Skocz do zawartości

Mi 11 Lite 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.4.0.SKICNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 Lite 5G (nazwa kodowa: renoir).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11Lite5G_V13.0.4.0.SKICNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu problem... zabijcie, nie pamiętam jak się to robiło. Pogubiłem się, siedzę już dłuższy czas bez efektu.

Przypomnijcie, proszę jak powinna przebiegać aktualizacja przez fastboot.  Nie mam na komputerze wszystkich narzędzi, które były potrzebne przy poprzednich aktualizacjach (nowy system). Zainstalowałem tylko minimal adb fastboot.  Co jest jeszcze potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym Mi 11 lite 5G ze świeżo zdjętym Bootloaderem ruszyło od razu. Tak jak już pisałem może wystąpić problem iż telefon po instalacji może przejść do MiRecovery i nie uruchomi systemu. Wystarczy zrobić w tym recovery wipe czyli pełne czyszczenie danych i rusza.

Poradnik bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poradnik dobry - nie ma tu nic skomplikowanego. Pod warunkiem jednak pobrania właściwego pliku. Mnie niestety zdarzył się taki właśnie, niewytłumaczalny przypadek. Pobrałem niewłaściwy room (dla NE) . jak to się stało nie mam pojęcia. Po pobraniu właściwego pliku wszystko poszło bezproblemowo.

Robiłem tylko aktualizację. Oprócz bałaganu z ikonami pulpitu (zamiast ikon był jeden wykrzyknik) wszystko wygląda i działa OK. Jak zapowiadano wcześniej - rewolucji nie ma.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dobie spędzonej z nowym MIUI jestem zadowolony. Tryb pip w youtube vanced działa jak należy (na poprzedniej wersji nie działał poprawnie) i zauważyłem mniejsze zużycie baterii przy włączonym ekranie %/h. Niewielkie, ale jednak. Do ideału brakuje mi tylko możliwości ustawienia daty na belce powiadomień. No, ale nie spotkałem się z tą możliwością nigdzie poza customami. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić że mimo drobnych Bugów w systemie czy to z certyfikatem L1 czy też odtwarzaczem muzycznym Rom radzi sobie bardzo dobrze. Niby to co napisze nie jest sprawiedliwe bo porównuje 2 inne systemy ale przechodząc z EEA  wersji 12.5.6 na miui 13 odczułem :

Po 1. Aparat działa znacznie lepiej i szybciej. W ciemnych pomieszczeniach brak tak zwanej pixelozy. Dodatkowo tym telefon było ciężko zrobić zdjęcie w ruchu bo połowa zdjęć wychodziła rozmazana. Jakby ten polsekundowy lag znikł w wersji miui 13.

Druga sprawa bateria .. nareszcie telefon spokojnie utrzymuje mi się od niemal 2 dni gdzie w EEA ciężko było. Widać od razu brak spadku procentów w stanie spoczynku.

Edit.

Mod na nowy SystemUI działa bez problemu. Instalacja z poziomu adb.Screenshot_2022-01-08-13-56-16-076_com.google.android_apps.translate.thumb.jpg.18d474664dfb1f793bda7b3c15a4ca43.jpg

Edytowane przez mixolh
Korekta i miły dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2022-01-12-06-00-09-743_com.android.settings.thumb.jpg.3b5fa8fa559c67885bcb249495b631b3.jpg

Witam. Po zainstalowaniu wszystko ok. Jedno co zauważyłem pomimo włączonego ciemnego motywu część aplikacji jest biała brak możliwości ustawień w wyświetlaczu a wcześniej było , w opcjach programisty też nic nie ma ? 

Edytowane przez Michal_s_1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem problem z uruchamianiem odnośników do youtube. Wszystkie uruchamiają się w przeglądarce zamiast w aplikacji. Nawet te które otwieram z poziomu aplikacji youtube uruchamiają się w przeglądarce. Ponowne ustawienie powiązań otwieranych aplikacji nic nie daje. Zawsze otwiera się w domyślnej przeglądarce, a nie w apce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michal_s_1980 napisał:

Witam. Po zainstalowaniu wszystko ok. Jedno co zauważyłem pomimo włączonego ciemnego motywu część aplikacji jest biała brak możliwości ustawień w wyświetlaczu a wcześniej było , w opcjach programisty też nic nie ma ? 

To jest kwestia Xiaomi od teraz. Nie mamy na to żadnego wpływu, zarządzają tym online.

Godzinę temu, sutysut napisał:

Zauważyłem problem z uruchamianiem odnośników do youtube. Wszystkie uruchamiają się w przeglądarce zamiast w aplikacji. Nawet te które otwieram z poziomu aplikacji youtube uruchamiają się w przeglądarce. Ponowne ustawienie powiązań otwieranych aplikacji nic nie daje. Zawsze otwiera się w domyślnej przeglądarce, a nie w apce.

