Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.4.0.SKICNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziękuję za odpowiedź... Niestety nigdzie nie przeczytałam że telefon się czyści po odblokowaniu bootloadera. Wgrywanie poszło dalej po kilku min. Od wczoraj jestem na kwarantannie i po wgraniu pojawił się problem z aplikacją "kwarantanna domowa". Co chwilę wywala błąd o pozorowaniu lokalizacji i nie da się tego wyłączyć. Musiałam zgłaszać to do sanepidu.

W dniu 23.01.2022 o 16:54, 6neena napisał:

Tak, po odblokowaniu bootloadera telefon resetuje się do ustawień początkowych, wszystkie dane zostają usunięte. Wgrywanie przez fastboot powinno trwać kilka minut. Ale aby mógłbyś wgrać system przez fastboot, najpierw musisz mieć odblokowany bootloader (czyli mieć tą otwartą kłódke na górze ekranu, gdy włączasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ajblondi napisał:

Hej, dziękuję za odpowiedź... Niestety nigdzie nie przeczytałam że telefon się czyści po odblokowaniu bootloadera.

Widocznie nie doczytałeś, na samym początku toturilala jest napisze na czerwono, że odblokowanie kasuje wszystkie dane z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych widżetów nie ma z kilku powodów:
1. Około połowa z nich odpowiedzialna jest za 3 aplikacje: Kalendarz, Pogoda i Muzyka, ale wsparcie dla tych widżetów jest tylko w chińskich wersjach tych aplikacji, których my nie używamy (używamy wersji globalnych),
2. Widżety dostarczane są online, wskutek czego nie ma do nich polskiego tłumaczenia, gdyż nie są one częścią ROM-ów,
3. Ze względu na punkt 2. zachodzi konieczność dodania odpowiednich tłumaczeń przez nas, ale nie mamy na razie do tego żadnych narzędzi, a poza tym dochodzi jeszcze kwestia zapewnienia odpowiedniego transferu w celu umożliwienia dostępu do tych widżetów Wam — użytkownikom ROM-ów (nie tylko w Polsce, ale w zasadzie na całym świecie).
Jeśli kiedyś w przyszłości uda się rozwiązać te problemy, to te widżety się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 16:27, Netoper napisał:

O zgodę to teraz po przez program miunlock się ubiega. Z tym że wcześniej trza w opcjach programistycznych dodać konto te same do którego masz fona zapiętego. No i jeszcze przed użyciem programu załączyć debugowanie USB.
Jest to wszystko ładnie w poradnikach na forum opisane.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Hej  mam nieco więcej danych o telefonie. 

Wszystko wykonuje jak w instrukcji i za cholerę ten tool UnlockMi nie widzi mojego telefonu. 

Mam USB debuggera włączonego, OEM apply i konto Xiami na telefonie to samo co w tym narzędziu. 

Co robić? Może to kwestia WIDNY? mam Windows 11? 

zablokowałem w nim wymuszenie rozpoznawania sterowników USB jak sugerują na Youtube i nic nie pomaga. 

Help please

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, też Wam krzaczy Chrome lub Chrome Dev? Jakieś migania stron albo nawet nie mogę obejrzeć filmu w pełnym ekranie bo wywala do pulpitu. Jeśli zrobię to na innej przeglądarce chociażby od miui jest wszystko ok. Zastanawiam się nad powrotem do 12.5 na andku 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Plmaklu napisał:

Hej  mam nieco więcej danych o telefonie. 

Wszystko wykonuje jak w instrukcji i za cholerę ten tool UnlockMi nie widzi mojego telefonu. 

Mam USB debuggera włączonego, OEM apply i konto Xiami na telefonie to samo co w tym narzędziu. 

Co robić? Może to kwestia WIDNY? mam Windows 11? 

zablokowałem w nim wymuszenie rozpoznawania sterowników USB jak sugerują na Youtube i nic nie pomaga. 

Help please

Podłączasz telefon w trybie fastboot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania tel na tym sofcie (wcześniej nie miałem do czynienia, był jedynie global) zauważyłem takie problemy jak niżej (możliwe że leżą gdzieś w ustawieniach po mojej stronie. Sprawa dotyczy głównie obrazków i prób wysyłki mmsów przy wykorzystaniu aplikacji doinstalowanej z google play - wiadomości, ale też systemowej SMS:
- problem z przekazywaniem wiadomości z obrazkami/linkami: po kliknięciu przekaż nie ma linka/obrazka. Jest pusta wiadomość.
- niekiedy jak już jest przy przekazywaniu np grafika to przy próbie wysyłki pojawia info, że niestety nie można dodać: załącznik do wiadomości
- przy przekazywaniu obrazka pojawia się w oknie wiadomości  tj wczytywanie obrazka - cały czas się kręci ale nie wczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Plmaklu napisał:

Hej  mam nieco więcej danych o telefonie. 

