Skocz do zawartości

Aktualizacja Redmi Note 9 do MIUI 12.5.2.0 (Global Stable) Android 11 , działający sposób , fastboot . Poradnik.


Kubala94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jako , że wiele osób ma problem z aktualizacją Redmi Note 9 do MIUI 12.5 chciałem podzielić się sposobem jakim mi się udało zaktualizować system.Metoda jest pewnie znana niektórym, ale jest to chyba obecnie jedyna metoda update do nowej wersji systemu..

Sam próbowałem aktualizacji z poziomu MIUI (najpierw trzeba pobrać ROM w wersji .zip z strony Xiaomi i wrzucić na tel. wiadomo) Ustawienia - O telefenie - Wersja MIUI - Wybierz Paczkę aktualizacji (aby była dostępna ta opcja najpierw w "Wersja MIUI" trzeba kilka krotnie nacisnąć "tapnąć" na logo MIUI aby odblokować dodatkowe opcje aktualizacji.) Jednak jak u innych za każdym razem pojawiał się błąd ,że nie można zweryfikować aktualizacji.. Wyszukiwanie automatyczne też nie działało , za każdym razem "Brak dostępnych aktualizacji" , zmiana regionu i inne triki np. z YT nie działały. Jest jeszcze metoda instalacji .zip przez custom recovery TWRP. O tym nie dzisiaj. Czytałem ocztywiście , że są problemy z aktualizacją ze strony Xiaomi i dlatego te problemy. Chyba tylko Beta testerzy zapisani do programów testów nie mają tych kłopotów i mogą instalować system z poziomu MIUI z paczek .zip

Jednak jeśli ktoś już chce nową wesję MIUI to jednynie medtoda instalacji systemu przez XiaomiFlash obecnie działa. Przynajmniej mi się tak udało zainstalować Update.

Aczkolwiek zanim się za to zabierzemy MUSIMY odblokować Bootloader w naszym tel.  Pobieramy narzędzie z strony :

https://en.miui.com/unlock/


UWAGA! Odblokowanie Bootloadera usuwa wszystkie dane z naszego telefonu (aplikacje , pliki) ! Tak samo inslowanie ROM-a przez XiaomiFlash również usuwa wszystkie dane z pamięci wewnętrznej telefonu ! Dlatego , jeśli chcesz użyć tej metody wczesniej zrób kopię swoich danych lub nie rób w ten sposób aktualizacji . Nie odpowiadam za utratę danych itp. Każdy robi to na swoją odpowiedzialność wiadomo ;)

[WAŻNE INFO]

PLUSY i MINUSY odblokowanego bootloadera :

(+)

- Wgrywanie custom ROM-ów oraz flashowanie przez Xiaomi Flash stockowych (oryginalnych od producenta)

- Rootowanie urządzenia (większe uprawnienia w systemie , co daje dużo możliwości modyfikacji itp.)


- Możliwość wgrania custom recovery np. TWRP (do instalcji custom romów i wiele więcej)


- Modyfikowanie oprogramowania tel.

(-)

- Mniejsze bezpieczeństwo telefonu , także w przypadku kradzieży , zadalna blokada przez MI Could może nie wystrczyć, gdyż przy odblokowanym BL może zostać ominięta,

- Niektóre aplikacje mogą nie działać lub nie działać prawidłowo,

- Aplikacje bankowe mogą sprawiać problemy,

- Przy nie umiejętnej operacji odblokowywania BL lub błędzie , można uceglić (zepsuć telefon). Brick.


Przed odblokowaniem :

1. W telefonie musimy być zalogowani na nasze konto Xiaomi.

2. Wchodzimy w ustawienia - O telefonie - klikamy kilkakrotnie na Wersja MIUI aby odblokować Opcje programistyczne.

3. Wstecz - wchodzimy w Dodatkowe Ustawienia - Opcje programistyczne - upewniamy się ,że mamy włączone Odblokowywanie OEM.

4. Wchodzimy w Stan Odblokowywania Mi -  akceptujemy - stosujemy się do instrukcji tam zawartej - dodajemy konto Xiaomi (jeśli będzie błąd wylogowywujemy się na tel. z naszego konta Xaomi i logujemy ponownie) ok.

5. Wracamy do Opcji Programistycznych i właczamy Debugowanie USB. Tyle.

Więcej informacji o Odblokowywaniu Bootloadera : https://c.mi.com/thread-2262302-1-0.html

Rozpakowujemy archiwum , uruchamiamy plik batch_unlock.exe - logujemy się na swoje konto Xiaomi (może wymagać weryfikacji SMS).

Jeśli nie mamy sterowników usb pobieramy je z linku : https://developer.android.com/studio/run/win-usb

Instrukcja instalacji sterowników :

- Instalujemy w menadżerze urządzeń windows  

- Mój komputer -  zarządzaj - szukamy naszego urządzenia "Android" -  zaktualizuj sterownik,

-  przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterowników -   pomóż mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze,

-  android phone -  z dysku -  przeglądaj - wybieramy nasze pobrane sterowniki z rozpakowanego archiwum usb driver ,

-  wybieramy plik "android_winusb.inf" i instalujemy sterowniki,

Teraz już mamy sterowniki, powinno wykrywać nasz telefon bez problemu.

