Skocz do zawartości

Mi Smart Home Hub v3 nie łączy z czujnikiem temperatury i wilgotności


greck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem Mi Smart Home Hub v3 oraz Temperature & Humidity Monitor 2 i nie mogę ich ze sobą sparować. Czujnik przez bluetooth w telefonie w aplikacji Xiaomi Home łączy się normalnie, ale przez bramkę nie chce. Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości, musisz chwilę zaczekać, wymiana danych odbywa się co pewien czas. Dla pewności odczekaj kwadrans po dodaniu czujnika w aplikacji i zerknij w Profile -> BLE Gateway, żeby zobaczyć urządzenia BLE, z którymi łączność ma bramka.

Jeżeli będą z tym problemy, to sprawdź zasięg. Jeżeli dajesz radę połączyć się z czujnikiem z telefonu z miejsca, gdzie stoi bramka, to i ona powinna dać radę nawiązać łączność z czujnikiem.

W ostateczności spróbuj ze świeżą baterią - u mnie zdarzało się, że te czujniki nie wysyłały danych, gdy poziom baterii był krytycznie niski (ok. 2 dni przed zupełnym wyczerpaniem baterii), mimo że nadal pokazywały pomiar na wyświetlaczu.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę po powrocie z pracy. Bateria w czujniku jest nowa, bo po rozpakowaniu był bez i zamontowałem nową. Czujnika bramką nie wyszukiwało, tylko samym telefonem jak był włączony bluetooth. Zasięg nie jest problem, bo zarówno bramka jak i czujnik stały obok siebie jak próbowałem sparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz czujnik w aplikacji i bramka powinna zacząć pobierać z niego dane. Nic więcej nie trzeba robić. Zakładam, że bramkę dodałeś wcześniej? Dla pewności możesz ją jeszcze zrestartować.

Miałem kiedyś problem z innym czujnikiem Bluetooth - dodawanie było przerywane komunikatem o błędzie komunikacji, udało się go dodać dopiero za piątym czy szóstym podejściem.


  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Faktycznie jak się wejdzie w profile/ble to czujnik tam się pojawia. Jednak samo sterowanie czujnikiem jest dalej tylko przez bluetooth z telefonu, bez tego pokazuje, że urządzenie nie jest podłączone, choć wilgotność i temperaturę wyświetla. W samej bramce też nie można wyszukać.

W każdym razie dopóki, nie rozbuduję systemu o nawilżacz, to na razie mi to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla ostatni pomiar temperatury i wilgotności, a w celu wyświetlenia historii musi pobrać dane historyczne, to też chwilę trwa.

Aby przetestować automatyzację, spróbuj sobie zdefiniować taką scenę: po przekroczeniu określonej temperatury czy wilgotności, np. jak spadnie poniżej X stopni/% wyświetl powiadomienie na telefonie.a336e4040fb4f7f02c94a3b7a58c6ca5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...