Skocz do zawartości

Pytanie o root na androidzie 12


marek_k

Rekomendowane odpowiedzi


Witajcie. Tydzień po zakupie nareszcie doczekałem się odblokowania BL. Od razu wgrałem najnowsza wersję tygodniowa (na czysto) i wszystko jest cacy, ale brakuje mi root-a. Wiem że jest problem z TWRP, sam próbowałem wgrać wersję " chwilową" żeby zainstalować magisk-a ale niestety nie widział mi pamięci wewnętrznej telefonu ani OTA. Jest na pewno jakiś sposób na root, ale wszystkie które znalazłem albo nie zadziałały albo nie mogłem do końca skumać o co chodzi. I tu moje pytanie czy ktoś może podzielić się swoim sposobem na root jakiś w miarę prosto opisany? Niestety mój angielski jest za słaby, a translatory tłumaczą tak że więcej z tego rozumie po angielsku . Dzięki za pomoc.
P.s Tygodniówka jest dużo fajniejsza niż stock. Na Mi Note10 Pro który miałem wcześniej nie pamiętam żeby była taka różnica w wyglądzie, no chyba że przez ten ponad rok mojej przygody z nią tak bardzo się poróżniły.
 
Sendnięte z MI 11
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ogarnąłem, ale nie bez walki. Tak jest jak się kopiuje polecenia bez zrozumienia. Wszystko zrobiłem poprawnie do momentu flashowania. Długo walczyłem zanim rozum wrócił. Nie pomyślałem że moje adb ma inną ścieżkę dostępu niż ta podana w poradniku. Teraz po każdej aktualizacji romu trzeba to robić? I za każdym razem pathowac plik boot z nowego romu, czy można tym już gotowym flashowac kolejne?

Sendnięte z Mi 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 30.01.2023 o 05:37, patrikos23 napisał:

ponieważ jest dzialające twrp, więc paczkę z magiskiem wgrywasz przez twrp bez żadnych kombinacji

Witam

TWRP 3.7.0_12-Xiaomi 12Pro v7.1 A13, rom MIUI 14.0.23.1.30.DEV.

Chcę zrootować przez Magisk v23, ze względu na obecność MagiskHide, bez dodatkowych kombinacji (mam nadzieję).

Przy próbie wgrania pliku Magisk .zip otrzymuje błąd w TWRP: proces updater zakończony błędem 1. Instalacja nieudana.

Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Czytałem coś o instalacji boot.img ale nie bardzo to wszystko rozumiem.

Ktoś może pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skay77 - dzięki za sugestię.

Zainstalowałem magisk delta, i ... wszystko działa.

Poukrywałem w magiskhide, co się dało i zawierało choćby część słowa google.

Bank, Portfel - ok ale mObywatel się buntował. Musiałem ukryć aplikację pod inną nazwą i teraz wszystko działa.

Mam nadzieję, że podziała dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jak wygląda sytuacja z aktualizacjami tygodniowymi wersji DEV?

Pojawiła się aktualizacja do pobrania. Mam root przez Magisk delta i musiałem wykonać kilka zabiegów ukrywania go, żeby działały apki bankowe itp. Czy stracę root po aktualizacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam obecnie rom MIUI 14.0.23.1.30.DEV (tel. XM 12 Pro) i chciałbym przejść na wersję stabilną. Ostatnia stabilna to MIUI: V14.0.12.0.TLBCNXM z 27.02.2023.

Czy mogę wgrać tę stabilną wersję bezpośrednio na tę DEV? beż utraty danych i późniejszych problemów?

Mam TWRP, root (Magisk delta) LSPosed, CustoMIUIzer14 itp. wolałbym nie musieć wszystkiego konfigurować od nowa.

Wersja DEV jest ok. ale jest kilka błędów - wspominałem w innych postach. Ostatnio także problem z Asystentem Google - przestaje reagować na głos po jakimś czasie od uruchomienia, również nie można wejść i zmienić uprawnień w niektórych aplikacjach np. w aplikacji Google i parę innych drobnych błędów.

W nadziei, że wersja stable jest lepiej dopracowana, chciałbym ją zainstalować.

PS

Dziwna sprawa.

Po przejściu z Global na rom EU (MIUI Polska jw) w kopiach zapasowych tworzonych na moim koncie google (na Dysku Google) mój telefon jest widziany (rozpoznany) jako Google Pixel 2 a nie Xiaomi 12 Pro. Dziwne. Kiedyś na innych telefonach, bawiłem się niestandardowymi romami, w tym z Pixela ale Pixela jako takiego nigdy nie miałem. 🤣

Jeszcze jedno. Zauważyłem ostatni zwiększone zużycie baterii.

 

 

Edytowane przez stachmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stachmen napisał(a):

Czy mogę wgrać tę stabilną wersję bezpośrednio na tę DEV? beż utraty danych i późniejszych problemów?

Sugerowałbym jednak zrobienie wipe. Spróbować możesz, ale stable to jednak mimo wszystko czasem trochę starszy kod, więc coś moze przestać działać bez zrobienia wipe.

7 minut temu, stachmen napisał(a):

Po przejściu z Global na rom EU (MIUI Polska jw) w kopiach zapasowych tworzonych na moim koncie google (na Dysku Google) mój telefon jest widziany (rozpoznany) jako Google Pixel 2 a nie Xiaomi 12 Pro. Dziwne.

To normalne. Pixel jest potrzebny do przejścia SafetyNet; fingerprint jest stosowany tylko do aplikacji od Google'a, wszędzie indziej jest od Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Sugerowałbym jednak zrobienie wipe. Spróbować możesz, ale stable to jednak mimo wszystko czasem trochę starszy kod, więc coś moze przestać działać bez zrobienia wipe.

Dzięki.

Po czym poznać, że wersja Stable ma ten sam kod lub nowszy niż DEV? Mógłbym ew. poczekać na nowsze wydanie Stable. 

Rozumiem, że wtedy można wgrywać (dirty flash) bez obaw?

Jak często pojawiają się wersje Stable?

Przesyłam jeszcze screen mojej baterii. Widać, że tel. nie wchodzi w deep sleep.

Ma ktoś rozwiązanie?

Screenshot_2023-03-29-00-01-20-300_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...