Skocz do zawartości

MIUI 22.1.5/6


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2215.png

  • Poprawki błędów i tłumaczenia
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Master napisał:

wrzucone - bezproblemowo - póki co wszystko ok - wydaje mi się że doszła funkcja ukrywania podpisów pod ikonami na pulpicie - chyba nie było tego wcześniej - w sumie fajna sprawa :)

Statystyki baterii wróciły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Master napisał:

wydaje mi się że doszła funkcja ukrywania podpisów pod ikonami na pulpicie - chyba nie było tego wcześniej - w sumie fajna sprawa

Było już na poprzedniej ;)

40 minut temu, VOytaZ napisał:

Statystyki baterii wróciły?

SoT nie wrócił. Wygląda na to, że to nie do końca kwestia Xiaomi, tylko Androida 12 w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Było już na poprzedniej ;)

SoT nie wrócił. Wygląda na to, że to nie do końca kwestia Xiaomi, tylko Androida 12 w ogóle...

no nie zauważyłem pewnie .... wcześniej chyba szukałem czy jest taka możliwość żeby zmienić te wyświetlane nazwy ale chyba tego nie było a tu po wrzuceniu jakoś przypadkowo zauważyłem że jest ta opcja do wyłączenia tych podpisów w ogóle :) to skorzystałem bateria nadal dziwnie to pokazuje - teraz np systemowy launcher ma duże zużycie a wcześniej w zasadzie go nie było - tzn jakiś marginalny udział miał w calosci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie można uruchomić aplikacji T-Mobile, posypało też się klonowanie aplikacji Whatsapp, co dziwne bo np. Messenger się klonuje ...

 

Mi10

8 godzin temu, VOytaZ napisał:

Możecie sprawdzić u siebie czy możecie wyświetlić ekran telefonu na tv?

Działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z aplikacją T-Mobile jest znany i zgłoszony do developerów tej aplikacji. To kiedy oni to ogarną, nie zależy od nas. Marne pocieszenie, że w innych krajach, gdzie T-Mobile operuje, jest to samo.

Problem ze sklonowanym WhatsAppem potwierdzony, zgłosiłem.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marmar230 napisał:

 

Nie można uruchomić aplikacji T-Mobile

wiesz do mnie do tej pory w sprawie zgłoszenia nikt się nie odezwał a zrobiłem praktycznie od razu po przejściu na 12tke czyli już dość dawno .... potem jeszcze to uzupełniałem zrzutami błędów dodatkowo to pisali że dołączyli do sprawy i się tym zajmują - no i tak się zajmują do tej pory - jak widać bezskutecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe MIUI, nowy Android, a problemy nadal takie same 😛 
1. Tryb nie przeszkadzać - nadal nie działa poprawnie. Przy włączeniu tryb Nie przeszkadzać i ustawieniu opcji Powiadamiaj o połączeniach: Od wszystkich nie wyciszane są żadne powiadomienia (np. WhatsApp, Messenger). Przy opcji Powiadamiaj o połączeniach: Od kontaktów/ulubionych działa poprawnie.

2. Nagrywanie połączeń. Jest jakiś problem z dodawaniem numerów w opcji "Wybrane numery". W większości przypadków niby wybiera się te numery, a po zatwierdzeniu nie zostają one zapisane. Czasami się zapiszą, a później przy próbie dodania kolejnego nagle wszystkie znikają. Na poprzednich wersjach też to występowało.

3. Youtube Vanced. Linki przesłane w komunikatorach czy umieszczone na stronach nie otwierają się w aplikacji Youtube Vanced tylko w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Faktycznie tak jest (przynajmniej u mnie z Telegramem), ale nie wiem, czy uda się coś z tym zrobić. Zgłosiłem. Może to być też kwestia tego że trzeba byłoby zrobić flash na czysto?

2. U mnie na razie takiego problemu brak.

3. Faktycznie tak jest, ale jak w punkcie 1.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie czcionki w romie na MiSans odstępy między wyrazami (spacja) wygląda jakby była podwójna. Wygląda to bardzo źle przy dłuższych tekstach. Czy to jest specyfiką tej czcionki?  W załączniku przykłady.

Swoją drogą widzę, że w ustawieniach dalej podpsiana jest jako Roboto.

Screenshot_2022-01-07-16-32-46-144_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-01-07-16-32-55-757_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-01-07-16-32-58-940_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-01-07-16-41-14-798_io.github.wykopmobilny.jpg

Edytowane przez zimaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś chyba je odinstalować, bo one są wraz z ROM-em.
Jakich potrzebujesz?
No właśnie nic nie robiłem z tym. Używałem supertapety z górą, zaktualizowałem do miui13 i odpaliło się bez żadnej tapety a obecnie nie mogę nawet pobrać ani wybrać żadnej z dostępnych
Nie jest to mi jakoś.mega do szczęścia potrzebne, ot chciałem się dowiedzieć czy to tylko u mnie czy ogólnie https://cloud.tapatalk.com/s/61da198b7d6f3/Screenrecorder-2022-01-09-00-06-04-229.mp4

Wysłane z mojego M2102K1C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ktoś miał podobny problem i pomogło ponowne uruchomienie telefonu. Możesz też spróbować zastosować jakaś inną tapetę i potem spróbować supertapetę.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Ani ponowne uruchomienie nie rozwiązuje tematu ani ustawienie innej tapety
Ale i tak jest progres bo w 1 wersji nie dało się w ogóle wejść w zakładkę supertapety (więcej) a teraz już mogę

Wysłane z mojego M2102K1C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można tą wersję wrzucić od razu na obecnie zainstalowane MIUI 12.6 | 21.11.3 ma POCO F2 PRO ?
Czy też trzeba wcześniej wrzucić najpierw jakąś wcześniejszą wersję? Jeśli tak to którą?

Aktualizacje chyba tym razem trzeba zrobić ręcznie? OTA niby znajduje nową wersję ale nie można jej pobrać, wywala się cały czas :(

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom3k napisał:

Czy można tą wersję wrzucić od razu na obecnie zainstalowane MIUI 12.6

Można

2 godziny temu, Tom3k napisał:

Aktualizacje chyba tym razem trzeba zrobić ręcznie?

Tak

https://miuipolska.pl/aktualizacja-do-androida-12-od-xiaomi-eu/

Instalacja

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacja do tej wersji musi być wykonana w trybie Fastboot. Nie zostanie ona udostępniona przez OTA. Aktualizację wykonujemy standardowo jak przy każdej instalacji w tym trybie.

 
  • Pobieramy odpowiedni ROM dla naszego modelu ze strony Pobierz MIUI (najlepiej na komputer).
  • Rozpakowujemy paczkę z ROM-em na naszym komputerze.
  • W przypadku, gdy dokonujemy aktualizacji z Androida 11 od xiaomi.eu bez czyszczenia danych, w folderze, gdzie znajduje się nasz ROM, wybieramy plik pod nasz system operacyjny z dopiskiem fastboot_update_rom.
  • Jeśli natomiast chcemy wykonać tę operację z czyszczeniem danych bądź instalujemy ROM po raz pierwszy, wybieramy plik z dopiskiem fastboot_first_install_with_data_format i potwierdzamy chęć wykonania tej operacji, wpisując YES.
  • Oczekujemy na zakończenie instalacji i ponowne uruchomienie telefonu. Potrwa to ok. 5-10 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...