecznie
Ja kopiuje przez ftp, szybciej leci niż kablem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 08:58, kaciek napisał:

Co może być przyczyną że nie mam powiadomień z kont google. Synchronizacja włączona a jak przychodzi wiadomość to na wszystkich innych urządzeniach przychodzi powiadomienie a na MI 11 nie. Wiadomości są pobierane dopiero po otwarciu aplikacji Gmail. Jak jej nie otworzę to nawet cały nień nie mam pobranych nowych wiadości. Synchronizacja włączona, wszystkie inne konta się sychronizują na bierząco. Czyściłem dane aplikacji google, usuwałem konta i dodawałem ponownie, nic nie pomaga. Jest jeszcze coś co może być za to odpowiedzialne co można by poprawić?

Wrócę jeszcze do mojego problemu z synchronizacją konta Google. Dziś zauważyłem że znaczki synchronizacji przy nazwach kont google kiedy synchronizacja jest wyłączona są czerwone, ja na mi 11 z tą tygodniówką android 12 z włączoną synchronizacją mam niebieskie i synchronizuje się tylko ręcznie więc powiadomienia przychodzą tylko jak wejdę do gmail, natomiast w moim Mi Note 10 Pro  z tą samą tygodniówką android 11 kolor znaczków synchronizacji jest zielony i tam powiadomienia z gmail są wyświetlane natychmiast po odebraniu wiadomości mail. jest gdzieś możliwość zmiany rodzaju aktualizacji z ręcznej na automatyczną? ew. co można jeszcze wyczyścić by to naprawić. Cały czas próbuję instaluję i odinstalowuję i nic to nie daje. Nie wiem jak było wcześniejbo to dopiero druga aktualizacja po odblokowaniu BL. wcześniej na stocku byló wszystko ok. może macie jakieś rady, sprawdzę wszystko na razie poza całkowitym czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...