Skocz do zawartości

MI STICK TV – stale spada prędkość do 0,6 Mbits kosztem innych urządzeń ???


pabo

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tego MI stick android i walczę z nim na raty od 3 dni.

Czy posiadacze MI STICKÓW moglibyście sprawdzić czy u Was inne urządzenia w tej samej sieci tak mocno ograniczają jego działanie?

Przy 0,6Mbitów jest bezużyteczny. A z drugiej strony bez sensu jest możliwość używania go pod warunkiem że nic innego nie korzysta z netu w domu.

Generalnie wygląda to tak że, od razu po uruchomieniu był problem z pobieraniem aplikacji – słaby transfer danych ( przy moich 100 Mbitów światłowodem do domu).

Zacząłem szukać w ustawieniach routera ( mam TP-Link TL-WR941ND 2,4 GHz ), zmieniłem szerokość pasma na 20Hz, zacząłem zmieniać kanały na inne; sprawdziłem czy przypadkiem nie mam ustawionego filtrowania po MAC dla tego urządzenia.

Okazało się że po każdej zmiennie np. kanału czyli ponownym wzbudzeniu sieci wifi mi stick uzyskiwał prędkość ponad 40Mbitów przy pierwszym teście speedtestem , ale już przy drugim teście było 0,6 Mbitów ( powtarzalnie za każdym razem) – zmiany i testy przeprowadzałem w czasie gdy inni domownicy korzystali z neta ( np. YouTube na innym TV w domu, telefon/tablet)-> to być może będzie miało związek z tym co dalej napiszę.

Okazało się że po restarcie routera jeśli nie korzystałem z innych urządzeń w domu ( z wifi) i MI Stick jako pierwszy łapie wi fi to prędkość jest powtarzalna duża ( ponad 40 -50 Mbitów) – mogłem wykonać testów prędkości pod rząd 8 i za każdym razem ok . Widząc że prędkość na MI STICK jest ok, uruchamiam drugi TV z YouTube ( by chodziły w tym samym czasie)... i na MI STICK prędkość jest jeszcze przez  max 4 testy prędkości ( jeden po drugim) po czym spada do 0,6 Mbitów. Wyłączenie drugiego tv już nic nie daje... prędkość na MI już się nie podniesie…. do czasu aż zrobię reset routera lub zmienię ustawienia np. kanału ( ale to poprawi tylko sytuację na chwilę co opisałem powyżej).

Usłyszałem teorię że najzwyczajniej ten MI Stick to urządzenie najsłabsze pośród innych w domu... dopóki będzie działało samo w sieci to może i będzie sobie radziło ale po włączeniu innych urządzeń ( rozumiem że z lepszymi procesorami) to one przechwytują całe pasmo, a ten stick wpada w jakąś dziurę z której się już nie podniesie do póki nie wzbudzę routera.... A teorii tej broni trochę fakt że jak puszczę net z tel jako hot spot (inne łącze niż to z domowego routera) to MI stick działa od razu bez problemu.

mam nadzieję ze rozwiejecie wątpliwości 

dzięki

Edit:

Spróbowałem jeszcze użyć neta z telefonu zarówno do obsługi Mi Stick,  laptopa( włączyłem 3 filmy jednocześnie na YouTube) do tego na Telefonie netflix i owszem trochę przymuliło prędkość na MI Stick, a nawet pojawili się komunikat że nie ma sieci na MI Stick... Ale po chwili MI beż żadnych problemów działał i prędkość była ok. bez żadnych restartów. Na sieci z routera Natomiast jak już raz spadnie do 0.6mbit to koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli by wychodziło że router sobie nie radzi że stickiem, w ustawieniach routera masz możliwość przyznać stickowi jakieś wyższe priorytety
? Może ustawić dla niego DMZ, może zmienić fragmentację pakietów MTU.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji tego urządzenia są takie zapisy...załacznik.

 z.jednej strony podają ze urządzenie oferuje różne częstotliwości od 2.4 do 5.5 ale poniżej dodają ze wyłącznie działa w paśmie 5G.

Czyli mam rozumieć że na moim routerze nie pojedzie?

20211230_191549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u znajomego który ma dwa routery : główny 5g i zmostkowany z nim jeszcze innym pomieszczeniu 2.4.

W prawdzie net ma dużo szybszy niz mój bo 300Mbit ale do rzeczy:

Połączyłem MI stick z siecią wi fi do głównego routera 5g i działa bez zarzutu( predkosc zmierzona na MI była 160Mbit bez użycia innych urządzeń; połączenie dodatkowych nie wpłynęło negatywnie na MI)

Połączyłem ze zmostkownym routerem 2.4G i prędkość zmierzona na MI beż użycia innych urządzeń ok 60Mbits. Uruchomiłem dodatkowo w tej samej sieci kompa z filmami na YouTube,  telefon z netflixem i prędkość spadła na MI do 0.57Mbits. Po wyłączniu kompa i telefonu prędkość na MI już się nie podniosła. 

Czyli dzieje się to samo co u mnie.

Czego to dowodzi?

MI działa tylko z routerami 5G?

Czy

MI nadaje się do reklamacji bo jest wadliwe?

Ktoś podpowie?

Edytowane przez pabo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...