Skocz do zawartości

Błędy w Poco F3 na najnowszym sofcie eu


Tomequ123456

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Nic nowego, że syf od xiaomi wychodzi zbugowany. 

Ktoś może mi pomóc albo powiedzieć, jaki soft zainstalować, żeby móc normalnie korzystać z telefonu? 

1. Beznadziejnie wolne działanie aplikacji (najbardziej widoczne w Binance, Allegro, YT, Messenger, Opera, ale w innych też) Długo się włączają, przewijanie klatkuje (na 120Hz, bo na 60Hz nie da się korzystać tak żałośnie to wygląda). 

2. Messenger nie aktualizuje dymków - jak przeczyta się wiadomość na dymku, to aplikacja ciągle pokazuje, że są jakieś nieprzeczytane. Drugi problem - podczas korzystania np. z YT, nie da się schować dymku. 

3. Po przejściu z global na najnowszą eu (Android 12, miui 13) nie da się przywrócić kopii zapasowej z globala. TEN SAM TELEFON. 

4. Często nie działa odblokowanie odciskiem palca, trzeba kliknąć przycisk żeby zobaczyć ekran, kliknąć znów, żeby się zaciemnił i dopiero odcisk łapie. Podobnie z odblokowaniem twarzą, dwa razy trzeba klikać. 

Ktoś mi wyjaśni, czemu Romy eu są zawsze takie gówniane? 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam romu od eu na dwóch f3 i nigdy nie miałem takich dziwnych problemów jak Ty. Romy od eu nie są gówniane zapewne w przeciwieństwie do Twoich umiejętności czytania instrukcji ze zrozumieniem, może więc zamiast lamentować jak rozkapryszona psitka zainstaluj jeszcze raz na czysto system stosując się do instrukcji, bo Twoje błedy nie wynikaja z romu eu tylko z tego, że coś źle zrobileś i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomequ123456 napisał:

jaki soft zainstalować, żeby móc normalnie korzystać z telefonu? 

To poco instalujesz rom z Androidem 12 i Miui 13 jak na twój telefon oficjalnie takich globalnych jeszcze nie ma? Nie wiesz że to chiński rom tylko przerobiony i na tym etapie może być sporo niedociągnięć? Żadnego bezbłędnego z Androidem 12 prawdopodobnie na razie nie ma. Wiele aplikacji nie ma jeszcze wersji pod 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomequ123456 napisał:

1. Beznadziejnie wolne działanie aplikacji (najbardziej widoczne w Binance, Allegro, YT, Messenger, Opera, ale w innych też) Długo się włączają, przewijanie klatkuje (na 120Hz, bo na 60Hz nie da się korzystać tak żałośnie to wygląda). 

3. Po przejściu z global na najnowszą eu (Android 12, miui 13) nie da się przywrócić kopii zapasowej z globala. TEN SAM TELEFON. 

Ktoś mi wyjaśni, czemu Romy eu są zawsze takie gówniane? 

Najnowsza Stable czy tygodniowa wersja? 

W tygodniowej.

1. U siebie nie zauważyłem powyższych problemów, czy na 60/90/120 hz. 

3. Global to POCO F3 a xiaomi.eu to REDMI K40.

 

Wgraj ponownie rom, robiąc update bez format data. Powinno rozwiązać wszystkie problemy. 

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kozix87 napisał:

może więc zamiast lamentować jak rozkapryszona psitka zainstaluj jeszcze raz na czysto system stosując się do instrukcji bo Twoje błedy nie wynikaja z romu eu tylko z tego, że coś źle zrobileś i tyle.

 

Robiłem format, instalowałem według instrukcji z tego forum. Bootloader również odblokowałem korzystając z instrukcji dostępnej NA TYM FORUM. 

 

4 godziny temu, FromWP napisał:

To poco instalujesz rom z Androidem 12 i Miui 13 jak na twój telefon oficjalnie takich globalnych jeszcze nie ma? Nie wiesz że to chiński rom tylko przerobiony i na tym etapie może być sporo niedociągnięć? Żadnego bezbłędnego z Androidem 12 prawdopodobnie na razie nie ma. Wiele aplikacji nie ma jeszcze wersji pod 12. 

To po co udostępniają ten ROM do POCO F3 i piszą, że wersja stabilna? 

 

3 godziny temu, fk4mil napisał:

Najnowsza Stable czy tygodniowa wersja? 

W tygodniowej.

1. U siebie nie zauważyłem powyższych problemów, czy na 60/90/120 hz. 

3. Global to POCO F3 a xiaomi.eu to REDMI K40.

 

Wgraj ponownie rom, robiąc update bez format data. Powinno rozwiązać wszystkie problemy. 

Stabilna. 

1. Nie ma problemów z 60/120Hz - po prostu obojętnie na jakiej częstotliwości odświeżania, niektóre aplikacje się tną i klatkują. 

Nazwa urządzenia również nie ma znaczenia. Rzeczywiście, jak miałem global, to telefon nazywał się poco f3, jak mam eu to nazywa się redmi K40, co nie powinno robić różnicy w użytkowaniu. 

Wgrałem rom poprawnie, nie pierwszy raz, kiedyś korzystałem z wersji rozwojowych na Mi 9 i wgrywałem to dziesiątki razy, ale wersje rozwojowe to syf. Myślałem, że na stabilnych będzie ok, ale nie, nie może być ok, bo to przecież xiaomi i zwalone miui. 

Lepiej wypuścić na rynek 40 telefonów w rok niż popracować nad nakładką na androida. Czemu nie dają po prostu czystego androida, tylko jakiś swój syf próbują zrobić. 

To jest cholerny Snapdragon 870, 8/256, pamięć UFS 3.1, powinien zapieprzać jak dziki w każdej grze dostępnej na telefony (nie gram, nie testowałem), a on się zacina i klatkuje przy przeglądaniu youtube i pisaniu na msg wyszukiwaniu na allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomequ123456 napisał:

piszą, że wersja stabilna

Nazywa się stabilna bo oparta na stabilnej wersji china i tylko dlatego. W wersjach chińskich nie przejmują się kompatybilnością z globalnymi aplikacjami, a nie wszystko koledzy są w stanie sami  przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc uważasz, że lepiej zostać na global, jeśli eu jest słaba i zbugowana? 

 

Naprawiłem w poprzednim tygodniu starego iPhone 7, dostał aktualizację do ios 15 i działa płynniej niż mój POCO F3. Nie ma żadnych lagow podczas otwierania ustawień, przeglądarki, wiadomości itp.To jest jakiś żart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.01.2022 o 20:12, Tomequ123456 napisał:

Naprawiłem w poprzednim tygodniu starego iPhone 7, dostał aktualizację do ios 15 i działa płynniej niż mój POCO F3. Nie ma żadnych lagow podczas otwierania ustawień, przeglądarki, wiadomości itp.To jest jakiś żart.

Mhm jakbyś nie grzebał i nie wgrywał rom'u no to by działał elegancko, nie rozumiem na jaki grzyb pchać coś co nie jest dopracowane a potem mieć pretensje, ja nie rozumiem takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...