Jump to content

Xiaomi MIX 4 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.2.0.SKMCNXM - Android 12


Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi MIX 4 (nazwa kodowa: odin).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MIX4_V13.0.2.0.SKMCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 20.01.2022 o 10:22, gregor1230 napisał:

Działa dopóki samoistnie się nie sformatuje :D. Po updejcie z 12.5 do miui13 miałem niezłą akcję. Po 3 dniach telefon po wyjęciu z kieszenie prosił o login i pass do konta xiaomi... Po wpisaniu był jak po recovery :D...

Działa bez Magiska?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wrzuciłem ostatnią wersje stabilną fastboot aktualizacja i niestety pojawia mi się ciągle komunikat “Przed otwarciem aplikacji poczekaj, aż urządzenie…”, nie mogę nic zrobić z telefonem. Szukałem rozwiązań ale nic nie znalazłem. Ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cześć. Czy ktoś może zrobić tutorial video jak zainstalować MIUI 13 na Mix 4?

Mam Xiaomi Mix 4 z wgranym xiaomi.eu przez oficjalny sklep Tradigshenzen.com i nie mam pojęcia jak zaaktualizować do MIUI 13.

Wyświetla mi komunikat, że mogę zaakatualizować tel, ale po kliknięciu mam ciągle info, że nie można wygenerować linku bo wszystkie serwery są zajęte.

Link to comment
Share on other sites

Co robię nie tak? Robię dokładnie tak zgodnie z Twoim opisem, tak samo według tego filmu.

 

Komunikat "Waiting for device..." trwa kilkanaście minut i nic się nie dzieje, a tel uruchomiłem w trybie fastboot (widzę MiBunny i robocika).

 

 

qqq.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Cześć. Mam kompa po formacie i chciałem zrobić aktualizację na swoim Mix 4. Znów mam problem, że nie widzi telefonu w trybie fastboot. Sterowniki pobrane, zainstalowane i nic.

Jakieś pomysły? Używam oryginalnego kabla, Windows Update zrobiony (brak aktualizacji, mam Win 10 64 bit), wielokrotnie uruchamiany smartfon, komp, nie mam już pomysłu dlaczego nie widzi smartfona w trybie fastboot.

20240508233719.jpg

20240508233743.jpg

20240508233811.jpg

Link to comment
Share on other sites

czasami bywa tak - przynajmniej u mnie - że jak uruchomimy telefon w trybie fastboot - poprzez wybranie tego trybu z menu zasilania to telefon się restartuje w trybie fastboot ale nie widzi go komp ... trzeba go fizycznie wyłączyć / zrestartować i wtedy uruchomić fastboota kombinacja klawiszy volume i power i zaskakuje ... może to samo było właśnie u Ciebie ... bo reszta z tego co piszesz jest ok (właściwe sterki pod ten tryb)

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Postąpiłeś zgodnie z ostatnim komunikatem?

Spróbowałbym na innym porcie...

Udało mi się po wielu różnych, dziwnych próbach, ale pomogło mi coś takiego: XMT2_Win_Setup_20.7.28.

Przy okazji zaalarmuje, że telefon po aktualizacji mocno muli i jest problem z aktualizacją Mi Video - Video Player oraz Mi Music.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, kotlet1711 napisał(a):

Udało mi się po wielu różnych, dziwnych próbach, ale pomogło mi coś takiego: XMT2_Win_Setup_20.7.28.

Przy okazji zaalarmuje, że telefon po aktualizacji mocno muli i jest problem z aktualizacją Mi Video - Video Player oraz Mi Music.

no to nic dziwnego akurat ... nie że muli bo to niedobrze i nie powinno 🙃 ale z tymi apkami ... aktualizujesz zakładam przez sklepa Play ... te apki w romie xiaomi eu są zmodyfikowane i mają inne sygnatury niż stockowe apki Xiaomi stąd problem ... aktualizacje tych apek - o ile będzie takowa - dostaniesz w kolejnym romie stable

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...