Jump to content

Mi Smart Home Hub v3 nie łączy z czujnikiem temperatury i wilgotności


greck

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem Mi Smart Home Hub v3 oraz Temperature & Humidity Monitor 2 i nie mogę ich ze sobą sparować. Czujnik przez bluetooth w telefonie w aplikacji Xiaomi Home łączy się normalnie, ale przez bramkę nie chce. Jest na to jakiś sposób?

Link to comment
Share on other sites

Cierpliwości, musisz chwilę zaczekać, wymiana danych odbywa się co pewien czas. Dla pewności odczekaj kwadrans po dodaniu czujnika w aplikacji i zerknij w Profile -> BLE Gateway, żeby zobaczyć urządzenia BLE, z którymi łączność ma bramka.

Jeżeli będą z tym problemy, to sprawdź zasięg. Jeżeli dajesz radę połączyć się z czujnikiem z telefonu z miejsca, gdzie stoi bramka, to i ona powinna dać radę nawiązać łączność z czujnikiem.

W ostateczności spróbuj ze świeżą baterią - u mnie zdarzało się, że te czujniki nie wysyłały danych, gdy poziom baterii był krytycznie niski (ok. 2 dni przed zupełnym wyczerpaniem baterii), mimo że nadal pokazywały pomiar na wyświetlaczu.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sprawdzę po powrocie z pracy. Bateria w czujniku jest nowa, bo po rozpakowaniu był bez i zamontowałem nową. Czujnika bramką nie wyszukiwało, tylko samym telefonem jak był włączony bluetooth. Zasięg nie jest problem, bo zarówno bramka jak i czujnik stały obok siebie jak próbowałem sparować.

Link to comment
Share on other sites

Dodajesz czujnik w aplikacji i bramka powinna zacząć pobierać z niego dane. Nic więcej nie trzeba robić. Zakładam, że bramkę dodałeś wcześniej? Dla pewności możesz ją jeszcze zrestartować.

Miałem kiedyś problem z innym czujnikiem Bluetooth - dodawanie było przerywane komunikatem o błędzie komunikacji, udało się go dodać dopiero za piątym czy szóstym podejściem.


  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady. Faktycznie jak się wejdzie w profile/ble to czujnik tam się pojawia. Jednak samo sterowanie czujnikiem jest dalej tylko przez bluetooth z telefonu, bez tego pokazuje, że urządzenie nie jest podłączone, choć wilgotność i temperaturę wyświetla. W samej bramce też nie można wyszukać.

W każdym razie dopóki, nie rozbuduję systemu o nawilżacz, to na razie mi to wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Wyświetla ostatni pomiar temperatury i wilgotności, a w celu wyświetlenia historii musi pobrać dane historyczne, to też chwilę trwa.

Aby przetestować automatyzację, spróbuj sobie zdefiniować taką scenę: po przekroczeniu określonej temperatury czy wilgotności, np. jak spadnie poniżej X stopni/% wyświetl powiadomienie na telefonie.a336e4040fb4f7f02c94a3b7a58c6ca5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...