Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.2.0.SKHCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.2.0.SKHCNXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

001.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinna trwać instalacja przez Fastboot ? Mi po którymś etapie pokazało "finished" po tym odłączyłem telefon od komputera i zrobiłem restart trzymając chwilę dłużej przycisk włączania. Telefon nieco dłużej się uruchamiał aż w końcu "wstał" okazuje się że uruchomił się ten sam system który był. Dodatkowo zauważyłem że znikła funkcja obsługi czujnika linii papilarnych.

Czy coś zrobiłem źle ?

log.txt

Edytowane przez witykm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrała się partycja "super" zawierająca praktycznie cały system, teraz wygląda na to, że masz mix starej i nowej wersji (niektóre partycje ze starej, niektóre z nowej — chyba że sobie telefon automatycznie przełączył slot na działający, żeby tego uniknąć, też możliwe, ale wtedy ciężko wytłumaczyć niedziałającą obsługę czytnika linii papilarnych).

Instalacja w normalnych warunkach (jeśli mówimy o np. moim laptopie z 16 GB RAM-u i Ryzenem 5 4600H) powinna trwać około 5-7 minut (najwięcej zajmuje właśnie partycja "super" i tu trzeba czekać, to zależy też od Twojego komputera ile to może trwać). Oczywiście im gorsze parametry, tym to może niestety dłużej trwać. Trzeba czekać cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie wgrała się partycja "super" zawierająca praktycznie cały system, teraz wygląda na to, że masz mix starej i nowej wersji (niektóre partycje ze starej, niektóre z nowej — chyba że sobie telefon automatycznie przełączył slot na działający, żeby tego uniknąć, też możliwe, ale wtedy ciężko wytłumaczyć niedziałającą obsługę czytnika linii papilarnych).

Instalacja w normalnych warunkach (jeśli mówimy o np. moim laptopie z 16 GB RAM-u i Ryzenem 5 4600H) powinna trwać około 5-7 minut (najwięcej zajmuje właśnie partycja "super" i tu trzeba czekać, to zależy też od Twojego komputera ile to może trwać). Oczywiście im gorsze parametry, tym to może niestety dłużej trwać. Trzeba czekać cierpliwie.

Na dosyć dobrym stacjonarnym też trwało to około 3-5 minut. Na razie wydaje mi się, że bateria dalej jest tak samo dobra jak w 12.5, albo i lepsza. Na razie znalazłem jeden błąd - w ustawieniach --> aplikacje --> systemowe --> i kliknięciu Muzyka telefon miga i wychodzi do menu aplikacje systemowe.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup[lem wczoraj POCO f3 z wersja androida -RKQ1.200826.002- i wersja MIUI Global 12.5.7.0 Stabilna.Czy moge wgrac te wersje powyzej ,na te, ktora mam w telefonie?

Rozumiem ,ze musze odblokowac bootloader (jeszcze 120 godzin czekania) i rozumiem,ze rom musi byc zainstalowany na czysto,tzn strace wszystkie dane?.

Backup mam juz zrobiony w chmurze Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu systemu w wersji fastboot, rozumiem że nie będzie możliwości "uruchomienia" piku zip AutoFixGooglePay-miuipolska, (brak TWRP w poco f3) który to ratował mnie kilka razy w kwestii NFC (np. poprzedniego fona redmi note 9 pro) i nie przywrócimy wtedy płatności (dla mnie istotna funkcja).

Edytowane przez gajes2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ,piszesz,ze:

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Znalazlem na stronie:   https://androidfilehost.com/?w=files&flid=322193   TWRP pod Androida 12.  Czy to ten , nie w pelni dzialajacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gajes2 napisał:

Po wgraniu systemu w wersji fastboot, rozumiem że nie będzie możliwości "uruchomienia" piku zip AutoFixGooglePay-miuipolska, (brak TWRP w poco f3) który to ratował mnie kilka razy w kwestii NFC (np. poprzedniego fona redmi note 9 pro) i nie przywrócimy wtedy płatności (dla mnie istotna funkcja).

Nope, ale płatności powinny działać i bez tego. Na Mi 10T Lite nigdy nie musiałem się posiłkować tym plikiem.

7 godzin temu, ciant napisał:

Kacper ,piszesz,ze:

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12.

Znalazlem na stronie:   https://androidfilehost.com/?w=files&flid=322193   TWRP pod Androida 12.  Czy to ten , nie w pelni dzialajacy?

