Skocz do zawartości

Redmi Note 8T - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - V12.5.2.0.RCXMIXM - Android 11


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 8T (nazwa kodowa: willow).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMNote8T_V12.5.2.0.RCXMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem.

Działa dużo lepiej niż 12.0.2. Telefon jest używalny, ale:

- szybko zamyka aplikacje; niby pamięci jest sporo, ale wyłączysz ekran na minutę i już ładuje apki od nowa

- przyciski Centrum Sterowania reagują ze sporym opóźnieniem, włączenie latarki trwa 3-4 sekundy, dane mobilne podobnie, ale WiFi szybko,

- zdarzają się spadki płynności, na granicy klatkowania, smsy dłużej się ładują,

+ aparat nareszcie włącza tryb HDR

+  ładniejsze czcionki, świeży wygląd, bardzo ładne menu Wyłącz / Uruchom ponownie

+ poprawki bezpieczeństwa z 1 grudnia.

 

Na razie zostanę przy tej wersji, jest nadzieja, że następne będą coraz lepsze. Chociaż z zazdrością patrzę na Redmi 9 (lancelot) mojej córki — tam MIUI 12.5 chodzi bardzo przyjemnie, lepiej niż u mnie (a telefon za 490 zł).

Edit: wyłączyłem animację zupełnie i Centrum Sterowania chodzi szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na normalnym Globalu być może centrum sterowania by działało lepiej bo oni mają wyłączone tworzenie rozmycia za centrum funkcji (efekt MIUI "lite" - dla telefonów z 4 GB RAMu i mniej). U nas to jest włączone, być może przez to jest kwestia reakcji przycisków.

Za parę godzin prawdopodobnie będzie reupload - poprawka wywalajacej się aplikacji Telefon po rozpoczęciu nagrywania rozmowy

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na pewno patrzysz na właściwy wątek pod Twój telefon?


wiem, że to nie jest wątek dla mojego telefonu ;)

ale mam do zrobienia telefon żony, a pytam o recovery dlatego bo z tego co widziałem to twrp jest dla Androida 9 i 10 a w tej paczce jest Android 11

stąd pytanie jakie najlepiej użyć recovery, aby dobrze współpracowało z Androidem 11 na tym telefonie

Tapatalk - Redmi K40 Pro+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak wygląda sprawa nagrywania bo z tego co widzę chyba już totalnie nie działa. W poprzedniej wersji jeszcze nagrywało rozmówcę nie nas a teraz w ogóle? obecnie jestem na starszej wersji w której działa nagrywanie ale skoro nie można bezpiecznie powrócić do starej w przypadku problemów to nowej nie ma co instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej chwili można bezpiecznie powrócić do starszej wersji wgrywając rom przez miflash, z tym że najpierw trzeba odblokowa bootloader.
Ewentualnie wgrać rom Indonezja, gdzie nawet po updatach softu nie ma ograniczeń związanych z polityką EU.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy Redmi Note 8T z tym ROMem

Google Pay działa bezproblemowo, czy trzeba coś doinstalować?

jakie recovery jest wymagane do instalacji tej wersji MIUI (zmienia się Android na 11 i nie wiem czy każde sobie z tym poradzi)

Tapatalk - Redmi K40 Pro+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć ja po aktualizacji mam kilka problemów. Mam ustawione włączanie oszczędzania baterii na poziomie 19% gdy tylko bateria dobije tego poziomu telefon praktycznie się zawiesza i nie działa dotyk. Muszę resetować telefon i dopiero telefon funkcjonuje. Drugi problem jej z automatycznym otwieraniem plików pdf. Nie mogę otworzyć bezpośrednio tylko muszę odpalić pdf Reader i tam sobie szukać pobranych plików pdf. Przecież to jakiś obłęd jest w tej aktualizacji. Chyba najgorsza jaka mnie spotkała na to tel o szczerze to strasznie się zarazilem do MIUI i będzie to mój ostatni tel od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 22:29, Mariusz1979 napisał:

Edit: wyłączyłem animację zupełnie i Centrum Sterowania chodzi szybko.

Cześć. Dziś zrobiłem aktualizację i niestety strasznie muli. Jak wyłączyłeś animacje?

Dnia 27.01.2022 o 10:43, bobo-1 napisał:

witam,

po aktualizacji zniknęła mi informacja o użyciu danych mobilnych (po rozwinięciu paska górnego ekranu)

wie ktoś gdzie to można włączyć?

Musisz włączyć stary wygląd centrum sterowania Ustawienia\Powiadomienia i centrum kontroli\Styl Centrum Kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2022 o 08:48, Mariusz1979 napisał:

Przez Opcje programisty, animacje na 0.

To już wcześniej wyłączyłem, czyli 

Skala okna animacji - animacje wyłączone

Skala przemiany animacji - animacje wyłączone

Skala czasu trwania animacji  - animacje wyłączone

 

Niestety nadal są jakieś przenikania ekranów jak np wchodzę w ustawienia.. Trudno.

 

Jest jeszcze jedna irytująca rzecz, czyli okropny dźwięk przy podłączaniu ładowania, ale niestety w tym telefonie nie do wyłączenia w opcjach. Może się kiedyś zdecyduję na wyłączenie przez PC ale to dużo kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest problem z nagrywaniem rozmów na tej wersji romu. Nagrywa tylko naszego rozmówcę. Myślałem że tylko w moim coś się poprzestawiało ale jak czytam temat problem występuje także u innych
No niestety :-\ a miałem zakładać nowy wątek czy może coś u mnie nie funga :-P

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...