Skocz do zawartości

Dlaczego w Xiaomi 11 T 5 G nie da sie nagrywać w True Phone ?


Krzysztof 68

Rekomendowane odpowiedzi

Na 11T Pro True Phone normalnie nagrywa rozmowy, więc i na 11T też powinien. To pewnie kwestia nadania aplikacji koniecznych uprawnień. Sprawdź w tym miejscu:

Dodatkowe ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Pobrane aplikacje

czy True Phone jest na liście i czy ma włączoną opcję "Używanie aplikacji True Phone". To ona jest odpowiedzialna za możliwość nagrywania.

P.S. Zmień tytuł wątku, bo nie wiadomo, że chodzi o nagrywanie w aplikacji True Phone.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro


7b9fdd5ec7ebcb28f931c696af57243d.jpg

a1b398ba9c797d91e68758a38db17705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzysztof 68 zmienił(a) tytuł na Dlaczego w Xiaomi 11 T 5 G nie da sie nagrywać w True Phone ?

@Krzysztof 68

A masz ustawione True Phone jako domyślny dialer? Sprawdź też "Uprawnienia aplikacji" i "Inne uprawnienia" w "Informacje o oplikacji". Nie widzę powodu dlaczego aplikacja miałaby nie działać na 11T skoro działa u mnie na 11T Pro. Sprawdź też raz jeszcze w ustawieniach samej aplikacji czy wszystko masz powłączane. Spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć nagrywanie. Jest tam też oocja wyboru aplikacji nagrywającej. Na marginesie, najlepsza jakość nagrywania jest, gdy ustawi się format zaoisu na .WAV

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro





Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Czy przypadkiem darmowa wersja aplikacji nie ma ograniczenia czasowego (okres próbny), jeśli chodzi o nagrywanie? Ja mam pełną wersję.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej zainstalować ROM od xiaomi.eu, skoro i tak trzeba odblokować bootloader.

Edit: Zapomniałem, że chodzi o 11T (nie o 11T Pro), na który nie ma i raczej nie będzie romu A co do Indonezyjskiego softu, to raczej nie będą działały płatności zbliżeniowe po odblokowaniu bootloadera. Zablokować go nie można, bo uwali się telefon.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokować bootloader można jedynie na oryginalnym sofcie, z którym się kupiło telefon. Tak piszą fachowcy na forum xda
Rom na Indonezję to raczej nie Global. W przypadku 11T mamy EEA, Global i romy na kilka innych krajów, w tym dla Indonezji. Nie wypuszczanoby oddzielnych wersji, gdyby to był ten sam rom.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się tym fachowcom coś pomyliło ;)
Bo nawet na tym forum jest sporo tematów w którym poleca się Indonezję czy Tajwan (oba są global) dla ludzi którzy chcą mieć w romie apki miui, a nie chcą się bawić z romami MiuiPolska, a nie pasują im romy na UE.
Natomiast ze względu na warunki geopolityczne są różne wersje globala
Jak pisałem ja mam Indonezję i zablokowany bootloader, i nie jestem w tym osamotniony :)
Żeby nie durne zapisy rodo to nie byłoby potrzeby robić oddzielnych globali na UE.
a4bc8fd2bda130472ab7c83989262ea1.jpg

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku każdego romu jest w inforamacji o systemie "Global" (Xiaomi powinno to zmienić), jednak romy różnią się od siebie. Sam to udowodniłeś w swoim komentarzu. Mówiąc o "Global" wszyscy mają na myśli soft Global-Global ("MI" w nazwie wersji oprogramowania), w której nie ma apek miui. Global, o którym piszę jest kierowany do wielu krajów a nie tylko na Indonezję, Rosję Turcję czy Tajwan, więc to "Global" w informacji o systemie jest nieuprawnione. Nawet cykl wydawania update'ów dla poszczególnych wersji jest inny i ma różną numerację.
Co do blokowania bootloadera... Gdyby wszystkie wersje romów można było swobodnie instalować, to nie musiałbyś w tym celu odblokowywać bootloadera. Tylko wersję, z którą kupiłeś telefon możesz zainstalować bez odblokowywania bootloadera.
Co do ewentualnego uceglenia telefonu, to nie będę się kłócił, skoro blokowałeś i njc się nie stało. Być może nie na wszystkich telefonach istnieje takie ryzyko. Sam raczej nie będę tego testował, więc opieram się na informacjach od tych, którzy mają większą w tym zakresie wiedzę i doświadczenie. Według informacji jakie znalazłem, blokowanie bootloadera na innym niż pierwotne oprogramowanie może uceglić telefon i wymagać wgrania oprogramowania w trybie IDL, używają test point'a, cokolwiek to znaczy
A tak z ciekawości, czy płatności zbliżeniowe normalnie Ci działają na indonezyjskim sofcie? A czy działa Ci VoLTE? Czy działają Ci aktualizacje OTA?


Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78

Dzięki za odpowiedź Tak właśnie podejrzewałem. A orientujesz się może jak się mają sprawy odnośnie płatności zbliżeniowych i aktualizacji?
Generalnie to chyba nie warto się w to bawić. Jeśli ktoś musi mieć nagrywanie rozmów, to wystarczy zainstalować True Phone. Dużo praktyczniejsza aplikacja i lepsza jakość nagranych rozmów. Używam jej od lat, nawet na romach xiaomi.eu.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro






@zoltan78

Wiesz może jak wygląda kwestia realizacji gwarancji, gdy telefon padnie, mając zainstalowany indonezyjski rom?

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antykat napisał:

A orientujesz się może jak się mają sprawy odnośnie płatności zbliżeniowych i aktualizacji?

Płatności NFC działają normalnie. 

 

1 godzinę temu, antykat napisał:

Jeśli ktoś musi mieć nagrywanie rozmów, to wystarczy zainstalować True Phone. Dużo praktyczniejsza aplikacja i lepsza jakość nagranych rozmów.

Co do jakości to wbudowana aplikacja nagrywa dużo, dużo wyraźniej obie strony. Też używam tej aplikacji na ROMie EEA i różnica jest duża ale ważne, że działa. 

Co do gwarancji to nie odpowiem Ci na 100% ale wydaje mi się, że skoro jest to oficjalne oprogramowanie z zablokowanym bootloaderem, nie powinno być problemu. 

Serwis weryfikuje przede wszystkim numer IMEI, który świadczy o tym, czy telefon pochodzi z Europejskiej dystrybucji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antykat napisał:

W przypadku każdego romu jest w inforamacji o systemie "Global" (Xiaomi powinno to zmienić), jednak romy różnią się od siebie. Sam to udowodniłeś w swoim komentarzu

No to zgłoś do Xiaomi żeby zmienili :) cieszę się że dotarło że to są różne romy o różnej funkcjonalności w zależności od geopolityki.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Mówiąc o "Global" wszyscy mają na myśli

Co wszyscy mają na myśli to nie wiem, ja posiłkuję się tym co  podaje sam producent softu,  który chyba lepiej wie co produkuje i jak nazywa niż ci "wszyscy" o których piszesz. Być może problemem jest to że ci  Twoi "wszyscy" nie skupiają się na tym co producent podaje tylko interpretują to na swój sposób uważając że global to Europa a reszta rynku to jakieś zaścianki.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Global, o którym piszę jest kierowany do wielu krajów a nie tylko na Indonezję, Rosję Turcję czy Tajwan, więc to "Global" w informacji o systemie jest nieuprawnione.

Kurcze blade, nie zastanawiałeś się żeby złożyć CV do Xiaomi i ich nauczyć co mają robić ;) po to są literki w sofcie które określają na który konkretnie region naszej globalnej wioski jest dany soft dedykowany.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Gdyby wszystkie wersje romów można było swobodnie instalować, to nie musiałbyś w tym celu odblokowywać bootloadera.

Kolejny błąd w analizowaniu, mało która firma pozwala odblokować bootloader, Xiaomi na to pozwala aby właśnie mieć możliwość żonglować softami, co zapewne przysparza firmie sporą rzeszę pasjonatów.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Tylko wersję, z którą kupiłeś telefon możesz zainstalować bez odblokowywania bootloadera.

Ale jak można zainstalować wersję która jest już zainstalowana??? Jedyne co  możesz bez odblokowywania to robić updaty, w przypadku chęci wycofania się z updatu bo Ci coś nie pasuje, to żeby mieć z powrotem wersję która była fabrycznie w telefonie MUSISZ odblokować bootloader.

2 godziny temu, antykat napisał:

to nie będę się kłócił,

Ależ chyba nie jesteśmy tutaj aby się kłócić tylko wymieniać informacje poparte faktami a nie niewłaściwą analizą czy widzimisieniem :)

2 godziny temu, antykat napisał:

Być może nie na wszystkich telefonach istnieje takie ryzyko.

Ryzyko istnieje na telefonach z rynku CN na który chcemy wrzucić któryś z globali i zablokować BL, wtedy mamy cegiełkę.

2 godziny temu, antykat napisał:

więc opieram się na informacjach od tych, którzy mają większą w tym zakresie wiedzę i doświadczenie.

A to miło mi że moja wiedza się na coś przydała.

2 godziny temu, antykat napisał:

Według informacji jakie znalazłem, blokowanie bootloadera na innym niż pierwotne oprogramowanie może uceglić telefon

Proszę podaj gdzie takie wieści znalazłeś.

2 godziny temu, antykat napisał:

czy płatności zbliżeniowe normalnie Ci działają na indonezyjskim sofcie?

