Skocz do zawartości

Xiaomi Yeelight Bedside Lamp


Heyst

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

...a więc tak...

Lampkę kupiłem za nie całe 59$ na gearbest, ale więcej już tam nie kupuję. Strasznie wolno idzie od nich przesyłka. Teraz jest dobra cena na http://www.everbuying.net/

Jeśli chodzi o samą lampę to jestem bardzo zadowolony, jest bardzo porządnie wykonana, sam design tez jest spoko.

Po podłączeniu lampy do gniazdka i ściągnięciu apki, lampa się od razu aktualizuje. Samo połączenie trwa bardzo krótko. Na lampie umieszczone są dwa przyciski i panel dotykowy. Jeden z przycisków to power drugi to zmiana trybu. Panel dotykowy odpowiada za ściemnianie i rozświetlanie żarówki, a gdy trzymamy wciśnięty przycisk zmiany trybu możemy nim (panelem dotykowym) zmieniać kolory. Do wyboru mamy do wybory 3 tryby pracy.

 1. Światło białe - tutaj mamy do dyspozycji wszystkie odcienie białego. Od światła zimne białe (świetlówka)- poprzez światło słoneczne - do światła zapalonej zapałki.

2. Wszystkie kolory tęczy - w tym trybie możemy sobie ustawić dowolny kolor lampy - albo wybieramy w apce albo przy pomocy panelu dotykowego na lampie.

3. Trzeci tryb to przejścia pomiędzy 4 dowolnie wybranymi kolorami. Możemy sobie w apce ustawić 4 dowolnie wybrane kolory i lampa będzie przechodzić z jednego koloru w drugi. Możemy sobie ustawić szybkość tego przechodzenia.

 

O ile nie widzę sensu w używaniu tych wszystkich kolorów (bo niby po co) o tyle sama apka ma za***iste funkcje.

Bardzo fajną opcją jest "budzenie" polega ona na tym, że na pół godziny przed czasem ustawionym w aplikacji (godzina o której chcemy wstać) lampa zaczyna się zapalać z coraz to większą jasnością tym samym budząc nas w sposób naturalny. Fajnie to działa.

Drugą dobrą opcją jest tryb nocny. U mnie się to szczególnie sprawdza ponieważ mamy w pokoju małe dziecko. Polega to na tym, że w godzinach ustawionych lampka zapala się w najniższej możliwej jasności. czyli np po godzinie 20.00 po wciśnięciu przycisku power na lampie zapali się ona nie budząc dziecka, a będzie wystarczająco jasno, żeby coś w pokoju zobaczyć.

Oczywiście jest opcja włączanie i wyłączania lamy w dowolnie ustawionych godzinach, ale póki co z tego nie korzystam. 

Jest też funkcja umożliwiająca sparowania lampy z mibandem i kiedy miband wyczuje, że śpimy wyłączy nam lampę.

Nie chce się już więcej na ten temat rozpisywać.

Ogólnie lampa jest spoko. Jak macie jakieś  pytania to pisać, postaram się na nie odpowiedzieć.

 

Edytowane przez zako
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szczegółowy opis. Właśnie czegoś takiego poszukuję dla mojej 5 letniej córki, która uwielbia spać przy zapalonej lampce. Nawet gdy zgaszę lampkę po jej zaśnięciu to ona w nocy i tak ją zapali. To jest jak zabawa w kotka i myszkę. Rano jak wstaję do pracy to lampka jest zawsze zapalona.

Czy lampka posiada:

- funkcję automatycznego zapalania się po przebudzeniu osoby używającej Mi Banda (oczywiście w godzinach nocnych)?

- możliwość ustawienia czasu automatycznego wyłączenia po naciśnięciu przycisku załącz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zako napisał:

Bardzo fajną opcją jest "budzenie" polega ona na tym, że na pół godziny przed czasem ustawionym w aplikacji (godzina o której chcemy wstać) lampa zaczyna się zapalać z coraz to większą jasnością tym samym budząc nas w sposób naturalny. Fajnie to działa.

Oooo super! Wlasnie tego info nie moglem nigdzie znalezc. No to do koszyka siup!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś z was wie jaki zasilacz kupiony w Polsce będzie działał z tą lampą? Lampę kupiłem na banggood w promocji. Sama lampa jest w pełni sprawna i bardzo mnie się podoba, ale dołączony zasilacz doprowadzał mnie do szału. Kiedy lampa była włączona wszystko było w porządku, ale kiedy ją wyłączyłem zasilacz zaczynał piszczeć tak, że słyszałem go na drugim końcu pokoju. Zmierzyłem wtyczkę i ma 5,5 mm średnicy, zasilacz zaś 12V/1A. Kupiłem więc ten zasilacz z Allegro i niestety nie działa. Lampa się w ogóle nie włącza pomimo tego, że zasilacz jest sprawny (też piszczy, masakra). Ktoś mógłby mi pomóc, bo w chwili obecnej lampa jest wyłączona już nty dzień, a ja nie wiem jaki zasilacz zakupić :(

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie zasilacz ci piszczy a przetwornica wewnątrz lampki.

Obsłuchaj dobrze.

Wewnątrz masz przetwornice na ledy.

Raczej wątpię by nie działało na innym zasilaniu. Podejrzewam że nie sprawdziłeś polaryzacji. Może być + na zewnątrz albo wewnątrz.

Nie mam tego modelu ale cyknij fotę chińskiego zasilacza.

 

Ja osobiście kupiłem żarówkę kolorową za 20 $ a nie lampkę za 50$.

Ładnie wkręcona w żyrandol działa tak samo.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Czy ktoś z was miał może problemu z połączeniem lampki z telefonem? Mam RN3Pro z MIUI Polska w wersji 6.10.13 i aplikacja Yeelight za cholerę nie chce wykryć mi lampki. Yeelight Bulb które używa do łączności WiFi wykryło od razu, dodam tylko, że na iPadzie lampka jest widoczna, na drugim RN3Pro z innym softem też lampka jest widoczna w aplikacji. Jakiś pomysł? Może to jest moja wina i jakiś ustawień? 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za sugestie - AoD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
  • mrosi odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...