Skocz do zawartości

MIUI 22.1.13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22113.png

  • Poprawki bezpieczeństwa ze stycznia 2022 r.
  • Poprawki błędów, m.in. braku ustawień dot. podwójnego Wi-Fi na niektórych urządzeniach czy problemu z niedziałającym WhatsAppem w przypadku, gdy uruchamiana była sklonowana aplikacja bądź wersja w Drugiej przestrzeni
  • Brak aktualizacji dla niektórych urządzeń — czekamy na linki. Aktualizacje pojawią się, gdy je otrzymamy
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ursusc360 napisał:

Nie mam czegos takiego.Screenshot_2022-01-15-20-47-56-672_com.android.camera.thumb.jpg.1ba3291675ad6ec6f34fa9ca9a2fd539.jpg

no ale to się pojawia jak klikasz w prawym górnym rogu w te trzy równolegle kreseczki - a normalnie jak otwierasz film to na górze są jeszcze inne ikonki i jedna z nich - to co widać na zrzucie który dałem - to właśnie ta funkcja o której Pan pisał 

UP - właśnie to co poprzednik raczył zaznaczyć na zrzucie :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIX 4 po aktualizacji z MIUI 12, po paru sekundach od uruchomienia wyświetla się okienko z informacją "Uprawnienia wciąż przestaje działać", a później (od kilkunastu sekund do kilku minut) telefon rebootuje się do recovery. Gdy ponownie uruchomię telefon i ręcznie wejdę w aplikację "Uprawnienia" ta uruchamia się prawidłowo, ale okienko twierdzące, że ta wciąż przestaje działać nadal się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateo912 napisał:

A jaka masz rozdzielczość filmu ustawiona? Bo w 4k Ci to nie zadziała. EIS działa tylko w rozdzielczości "oczko" mniejszej niż największą (jeśli 4k max ti w fhd i niżej, jeśli fhd max to HD i niżej)

Wysłane z mojego M2102K1C przy użyciu Tapatalka
 

Na zadnej rozdzielczosci nie wyswietla stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Goppel napisał:

Na MIX 4 po aktualizacji z MIUI 12, po paru sekundach od uruchomienia wyświetla się okienko z informacją "Uprawnienia wciąż przestaje działać", a później (od kilkunastu sekund do kilku minut) telefon rebootuje się do recovery. Gdy ponownie uruchomię telefon i ręcznie wejdę w aplikację "Uprawnienia" ta uruchamia się prawidłowo, ale okienko twierdzące, że ta wciąż przestaje działać nadal się pojawia.

Wyczyść dane tej aplikacji i będzie działać.

9 godzin temu, Ursusc360 napisał:

Na zadnej rozdzielczosci nie wyswietla stabilizacji.

Niestety tak to zrobiło Xiaomi. Nie wyświetla EIS niezależnie od rozdzielczości. Z jakiegoś powodu zostawili to w trybie poklatkowym, ale w zwykłym nagrywaniu wideo - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, master2007 napisał:

No to dziwne :) to dopiero moja pierwsza wersja na androidzie 12 i może przy aktualizacji w piątek będzie ok. Jak nie to zrobię jeszcze raz pełne czyszczenie.

U mnie na Poco F2 Pro tez jest OK.

 

Ale mam inny "problem" z Signalem....

Na wersje z 03.11.21 Android 11 położyłem TEN update z A12 - wszystko super ale kontakty w Signalu się podziały....

Do tej pory miałem kontakty w SMS/Kontakty. Po update kontakty w telefonie tak jak były... ale w Signalu cyrk :) pojawiły mi się kontakty opisane jak u ludzi w ich telefonach....

Przykład:  u mnie w kontaktach mam Andrzej, nr 123456789.

Tenże Andrzej na numerze 123456789 w Signalu opisany jest jako VERS i po update u nie w Signalu mam VERS z numerem 123456789 !!

Jak to możliwe ? żeby cudze opisy z Signala pojawiły się u mnie ? Myślałem, że Signal pobiera kontakty z Kontaktów w telefonie - jak kontakt ma konto w Signalu i ja mam jego nr to mi się pokaże: ze ktoś tam jest w Signalu... ale opis mam z moich kontaktów...

 

Pozdr/M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś na MI 11 zainstalowałem tygodniówkę na czysto bo dziś odblokowywałem BL. Wszystko śmiga ale nie mogłem przywrócić z kopii przeglądarki Chrom. Chciałem ją później zainstalować i też nic, rozpoczyna pobieranie i wywala, albo rozpoczyna i wisi w miejscu. Próbowałem też zainstalować ręcznie z APK ale niestety można tylko ze sklepu Play. Wszystkie inne aplikacje instalują się i pobierają bez problemu, zainstalowałem nawet Chrome Beta i działa, a zwykły Chrom nie chce.

Sendnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek_k napisał:

Wszystkie inne aplikacje instalują się i pobierają bez problemu, zainstalowałem nawet Chrome Beta i działa, a zwykły Chrom nie chce.
 

Ustawienia / aplikacje/ zarzadzanie 

Wyszukaj sklep play, wyczysc dane aplikacji. 

Chrome zainstaluje sie bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mogłem zapomnieć o podstawowej metodzie rozwiązywania takich problemów oczywiście pomogło, ale mam kolejny problem. Nie mogę ustawić automatycznej synchronizacji konta google. Ręcznie się synchronizuje, ale automatycznie nie chce przez co nie mam powiadomień z np. Gmail.

Sendnięte z Mi 11



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mogłem zapomnieć o podstawowej metodzie rozwiązywania takich problemów oczywiście pomogło, ale mam kolejny problem. Nie mogę ustawić automatycznej synchronizacji konta google. Ręcznie się synchronizuje, ale automatycznie nie chce przez co nie mam powiadomień z np. Gmail.

Sendnięte z Mi 11




A nie masz przypadkiem wyliczonej "systemowej" synchronizacji?

Wysłane z mojego M2102K1C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...