Bez problemu, bez żadnych cudów które często trzeba robić przy customowych softach, w końcu jest to oficjalny global.

2 godziny temu, antykat napisał:

A czy działa Ci VoLTE?

Tak, tak samo jak vowifi, z tym że jak pisałem we wcześniejszych tematach  zarówno w R8Pro jak i PocoX3 musiałem sms-ami aktywować (fony w sieci Plus),  i tak jak wtedy  pisałem mocno podskakiwało mi zużycie baterii to deaktywowałem.

2 godziny temu, antykat napisał:

Czy działają Ci aktualizacje OTA?

Bez problemu, z tym że jak widać na screenie jestem obecnie na Andku 10, bo na 11 było trochę rzeczy które mi nie odpowiadały, więc zrobiłem rollbacka. Zresztą o tym też pisałem wcześniej.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Czym istotnym, poza apkami sms i telefon, różni się soft indonezyjski od EEA (europejski)?

Dla mnie osobiście ważne było nagrywanie rozmów bez kombinacji, oraz brak blokady głośności dla bluetooth.

1 godzinę temu, antykat napisał:

Generalnie to chyba nie warto się w to bawić. Jeśli ktoś musi mieć nagrywanie rozmów, to wystarczy zainstalować True Phone. Dużo praktyczniejsza aplikacja i lepsza jakość nagranych rozmów

Heh, nawet nie spróbował ale już wie że na fabrycznej apce jest gorzej  :)

1 godzinę temu, antykat napisał:

jak wygląda kwestia realizacji gwarancji, gdy telefon padnie, mając zainstalowany indonezyjski rom?

Bez problemu,  gwarancja obowiązuje jeśli w telefonie jest oficjalny soft bez względu na jaki region był pierwotnie kierowany, uprzedzę kolejne pytanie, gwarancja również nie przepada w przypadku oddania fona z odblokowanym BL o ile jest na nim oficjalny soft, Takie jest stanowisko zarówno Xiaomi jak i serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Netoper

No i po co silisz się na złośliwości i lekceważący, autorytarny ton? To nie sprzyja kulturalnej dyskusji a podobno też nie chcesz się kłócić Wystarczą argumenty.

Jak coś może być "Global" (globalne), skoro jest przeznaczone na jeden kraj, różni się od pozostałych wersji (inny zestaw aplikacji, inny cykl aktualizacji, modem, być może coś jeszcze)? Nie uważasz , że to bez sensu? Najwyraźniej dla Chińczyków wszystko co wyjeżdża poza Chiny jest "Global".
Wracając do sedna, nie widzę żadnych konkretnych korzyści z używania wersji na Indonezję poza potencjalnie nieco lepszą jakością nagrywanych rozmówi i głośnością bluetooth. Nie podałeś nic innego. A to kosztem braku VoLTE lub identyfikacji rozmówcy, koniecznością kombinowania z uruchomieniem VoLTE, koniecznością odinstalowywania jakichś śmieciowych apek dedykowanych konkretnemu regionowi, koniecznością odblokowywania bootloadera, wgrywania romu przez MiFlash i ponownym blokowaniu bootloadera. Gdzie tu więc jakieś znaczące korzyści? Jeśli jakieś są, to podaj je proszę, bo nie znam tego romu a jestem ciekaw. Z tego co piszecie wynika, moim zdaniem oczywiście, że już lepiej wrzucić sobie rom xiaomi.eu. Więcej opcji ustawień i funkcji, mniej śmieci i wszystko działa.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zoltan78 napisał:

@brawoU mnie ACR jakoś sobie nie radzi za dobrze, no i nie zapisuje numeru ani nazwy kontaktu. Wolę już TruePhone.

Zależy jaką masz wersję. Ja mam UnChained 34 i zdecydowanie lepiej nagrywa i jak najbardziej pokazuje numery i nazwy kontaktów. Oczywiście w swoim programie. No ale jak kto woli. Ja mam i to i to :) No i True Phone jest płatny, a ACR darmowy.

Edytowane przez brawo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True Phone i ACR nagrywają z mikrofonu. W ACR można podbić dźwięk o nawet +20dB. Mówię o wersji unchained 34.
Dokładnie, tak obecnie to jest że nagrywanie rozmówcy realizowane jest przez mikrofon z tego co się uda mikrofonowi przechwycić z głośnika. Natomiast dialer od xiaomi przechwytuje sygnał i dlatego jest niebo a ziemia na plus Xiaomi.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, brawo napisał:

Zależy jaką masz wersję. Ja mam UnChained 34 i zdecydowanie lepiej nagrywa

Pobrałem, sprawdziłem i napiszę tak. WOW. Niebo a ziemia, faktycznie jest dużo lepiej. To już wiem, czego będę teraz używał do nagrywania rozmów. Dzięki za info. Nie słyszałem wcześniej o tej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...