Jump to content

POCO X3 PRO - problem z super szybkim ładowaniem


Smius
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Dzisiaj zakupiłem telefon POCO X3 PRO 8/256Gb.

Niestety po wyczerpaniu baterii nadszedł czas na ładowanie. Użyłem do tego dołączonej do zestawu ładowarki 33W. Po podłączeniu przez chwilę pojawiło się okno super szybkiego ładowania i procenty(dziesiąte procenta) śmigały. Odłożyłem telefon. Po paru minutach sprawdzam(nigdy nie miałem super szybkiego ładowania więc byłem ciekawy), a ku mojemu zdziwieniu zamiast 5% wzwyż(przy 5% podłączyłem łado) było... 4%. W zakładce "bateria" pokazywało superszybkie ładowanie (ok 35min do końca), ale bateria i tak spadała.

Wziąłem stary telefon Huawei, który obsługuje szybkie ładowanie(nie super szybkie) i podmieniłem ładowarki. I... POCO ładował się w trybie szybkiego ładowania(pokazywało 1h30min) na ładowarce od Huawei, a Huawei ładował się w trybie szybkiego ładowania(bo nie posiada super szybkiego) za pomocą ładowarki od POCO. Czyli teoretycznie ładowarka działa tylko nie wiedzieć czemu zamiast ładować to..."zawiesza" się i du...pupa.

Co z tym fantem zrobić? Jakieś pomysły?

 

Oprogramowanie: MIUI Global 12.5.4

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobny problem. Po aktualizacji w Mi10T Pro do MIUI 12.5.10 telefon przestał rozpoznawać ładowarkę Xiaomi. Nie dość, że nie ma szybkiego ładowania ani super szybkiego to jeszcze po podłączeniu rozładowuje. Ładowarka od Huawei ładuje ale powoli. Po podłączeniu i uruchomieniu Ampere prąd ładowania to 1300-1500 mA. Pomijam fakt nieostrych zdjęć z poprzedniej aktualizacji. Oj bardzo przydał by się wreszcie stabilny soft. 

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dziękuję za dołączenie się do problemu.

Odnośnie ostrości zdjęć to również z tym mam problem. Stary telefon z jednym aparatem robi ładniejsze niż to "cudo".

A kombinowałeś może Panie Łukaszu z ładowarką przeznaczoną do bardzo szybkiego ładowania, ale jakiegoś "niezależnego" producenta, której specyfikacja odpowiada modelowi dołączonemu do telefonu?

 

Odnośnie softu...są to "stare" telefony(a przynajmniej mój- rok temu miał premierę) by Bóg wie jak je rozwinęli odnośnie softu więc...mi już ręce opadły... Po weekendzie chyba oddam telefon bo jaki jest sens czekać na coś co może nie nastąpić nigdy? A niedziałająca ładowarka jest podstawą rękojmi(czy jak to tam zwał) jakby nie było.

Edited by Smius
Link to comment
Share on other sites

Inny kabel tak samo. Niestety drugiej tak mocnej ładowarki już nie posiadam i tu jest problem 😛

Ale może po weekendzie uda mi się coś ogarnąć. No i jak napisałem na wstępie...dotyczy to sporej grupy, a nie wszystkich (niestety...bo wtedy xiaomi naprawiło by problem)

 

Ciekawostka... (ale utwierdza mnie w przekonaniu, że mam zwalony soft dlatego jutro oddaje telefon)

Od 95% do 100% działa SUPER szybkie ładowanie, więc i ładowarka działa. A od 0% d0 95% mogę ładować tylko inną "zwykłą" ładowarką bez SUPER szybkiego ładowania ino z szybkim ładowaniem.

Link to comment
Share on other sites

A więc stało się. Wymieniłem telefon w sklepie. 
Teraz wszystko działa tak jak powinno :)
Jedyne co mnie zastanawia to jakim cudem na niektórych filmikach prezentujących ten model widnieje ~50h do rozładowania telefonu. Mi w pierwszym modelu jak i drugim pokazuje ok 27h przy trybie zrównoważonym. Aczkolwiek...to mi nie przeszkadza

 

Także jeżeli ktoś będzie miał kiedyś problem z ładowaniem, a telefon będzie nowy to polecam...wymienić go.  :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć,

mam chyba ten sam problem. Dziś wyjąłem z pudełka nowiutkiego X3 Pro, pobawiłem się chwilę i chciałem podładować. Niestety "nie widzi" oryginalnej ładowarki i kabelka. Jak sprawdzam na Ampere to wychodzi "ładowanie" 100-120 ma. Na zwykłej ładowarce ładuje 1560 ma (ale bez trybu turbo). Po odpaleniu wgrała mi się aktualizacja do MIUI 12.5, przed jej zainstalowaniem niestety nie spróbowałem ładować...

Czyli z tego co czytam pozostaje wymiana telefonu? :(

Czy ktoś z Was może inaczej poradził sobie z problemem?

pozdrowienia!

Link to comment
Share on other sites

Jak na jednej ładowarce masz 120mA a na innej 1.5A. no to może ta pierwsza ładowarka jest walnięta a nie telefon.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzałem na dwóch takich samych ładowarkach 33W od Xiaomi. Wygląda tak, jakby ich w ogóle nie widział. Ledwo "ładują" - po 100 ma.

Ale z drugiej strony te dwie ładowarki Xiaomi są ok, bo ładują inne telefony, tyle że z normalną prędkością. Natomiast mój POCO działa tylko ze zwykłymi ładowarkami, ale one dla odmiany nie ładują w wersji turbo... Czyli chyba albo telefon, albo soft.

No nic, spróbuję go zareklamować.

Dam znać, czy mi wymienią i czy inny model będzie ok. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...