Masz normalny YT czy YT Vanced? Jeśli normalny i nie idą, to może trzeba przeinstalować aplikację. Jeśli Vanced, to istotnie jest z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

asz normalny YT czy YT Vanced? Jeśli normalny i nie idą, to może trzeba przeinstalować aplikację. Jeśli Vanced, to istotnie jest z tym problem.

Vanced. Czyli problem jest nie tylko u mnie, tylko ogólnie? Więc pozostaje czekać na rozwiązanie. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 11:20, sutysut napisał:

Zauważyłem problem z uruchamianiem odnośników do youtube. Wszystkie uruchamiają się w przeglądarce zamiast w aplikacji. Nawet te które otwieram z poziomu aplikacji youtube uruchamiają się w przeglądarce. Ponowne ustawienie powiązań otwieranych aplikacji nic nie daje. Zawsze otwiera się w domyślnej przeglądarce, a nie w apce.

 

Dzięki Kacper za info. Zawsze  majfriendy coś poknocą 😁 A jak jest ta opcja w wersji rozwojowej? ewentualnie można z wersji stabilnej przejść na wersję rozwojową cotygodniową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o ciemny motyw, to niestety sytuacja jest taka sama i na wersji stabilnej, i na becie. Tak zrobili na A12. Można przejść z wersji stabilnej na tygodniówkę, być może nawet bez czyszczenia danych (w drugą stronę trzeba oczywiście format).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po zainstalowaniu MIUI 13 na moim MI 11 LITE 5G zauważyłem pewien problem przy smsach i wiadomościach whatsap.

Telefon jest uśpiony i jak mam ( wyłączone powiadomienia na ekranie blokady sms i whatsap ) to oczywiście wiadomości dochodzą lecz bez wibry i bez dzwięku , ale jak wybudzę telefon i coś na nim piszę to wszystko jest ok ( wiadomości przychodzę z dzwiękiem i wibrą ).

Żebym słyszał przychodzące wiadomości w stanie uśpienia muszę włączyć powiadomienia na ekranie blokady sms i whatsap ale jeszcze jedno zauważyłem  brak możliwości wyłączenia podglądu wiadomości ( whatsap i messenger ) w powiadomieniach na ekranie blokady.

Czy można to jakoś ustawić żeby wiadomości na ekranie blokady nie były widoczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jerry323 napisał:

Czy można to jakoś ustawić żeby wiadomości na ekranie blokady nie były widoczne.

W ustawieniach WhatsAppa/Messengera (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie) musiałbyś dla każdego kanału powiadomień (w przypadku WhatsAppa to, co na zrzucie ekranu) ustawić tę samą opcję dot. wyświetlania podglądu na ekranie blokady (czyli np. pokaż powiadomienia, ale ukryj treść).

Screenshot_2022-01-16-23-37-25-306_com.android.settings.jpgScreenshot_2022-01-16-23-37-35-139_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i dziękuję za podpowiedz (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>Powiadomienia wiadomości ) muszę ustawić na ( wyświetlaj powiadomienia ukryj treść ) i wtedy jest OK.

Screenshot_2022-01-17-11-21-57-437_com_miui.notification.thumb.jpg.bc07ef82e9117f7b4dd7ab08c80ce3f3.jpg

Teraz, jerry323 napisał:

Cześć i dziękuję za podpowiedz (w menu Ustawienia > Aplikacje > Zarządzanie>Powiadomienia wiadomości ) muszę ustawić na ( wyświetlaj powiadomienia ukryj treść ) i wtedy jest OK.

Screenshot_2022-01-17-11-21-57-437_com_miui.notification.thumb.jpg.bc07ef82e9117f7b4dd7ab08c80ce3f3.jpg

Ale niestety zauważyłem jeszcze że WHATSAP ma problem z utrzymaniem KONTAKTÓW w profilu bo co pewien czas muszę zrobić odświeżanie kontaktów bo inaczej widać numery telefonów bez przypisanych osób. Próbowałem dać whatsap do autostartu lecz to nic nie pomogło.

Czy da się to naprawić.Screenshot_2022-01-17-11-30-31-490_com.whatsapp.thumb.jpg.e1ddf89921d07786000277ce84cb24d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w tym temacie nowy i chcę zainstalować ową wersję MIUI na mojego Mi 11 Lite 5G.
Mam kilka pytań, a mianowicie:
Co powoduje uceglenie telefonu? Czy gdy będę postępował zgodnie z poradnikiem jest na to duża szansa?
Ile czasu zajmuje odblokowanie w pełni bootloadera i czy przez ten czas nie będę mógł używać telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...