Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.4.0.SKICNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2022 o 11:28, jerry323 napisał:

Cześć i dziękuję za podpowiedz (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>Powiadomienia wiadomości ) muszę ustawić na ( wyświetlaj powiadomienia ukryj treść ) i wtedy jest OK.

Screenshot_2022-01-17-11-21-57-437_com_miui.notification.thumb.jpg.bc07ef82e9117f7b4dd7ab08c80ce3f3.jpg

Ale niestety zauważyłem jeszcze że WHATSAP ma problem z utrzymaniem KONTAKTÓW w profilu bo co pewien czas muszę zrobić odświeżanie kontaktów bo inaczej widać numery telefonów bez przypisanych osób. Próbowałem dać whatsap do autostartu lecz to nic nie pomogło.

Czy da się to naprawić.Screenshot_2022-01-17-11-30-31-490_com.whatsapp.thumb.jpg.e1ddf89921d07786000277ce84cb24d2.jpg

Problem rozwiązany trzeba wejść (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>whatsap>uprawnienia> ( kontakty i czytanie kontaktów ) i zaznaczyć zawsze zezwalaj.

Teraz, jerry323 napisał:

Problem rozwiązany trzeba wejść (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>whatsap>uprawnienia> ( kontakty i czytanie kontaktów i zaznaczyć zawsze zezwalaj ).

 

W dniu 17.01.2022 o 11:28, jerry323 napisał:

Cześć i dziękuję za podpowiedz (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>Powiadomienia wiadomości ) muszę ustawić na ( wyświetlaj powiadomienia ukryj treść ) i wtedy jest OK.

Screenshot_2022-01-17-11-21-57-437_com_miui.notification.thumb.jpg.bc07ef82e9117f7b4dd7ab08c80ce3f3.jpg

Ale niestety zauważyłem jeszcze że WHATSAP ma problem z utrzymaniem KONTAKTÓW w profilu bo co pewien czas muszę zrobić odświeżanie kontaktów bo inaczej widać numery telefonów bez przypisanych osób. Próbowałem dać whatsap do autostartu lecz to nic nie pomogło.

Czy da się to naprawić.Screenshot_2022-01-17-11-30-31-490_com.whatsapp.thumb.jpg.e1ddf89921d07786000277ce84cb24d2.jpg

 

Problem rozwiązany trzeba wejść (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>whatsap>uprawnienia> ( kontakty i czytanie kontaktów i zaznaczyć zawsze zezwalaj ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Tylko że od razu telefon po zakupie poszedł do odblokowania i przez kilka tygodni czekałem na moment wyjścia miui 13.

Po prostu nie spieszyło mi się wgrywać wersji 12.5 od MiuiPolska bo wiele by to nie zmieniło. Chodź teraz jestem innego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mixolh napisał:

Tak.

Tylko że od razu telefon po zakupie poszedł do odblokowania i przez kilka tygodni czekałem na moment wyjścia miui 13.

Po prostu nie spieszyło mi się wgrywać wersji 12.5 od MiuiPolska bo wiele by to nie zmieniło. Chodź teraz jestem innego zdania.

A po wgraniu MIUI 13 dalej bootloader pozostaje odblokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mixolh napisał:

Tak i to w niczym nie przeszkadza.

Aplikacje Bankowe i GPay działa bardzo dobrze.

Aplikacje które mocno sprawdzają zabezpieczenia nie wołają. Na ten moment jest dobrze.

A po pojawieniu sie komunikatu, że musisz odczekać te 7 dni, używałeś dalej telefonu? W sensie wyszedłeś z fastboota i normalnie wszedłeś do systemu? Czy telefon musiał wyłączony odczekać 7 dni bo spotykam sie z różnymi komentarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Normalnie uzytkujesz i czekasz aż pozwoli Ci program odblokować Bootloadera. Kupiłem telefon zalogowałem sie na Gmail, konto Xiaomi. Wprowadziłem w opcjach developerskich odblokowanie Bootloadera skonfigurowałem fona i sprawdziłem w trybie fastboot ile dni mam do odczekania. Następnie uruchomiłem telefon na nowo i czekałem. 

 

Edit po prostu używasz jakby nic się nie stało

 

Edytowane przez mixolh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Netoper napisał:

Podczas uruchamiania telefonu pokazuje się logo, jak jest dodatkowa kłódeczka z otwartym kabłąkiem to znaczy że jest odblokowany botloader.
Jeśli telefon masz od nowości no to masz zablokowany botloader.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Dziękuję za info , mam od nowości więc na 100% zablokowany. 

Rozumiem ,że aby odblokować bootloader muszę się zgłosić do Xiaomi o zgodę na odblokowanie poprzez konto Xiaomi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zgodę to teraz po przez program miunlock się ubiega. Z tym że wcześniej trza w opcjach programistycznych dodać konto te same do którego masz fona zapiętego. No i jeszcze przed użyciem programu załączyć debugowanie USB.
Jest to wszystko ładnie w poradnikach na forum opisane.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni stabilna od publicznej?

Wersja 13.0.4.0 miała status stabilnej wersji beta.

A wersja 13.0.5.1.5 publicznej wersji beta.

Możesz mi jakoś w skrócie wyjaśnić na jakich etapach są te wersje? Bo chyba sam się już w tych nazewnictwach pogubiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzis w koncu udalo misie ogarnac odblokowanie. ale mam kilkapytan, czy po odblokowniu telefon sie restartue do ustawienpocztkowych? moj sie wlaczyl po odblokowaniu i musialam go jakby znowweryfikowac, czy zdjecia itp zostaja? i jeszcze jedno pytanko, ile trwa wgrywanie przez fastboot? zastanawiam sie czy cos jest nie tak bo w wierszu polecen pokazalo : finished.total time: 47.181s a telefon nadal sie nie restartuje.... 

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ajblondi napisał:

witam, dzis w koncu udalo misie ogarnac odblokowanie. ale mam kilkapytan, czy po odblokowniu telefon sie restartue do ustawienpocztkowych? moj sie wlaczyl po odblokowaniu i musialam go jakby znowweryfikowac, czy zdjecia itp zostaja? i jeszcze jedno pytanko, ile trwa wgrywanie przez fastboot? zastanawiam sie czy cos jest nie tak bo w wierszu polecen pokazalo : finished.total time: 47.181s a telefon nadal sie nie restartuje.... 

HELP!

Tak, po odblokowaniu bootloadera telefon resetuje się do ustawień początkowych, wszystkie dane zostają usunięte. Wgrywanie przez fastboot powinno trwać kilka minut. Ale aby mógłbyś wgrać system przez fastboot, najpierw musisz mieć odblokowany bootloader (czyli mieć tą otwartą kłódke na górze ekranu, gdy włączasz telefon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wierszu pokazało finished, ale na czym? Na partycji cust czy na super? Bardziej by się przydał zrzut ekranu...

Możesz ewentualnie zamknąć okno, odłączyć/podłączyć telefon i zacząć wgrywanie jeszcze raz. Generalnie to, ile ono trwa, w głównej mierze zależy od parametrów komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...