Wszystko wykonuje jak w instrukcji i za cholerę ten tool UnlockMi nie widzi mojego telefonu. 

Mam USB debuggera włączonego, OEM apply i konto Xiami na telefonie to samo co w tym narzędziu. 

Co robić? Może to kwestia WIDNY? mam Windows 11? 

zablokowałem w nim wymuszenie rozpoznawania sterowników USB jak sugerują na Youtube i nic nie pomaga. 

Help please

Kabel masz oryginalny? Bo to też ma znaczenie.

Ja robiłem na win11 i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Staleen97 napisał:

Jakieś pomysły?

Bez twrp przy romach fastboot to chyba tylko ponowna instalacja tej samej wersji na czysto, czyli uruchamiając skrypt install first, nie update. Może da się inaczej (nie wiem), ale tak najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FromWP napisał:

Bez twrp przy romach fastboot to chyba tylko ponowna instalacja tej samej wersji na czysto, czyli uruchamiając skrypt install first, nie update. Może da się inaczej (nie wiem), ale tak najprościej.

Ok, dzięki, spróbuję...może akurat, w co szczerze wątpię :(

Myślę, że trochę pospieszyłem się z instalacją , tym bardziej że wszystko śmigało na 12.5 należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

wipe data nawet ze stockowego recovery

Z tym stockowym recovery to bywa różnie. U znajomego w Mi11 ultra z wgranym romem eu ten błąd z pamięcią pojawił się właśnie po wipe data. Może dlatego że zrobił to z poziomu systemu (ustawienia fabryczne), niby to prawie to samo. Ponowne wgranie w fastboot naprawiło problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Z tym stockowym recovery to bywa różnie. U znajomego w Mi11 ultra z wgranym romem eu ten błąd z pamięcią pojawił się właśnie po wipe data. Może dlatego że zrobił to z poziomu systemu (ustawienia fabryczne), niby to prawie to samo. Ponowne wgranie w fastboot naprawiło problem.

Tylko Panowie jest teraz taki problem, że nie mogę ponownie go zainstalować. Kiedy klikam w otwarcie pliku first_install... to otwiera się przez sekunda konsola z instalacją, po czym zamyka. Teraz już nie wiem czy windows zwariował czy co? Powinno być normalnie. waiting for device, a tu lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko , jestem tu nowy . Co prawda kiedyś zajmowałem się instalacja romów i w ogóle (ale to za czasu świetności galaxy gio) od tamtego czasu bardzo dużo się zmieniło. Nie ważne . Zainstalowałem ten rom i mam pytanie jakbym chciał wrócić do 12.5.5 to w jaki sposób mogę to zrobić ?

Edytowane przez wyjebanebardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 16:04, san napisał:

Podłączasz telefon w trybie fastboot ?

Tak oczywiście. 

Ostatecznie udało się połączyć. Problem polegał na tym ,że nie miałem sterowników USB w trybie fastboot. 

ADB installer pomógł. 

Czekam na odblokowanie przez Xiaomi. 

Serdecznie dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wgrać TWRP do Xiaomi MI 11 lite 5G do najnowszego softu ( xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V13.0.7.0.SKICNXM_v13-12-fastboot.zip ).

Do poprzedniego czyli v13.0.4.0 wgrywałem TWRP twrp-3.6.0_11-0-renoir-TeamWin i po restarcie telefonu wywalało mi twrp.

Ma ktoś jakiś pomysł żeby TWRP pozostało na fonie i działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś wie jak zaktualizować system? Ewentualnie jak wgrać TWRP? Niby na necie są jakieś wersje do wgrania ale nie oficjalne. Dziś pojawiło mi się info o aktualizacji ale wywala mi błąd. Zdj poniżej 

Screenshot_2022-02-11-18-35-28-541_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-02-11-18-35-34-467_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-02-11-18-35-50-278_com.android.updater.jpg

Edytowane przez ajblondi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...