Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 Pro / Ultra - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.5.0.SKACNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Po tygodniu używania zauważyłem że nie dostaje co jakiś czas smsów od osób które mam zapisane w kontaktach. W ustawianiach SMS nic nie grzebałem i po aktualizacji z 12.5 do 13 bateria na minus. Szybciej się telefon rozładowuje. Tak wgl jaki numer w smsach powinien być? Bo ja mam jakiś numer i jeszcze w "145". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Netoper napisał:

Chodzi o centrum SMS? No to numer powinien być taki jaki dany operator ma przypisany do swojej usługi.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Tak chodzi o centrum sms. 

32 minuty temu, brawo napisał:

Funkcje czatu włączone są? Co do usługi sms to trzeba na bieżąco aktualizować usługi operatora (carrier services). Niczego samemu nie trzeba wpisywać, ani kasować. To co ma być to zostanie wpisane przez operatora.

Nie używam funkcji czatu. A poprzez co trzeba to aktualizować. Przez Sklep Play? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiek18186 napisał:

Przez Sklep Play? 

tak. Powinno to pojawiać się w aktualizacjach, ale czasami ludzie je wyłączają. Trzeba zerknąć jaką wersję jest w telefonie i jaka w sklepie.

Acha. Przypomniaoło mi się coś. A czy te osoby od których sms nie dochodzą mają włączoną funkcję czatu? Sprawdź też to.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brawo napisał:

tak. Powinno to pojawiać się w aktualizacjach, ale czasami ludzie je wyłączają. Trzeba zerknąć jaką wersję jest w telefonie i jaka w sklepie.

Acha. Przypomniaoło mi się coś. A czy te osoby od których sms nie dochodzą mają włączoną funkcję czatu? Sprawdź też to.

Właśnie każdy z nich ma wył tą funkcje. Sam nie wiem co może być przyczyną że co jakiś sms nie dochodzi wcale. Zasięg i wgl wszystko jest ok 👌 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z budzikiem. Gdy ten się uruchomi podczas odblokowanego ekranu nie ma możliwość wyłaczenia go. Pomaga jedynie restart telefonu. Słabe jak na stabilną wersję. 

Mi 11 Ultra / MIUI 13.0.9

W dniu 17.01.2022 o 17:10, Marcinmi11 napisał:

Nie chodzi o samo to że się nie wysyła, po napisaniu sms i kliknięciu "wyślij" po prostu znika.. 

Zauważyłem dziś też problemy z zasięgiem w miejscach gdzie na poprzedniej wersji nie mialem żadnych problemów 

Miałem identyczną sytuację. Trzeba ustawić apk SMS na domyślną. Mi po aktualizacji zmienił na messengera. Dopiero zauważyłem to instalując inną aplikację do wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam podobnie od paru wersji, łącznie chyba od dwóch ostatnich miui12,5.

Jak obrócę telefon w poziomie i wejdę na jakąś stronę gdzie jest udostępniony film, bardzo często nie działa do 1/3 dołu ekranu dotyk. Musze przewinąć wyżej by kliknąć play czy stop. Ew wystarczy obrócić telefon do pionu i potem znów poziomu i wtedy działa.  Jakiś problem jest z warstwami nakładki czy coś takiego. Na pewno z wyświetlaniem niektórych stron www. Czasami klikając Play przycisk podświetla się na niebiesko w postaci prostokątu.   

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej, doszedł do mnie Mi11 pro z wgranym xiaomi.eu 13.0.9

Poki co mam 2 problemy:

Jak próbuję wejść w kopię zapasową chmury Xiaomi to wywala mnie do poprzedniego ekranu (nie wyświetlają się przez to w ogóle dostępne kopie z poprzedniego telefonu, więc nie mogę przywrócić pulpitu)

Druga sprawa: nie mogę instalować aplikacji pobranych z zewnątrz. Wyrażam przed instalacją zgodę na nieznane źródła, a aplikacja i tak się nie instaluje. Komunikat jak na załączonym screenie (w tym przypadku YT vanced)

Screenshot_2022-03-23-16-38-22-167_com.miui.packageinstaller.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem może pośrednio wynikać z pierwszego (choć pewności nie mam; więcej podpowiedziałyby logi).

Co do pierwszego: masz typowy problem z uprawnieniami pamięci na Androidzie 12. Pomaga reset do ustawień fabrycznych w recovery lub ponowna instalacja ROM-u na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Drugi problem może pośrednio wynikać z pierwszego (choć pewności nie mam; więcej podpowiedziałyby logi).

Co do pierwszego: masz typowy problem z uprawnieniami pamięci na Androidzie 12. Pomaga reset do ustawień fabrycznych w recovery lub ponowna instalacja ROM-u na czysto.

Okej, dzięki.

Xiaomi.eu wgrało mi trading shenzen.

 Z tego co widzę nie mam TWRP,  natomiast patrząc na miuipolska.pl na stabilną wersję dla Mi 11 pro jest ona z dopiskiem fastboot (czyli nie pod recovery jak rozumiem?). Jak zatem najprościej wykonać to o czym piszesz? Muszę tak czy owak zainstalować twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Olek619 napisał:

Okej, dzięki.

Xiaomi.eu wgrało mi trading shenzen.

 Z tego co widzę nie mam TWRP,  natomiast patrząc na miuipolska.pl na stabilną wersję dla Mi 11 pro jest ona z dopiskiem fastboot (czyli nie pod recovery jak rozumiem?). Jak zatem najprościej wykonać to o czym piszesz? Muszę tak czy owak zainstalować twrp?

Aktualnie nie ma twrp pod andka 12 z tego co wiem i lecisz tylko przez fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie musisz instalować TWRP. Wystarczy że zrobisz reset przez stockowe recovery (druga opcja po uruchomieniu).

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Dobra, wiem że wychodzę na debila ale powiesz mi po kolei w co wejść? 

Chciałem wgrać od nowa system przez fastboot. Uruchamiam odpowiedni plik .bat po ściągnięciu romu, ale jak podłączam telefon w trybie fastboot to okno poleceń pokazuje jedynie "Waiting for device". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Olek619 napisał:

Dobra, wiem że wychodzę na debila ale powiesz mi po kolei w co wejść? 

Vol+ i power > odpali się najprawdopodobniej recovery z pięcioma opcjami. Po angielsku albo po chińsku. Ciebie interesuje opcja nr 2. Zatwierdzasz ją. Potem restart (pierwsza opcja)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy planowana jest nowa wersja softu? Z MIUI 13 wydaje sie ze sa problemy ktorych wczesniej nie bylo na 12.5. Są jakieś przecieki czy bedzie jakis update do andka 13 albo chociaż poprawionej  wersji miui13 (dawno juz nic nie bylo). pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...