Tak. Nie deszyfruje danych jak masz ustawioną blokadę ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

 

Tak. Nie deszyfruje danych jak masz ustawioną blokadę ekranu.

Czyli wylaczamy blokade ekranu i mozna robic przez TWRP jak cywilizowany czlowiek? Z tego co pamietam, to pierwszy soft wgrywalem w niego przez TWRP.

Swoja droga, to coraz ciezsze robia sie te aktualizacje i niosa coraz to wiecej druzgocacych porazek. Mam w domu dwie F3, ale jeszcze chwilke poczekam na wyniku innych, zeby nie wkopac sie jak kiedys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, QbaPL napisał:

Czyli wylaczamy blokade ekranu i mozna robic przez TWRP jak cywilizowany czlowiek? Z tego co pamietam, to pierwszy soft wgrywalem w niego przez TWRP.

Tak, ale nie będziemy prosić użytkowników, żeby to robili za każdym razem, bo usunięcie blokady sprawia, że pewne rzeczy, takie jak np. Google Pay, trzeba konfigurować na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na stronie https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900394,gdzie sa romy na Poco F3. Romy typu TW,TR ,RW,......EEA i Global.

Ja mam MIUI Global 12.5.7 Stabilna -12.5.7.0 (RKHEUXM), czyli EEA. Obok jest okno Flashing Guide ,ktore po nacisnieciu i przetlumaczeniu wyglada tak:

 

Możesz zaktualizować swój telefon metodą Lokalnej aktualizacji bez odblokowywania telefonu. Ta metoda na pewno pasuje do sytuacji wymienionych poniżej: Aktualizacja do Global Stable ROM z Global Stable ROM, Aktualizacja do Global Beta ROM z Global Beta ROM, Aktualizacja do Global Beta ROM z Global Stable ROM i odwrotnie. Jeśli napotkasz problem polegający na tym, że strona ponownego uruchamiania ładuje się przez długi czas po flashowaniu, możesz wyczyścić wszystkie dane, przechodząc do trybu odzyskiwania. Możesz wyłączyć urządzenie, a następnie przytrzymać jednocześnie przycisk głośności + i przycisk zasilania, aby przejść do trybu odzyskiwania.


KROK 1
Pobierz najnowszy plik MIUI ROM Kliknij tutaj, aby pobrać
Nie ma potrzeby robić tego ponownie, jeśli pobrałeś już najnowszy plik ROM.

KROK 2
Podłącz urządzenie do komputera PC/laptopa z systemem Windows za pomocą kabla micro USB i skopiuj plik ROM pobrany w kroku 1 do folderu „downloaded_rom” w pamięci wewnętrznej urządzenia.

KROK 3
Uruchom aplikację „Ustawienia” na swoim urządzeniu, wybierz „Informacje o telefonie”, kliknij „Aktualizacja systemu”, a następnie naciśnij ikonę „trzy kropki” w prawym górnym rogu i wybierz „wybierz pakiet aktualizacji”, aby wejść. Wybierz plik ROM, który umieściłeś w „downloaded_rom” w kroku 2.

KROK 4
Po wybraniu odpowiedniego pliku ROM urządzenie rozpocznie aktualizację. Twoje urządzenie powinno automatycznie uruchomić się do nowej wersji po zakończeniu aktualizacji.

Czy moge, bez odblokowania bootloodera, wgrac np: rom Indonezja na moj telefon, wedlug w/w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zauważyłem, to pojawił się działający TWRP – twrp-3.6.0_11-v3.0.4_A12-alioth-skkk.img
Kiedy będą dostępne stosowne instrukcje do wgrania TWRP na wgrany ROM Xiaomi.EU przez Fastboot ?

 

“Jak już będzie działający TWRP, to będą działać aktualizacje z telefonu – oczywiście wtedy, jak już te TWRP na telefon wgrasz (będą stosowne instrukcje).”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sending sparse 'super' 1/8 (721168 KB)             OKAY [ 31.997s]
Writing 'super'                                    OKAY [  0.000s]
Sending sparse 'super' 2/8 (786336 KB)             OKAY [ 32.775s]
Writing 'super'                                    OKAY [  0.000s]
Sending sparse 'super' 3/8 (786332 KB)             OKAY [ 31.305s]
Writing 'super'                                    OKAY [  0.000s]
Sending sparse 'super' 4/8 (767572 KB)             OKAY [ 31.275s]
Writing 'super'                                    OKAY [  0.000s]
Sending sparse 'super' 5/8 (785968 KB)             OKAY [ 39.626s]
Writing 'super'                                    OKAY [  0.000s]
Sending sparse 'super' 6/8 (760124 KB)             OKAY [ 30.545s]
Writing 'super'                                    OKAY [  0.000s]
Sending sparse 'super' 7/8 (725144 KB)           

