Skocz do zawartości

MIUI 21.12.29


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

211230.png

  • Aktualizacja do MIUI 13 (nie wymaga czyszczenia danych)
  • Aktualizacja do Androida 12 (Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite Zoom)
  • Nowa czcionka i tapety
  • Nowa funkcja “Ochrona znakiem wodnym” w Galerii
  • Póki co brak aktualizacji na: Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, POCO F2 Pro/Redmi K30 Pro, Mi 10S, POCO F3/Redmi K40, Mi 10T/Redmi K30S Ultra (wstrzymane przez Xiaomi)
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostaną wydane kompatybilne biblioteki z wersji globalnej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak na szybkiego - wrzucone - instalacja bezproblemowa - wydaje się że wszystko ok - tam ktoś pisał w wątku co do poprzedniej wersji 12.6 że nie ma statystyki ekranu w baterii - to tu nie ma i dalej :) ogolnie wizualnie praktycznie nie ma różnic co do 12.6

Ps. Oczywiście aplikacja T-Mobile nadal nie działa - to tylko tak informacyjnie dla osób które nie czytały poprzednich korespondencji w tym temacie - updatu w sklepie Play nadal brak .... Albo nic z tym nie robią bo nie wiedzą o co chodzi albo temat poszedł w odstawkę :) jak by nie było efekt jest ten sam .... ja już więcej nie będę do nich pisał i wysyłał co mogłem to zgłosiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bar.Tek napisał:

Czas przed ekranem nie działa poprawnie. Nic nie wyświetla. 

 

U mnie jest ok. Spróbuj wyczyścić dane aplikacji Ustawienia (są dwie, chodzi o apkę z wersją inna niż 12).

Screenshot_2021-12-31-12-01-11-968_com.xiaomi.misettings.jpg

1 godzinę temu, Evenred napisał:

Nie wiem czy tylko u mnie na mix 4 ale aplikacja MYbus odmawia posłuszeństwa od 2 aktualizacji? ktoś też ma ten problem ?

Sprawdzilem teraz dla testu, działa. Aczkolwiek opinie w Google Play wskazywały na to, że nie działało na Androidzie 12 na starszych wersjach aplikacji. Zaktualizowałeś apkę?

IMG_20211231_120352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bar.Tek napisał:

Wyczyściłem, ale nic nie dało

Zrób logcata z próby wejścia w Czas przed ekranem i mi go wyślij.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Możliwe że to kwestia problemu z twoją pamięcią... Zdarza się tak losowo, nie każdemu (czasem pomaga przejście raz jeszcze z 11 na 12, czasem nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mix 4 i problem tylko z WiFi6 5G bo 2.4G telefon bez problemu widzi.
Z pewnością nie jest to problem routera bo na telefonach Poco F2 Pro i Mi 10 WiFi6 5G działa bez problemu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane?
U siebie zmieniłem kanał na routerze w zekresie 32-56 i telefon zaczął widzieć sieć 5GHz.

Wysłane z mojego M2012K11C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaciek napisał:

W MIUI 13 widget skróty i przełączniki stał się prawie transparentny. A nowa czcionka jak dla mnie jest genialna.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro


 

No to fakt co do czcionki - całkiem fajna :) moze genialna to troszku za mocne słowo ale zdecydowanie poprawa na plus - też będę z niej korzystał :) transparentne widżety też się bardzo przydają - zresztą tylko z takich korzystam ....

Screenshot_2022-01-01-16-30-51-430_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaciek napisał:

Dla mnie genialne bo jestem dalekowidzem i teraz korzystanie z telefonu bez okularów jest znacznie lepsze, a ciężko zakładać pingle żeby sprawdzić cokolwiek na telefonie. Ja takiej czcionki szukałem od lat

Sendnięte z Mi Note 10 Pro
 

A no to szanowny panie inna sprawa - co by nie mówić - ale ogólnie czcionek to chyba od groma jest różnych też pewnie w tych motywach do pobrania no i zawsze skalowaniem i wielkością można jeszcze się pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tak już stoi?
Możesz spróbować zamknąć okno i spróbować zainstalować ponownie.
Czekałem ~30.min i odłączyłem. Telefon działa normalnie ale to już 2 nieudana próba aktualizacji, poprzednio był jakiś komunikat o błędzie partycji (nie pamiętam dokładnie bo było to parę dni temu przed wyjazdem)

Wysłane z mojego M2102K1C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bar.Tek napisał:

Wina Twojego sprzętu  system>sterowniki>kabel

Próbowałeś w ogóle uruchomić plik fastboot z prawami administratora? 

nie pierwszy raz, aktualizuje telefon tym sposobem, system ten sam, kabel ten sam, sterowniki te same. 
problem pojawił się przy próbie aktualizacji do najnowszej wersji.
udało mi się złapać komunikat który pojawił się wcześniej 

Screen Shot 01-03-22 at 09.29 PM.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...