Później kolejno :

- Wyłączamy nasz smartphone ,

- Uruchamiamy tel. w trybie "FASTBOOT" (przytrzymujemy dłużej przyciski Vol - , i Power) ,

- Podłączamy tel. do komputera - w programie klikamy refresh jeśli wykrywa nasz tel. (gdy nie wykrywa problem z sterowanikami , ich brak lub złe zainstaluj ponownie , lub może być problem z kablem sprawdź),

https://ibb.co/BZn97Pv  screen


- dajemy "unlock" - czekamy na odblokowanie bootloadera , po tym jak się odblokuje tel. uruchomi się ponownie.

https://ibb.co/QFg03ZJ  screen


WAŻNE : Jeśli pierwszy raz odblokowujesz Bootloader , od kiedy kupiłeś tel. MUISZ poczekać 168 h (tydzień) lub czasem więcej..

Nie odblokujesz wcześniej. Jeśli już kiedyś odblokowywałeś Bootloader i go ponownie zablokowałeś , nie musisz czekać.

[EDIT 18.01.2022] UWAGA , jednak jeśli już odczekaliśmy 168 godzin , nie wykonujemy ponownie kroku 4 . Czyli nie dodajemy ponownie swojego konta Xiaomi w "opcjach programistycznych"  --> "stan odblokowania Mi" gdyż spowoduje to , że będziemy musieli znów czekać 168 godzin..

Po udanym odblokowaniu Bootloadera pobieramy XIAOMI FLASH : link i rozpakowywujemy.

Następnie najnowszy ROM MIUI 12.5 dla Redmi Note 9 : link  wersja GLOBAL STABLE , rozpakowywujemy

- Uruchamiamy XiaomiFlash

- Następnie Wyłączamy nasze urządzenie,

- wciskamy jednocześnie klawisz głośności minus i przycisk zasilania , aby przejsć do trybu FASTBOOT ,

- podłączamy tel. do komputera .

- w programie klikamy przcisk "refresh" aby wykryło nasz smartphone

https://ibb.co/KzfXszp  screen

Potem wybieramy folder z naszym ROM-em , klikamy "select" i wskazujemy lokalizację naszego folderu z miui na dysku komputera.

https://ibb.co/Bf4v89G  screen

- Klikamy "flash" i czekamy na zakończenie wgrywania romu, po udamy flashowaniu otrzymamy komunikat "succes" na zielonym tle .

ROM wgryany. Telefon Uruchomi się ponowanie i możemy konfigurować telefon :) Koniec. Cieszymy się nowym MIUI.


W razie pytań lub problemów piszcie tutaj lub jeśli jest gdzieś błąd w poradniku. :)
 

Screenshot_2022-01-04-15-47-58-376_com.android.settings.jpg

Edytowane przez Kubala94
[EDIT 18.01.2022] udoskonalenie postu , poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w OTA też nie weszło, za pierwszym razem przy zipie miałem błąd ale to paczka była uszkodzona, od nowa pobrałem i poszło.
Jednak aktualizacja 12.5.3.0 prowadzi do problemów z czujnikiem zbliżeniowym, u mnie przy połączeniu ekran cały czarny, nie idzie się rozłączyć, wpisać czegoś na klawiaturę itp.
Kalibracja pomaga tylko na chwilę.
Jak MIUI 12.5 to tylko 12.5.1.0

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja OTA w żaden sposób nie chciała wejść dlatego zrobiłem przez Xiaomi Flash , opisana prze zemnie metoda update-a jest do wersji MIUI 12.5.2.0 GLOBAL STABLE

Póki co u mnie działa bez zarzutu , zero problemów . Z tego co się orientuje to wersja 12.5.3.0 jest tylko na EEA (EU) , A Global jest własnie 12.5.2.0 aktualna , przynajmniej tak wynika z strony MIUI ROM Download https://c.mi.com/global/miuidownload/index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kubala94 zmienił(a) tytuł na Aktualizacja Redmi Note 9 do MIUI 12.5.2.0 (Global Stable) Android 11 , działający sposób , fastboot . Poradnik.
  • 2 tygodnie później...

Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć... Po odczekaniu 168 godzin nie wykonujemy ponownie kroku:

"4. Wchodzimy w Stan Odblokowywania Mi -  akceptujemy - stosujemy się do instrukcji tam zawartej - dodajemy konto Xiaomi (jeśli będzie błąd wylogowywujemy się na tel. z naszego konta Xaomi i logujemy ponownie) ok."

Ja niestety wszystko sprawdziłem jeszcze raz, był błąd powiązania konta, więc wylogowałem się i zalogowałem ponownie... No i niestety muszę czekać kolejne 168 godzin... Ehhh....

578679875_Zrzutekranu(3).thumb.png.8e158ff9ddbd2454cf60544874c8d9a6.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 16:43, Kollorowy napisał:

Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć... Po odczekaniu 168 godzin nie wykonujemy ponownie kroku:

"4. Wchodzimy w Stan Odblokowywania Mi -  akceptujemy - stosujemy się do instrukcji tam zawartej - dodajemy konto Xiaomi (jeśli będzie błąd wylogowywujemy się na tel. z naszego konta Xaomi i logujemy ponownie) ok."

Ja niestety wszystko sprawdziłem jeszcze raz, był błąd powiązania konta, więc wylogowałem się i zalogowałem ponownie... No i niestety muszę czekać kolejne 168 godzin... Ehhh....

578679875_Zrzutekranu(3).thumb.png.8e158ff9ddbd2454cf60544874c8d9a6.png

Dzięki za odpowiedz , faktycznie racja nie napisałem tego w poradniku .. Jeśli odczekamy 168 godzin nie dodajemy ponownie konta Xiaomi w sekcji "opcje programistyczne" -- > "stan odblokowania Mi".

[EDIT] Dodałem już tą cenną informację do poradnika.

Jeśli edytujesz, to edytuj post, a nie pisz jednego posta pod drugim ;) Połączono //KS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...