Linux, update romu.
Już z 20min wisi...Ryzen 7, 16Gb. Jakieś sugestie co do dalszych kroków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Krzysiekw napisał:

Jeśli dobrze zauważyłem, to pojawił się działający TWRP – twrp-3.6.0_11-v3.0.4_A12-alioth-skkk.img
Kiedy będą dostępne stosowne instrukcje do wgrania TWRP na wgrany ROM Xiaomi.EU przez Fastboot ?

 

A sprawdzałeś, czy deszyfrowanie danych z ustawioną blokadą ekranu działa?

11 minut temu, Loczeski napisał:

Linux, update romu.
Już z 20min wisi...Ryzen 7, 16Gb. Jakieś sugestie co do dalszych kroków :) ?

Możesz albo czekać, albo próbować ruszyć jeszcze raz, może przejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, nie bardzo rozumiem Twojej odpowiedzi / pytania.

"A sprawdzałeś, czy deszyfrowanie danych z ustawioną blokadą ekranu działa?" - nie, ponieważ nie mam wgranego TWRP.

W jednym z postów napisałeś "Jak już będzie działający TWRP, to będą działać aktualizacje z telefonu – oczywiście wtedy, jak już te TWRP na telefon wgrasz (będą stosowne instrukcje)."

Zainstalowałem xiaomi.eu przez Fastboot i zgodnie z tym, co napisałeś czekam na "stosowne instrukcje", jak wgrać TWRP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzysiekw napisał:

nie, ponieważ nie mam wgranego TWRP.

To je uruchom i sprawdź.

Komenda "fastboot boot nazwa_pliku.img" (uruchomi je, ale nie zainstaluje - instalacji na razie nie potrzeba póki nie wiadomo czy działa)

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo twrp się wgrywa:
Odblokowany bootloader
Włączone debugowanie USB w opcjach programisty
Telefon w tryb fastboot,
polecenie w konsoli cmd:
fastboot flash recovery twrp.img
Uruchomienie twrp z poziomu komputera:
fastboot boot twrp.img

Jest to w poradnikach opisane.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Dwa pytania:

  • czy uruchomienie TWRP z poziomu komputera pokaże, czy po wgraniu TWRP na telefon będzie działało w TWRP deszyfrowanie danych z ustawioną blokadą ekranu ?
  • czy potrzebne jest wgranie TWRP, żeby instalować aktualizacje ROM-u z poziomu telefonu dla Redmi K40/POCO F3 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Krzysiekw napisał:

Dziękuję za odpowiedzi.

Dwa pytania:

  • czy uruchomienie TWRP z poziomu komputera pokaże, czy po wgraniu TWRP na telefon będzie działało w TWRP deszyfrowanie danych z ustawioną blokadą ekranu ?
  • czy potrzebne jest wgranie TWRP, żeby instalować aktualizacje ROM-u z poziomu telefonu dla Redmi K40/POCO F3 ?

1. Powinno (ale na 99% nie przejdzie, bo gdyby przechodziło, to zapewne o tym byśmy już wiedzieli)

2. Jak będą aktualizacje pod TWRP to tak, jak nadal będzie fastboot - to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moge przywrocic konta whatsapp z googla.Pisze,ze nie mam kopii zapasowej,a po odblokowaniu bootloadera mialem moje dane stracone,skonfigurowalem od poczatku

i wszystko poszlo ok. na miui 12 i A11.

A swoja droga,jak mozna wrocic na poprzedni soft, jak nie mozna wgrac w pelni funkcjonujacego TWRP? Softy,ktore ogladalem na fastboot nie maja skryptu jak np:

"windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego, że po wgraniu zmieniła się nazwa urządzenia i tego backupu już nie rozpoznaje jako kopii z Twojego telefonu. Trudno mi powiedzieć.
ostatnio przewracałem kopie wiadomości i historii połączeń z Mi 11i MIUI 12.5 na Mi 6 MIUI 11 i nie było problemów, że kopia nie z tego telefonu

Tapatalk - Redmi K40 Pro+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...