Jump to content

Niedziałające własne dzwonki alarmów.


Artur Thomas
 Share

Recommended Posts

Witam Państwa.

jak w temacie, telefon zaktualizowany do najnowszej wersji MIUI 12, od samego początku ten sam problem a mianowicie:

1. telefon jest ustawiony na automatyczne wyłączanie się o godz. 00.00 i włącza się automatycznie o 06.00

2. Alarm budzenia nastawiony na godz. 8.00 włącza tylko dźwięki alarmu dostępne na liście dźwięków w systemie. Mogę wybrać dowolny i będzie chodził w przeciwieństwie do własnych mp3.

3. Nastawiony dźwięk alarmu własnego, wybrany jako utwór mp3 nie włącza się, wtedy zamiast niego włącza się domyślny dla systemu dźwięk z listy dźwięków alarmów, chyba że wybiorę jak wyżej napisałem, dźwięk z listy alarmów inny niż domyślny - wtedy on się włącza.

Tu UWAGA:

4. Kiedy wstanę wcześniej i telefon jest już automatycznie uruchomiony o wspomnianej godz. 6.00 ale ODBLOKUJĘ TELEFON HASŁEM przed alarmem ustawionym na 8.00 , wtedy działa wybrany dzwonek własny, z listy mp3 a nie domyślny systemowy, który uruchamia się zawsze z rana, kiedy telefon nie jest w ogóle ruszany a jedynie sam się uruchamia automatycznie o wspomnianej godz. 6.00.

Proszę zatem wtajemniczonych o pomoc i sugestie.

Czytałem o kopiowaniu plików do jakichś folderów ale nie mogę ich znaleźć a będąc niepewnym, wolę nie psuć obecnej pracy nad personalizacja telefonu.

Nie ma to jak wstawać z dobrym nastawieniem i muzyką którą się lubi :-).

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie to kwestia tego, że telefon po jego uruchomieniu, a przed odblokowaniem ekranu, jest wciąż zaszyfrowany - czytaj: nie jest w stanie uzyskać dostępu do plików w pamięci wewnętrznej, w tym wspomnianego pliku MP3. System jest w oddzielnej partycji i pliki z niego będą działać (gdyby nie działały, no to by się telefon nie odpalił...). Nie możesz przenieść MP3 do partycji systemowej na nowych telefonach, bo:

1. Jest tylko do odczytu,

2. Nawet jakby się udało (a bez odblokowania bootloadera, które trwa tydzień, nie przejdzie), to po restarcie telefonu już byś go nie uruchomił.

Link to comment
Share on other sites

Witam Kacper Skrzypek. Niestety ma Pan najwyraźniej rację. Dziękuje za konstruktywne poparcie moich domysłów. Paradoks jest taki iż nie działa nawet aplikacja lokalizacji telefonu. Zatem cała otoczka oszczędności energii i eko stylu jak widać nawet w telefonach kuleje i pozostaje nie wyłączać telefonu na noc a po prostu zmieniać profil na tryb samolotowy. Lekka żenada jak na tak zaawansowane urządzenia. Dziękuje za kontakt i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...