Jump to content

Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

4 minuty temu, romsed napisał(a):

Jest szansa w najbliższej przyszłości na HYPEROS dla 12x bo nie ma go na listach, czy nie łudzić się?

na listach był ... czy nadal jest trudno powiedzieć ... to wie tylko Xiaomi ... uderzaj do nich z pytaniem jak dasz radę ... 🙃 myślę że zostaje po prostu cierpliwie czekać ... na mi 11 też ma być więc chyba tym bardziej dostaną to i 12tki ...

https://www.gizchina.com/2023/12/23/official-confirmation-hyperos-second-batch-eligible-devices-list-revealed/

45 minut temu, romsed napisał(a):

Jest szansa w najbliższej przyszłości na HYPEROS dla 12x bo nie ma go na listach, czy nie łudzić się?

W Chinach wyszedł, ale z tego co wiem Xiaomi.eu nie zamierza robić HyperOSa opartego na Androidzie 13. Nie mamy telefonu do testów tych poprawek + Igor Eisberg musiałby je stworzyć.

cześć ,

trochę czasu minęło od mojego ostatniego flashowania i mam parę pytań, na które może ktoś z was będzie mi w stanie odpowiedzieć.

czy flashując ROM przez fastboota będzie OTA?

czy warto instalować twrp?

czy xiaomi.eu/miuipolska ma dialera z nagrywaniem rozmów? (dialer i apka do wiadomości od google jest tragiczna)

czy powinienem zaktualizować telefon przed flashowaniem? (na ten moment jest miui 13.0.14.0 i android 12)

kupiłem niedawno, czekałem tydzień na odblokowanie bootloadera.

dawno tego nie robiłem i teraz mam obawy i zastanawiam się czy jest mi ten stres potrzebny. z góry dzięki za rozwianie wątpliwości

OTA przez fastboota utrudniona, ale widzę że TWRP mogę doinstalować w każdym momencie, ale po prostu instalacja przez kompa.

Edited by saimon
doczytałem co trzeba

11 godzin temu, saimon napisał(a):

czy flashując ROM przez fastboota będzie OTA

Na xiaomi.eu będzie informacje o aktualizacji i pobierze ROM do pamięci telefonu

czy warto instalować twrp?

Tak. Łatwiej zainstalować pobraną aktualizację. Nie będziesz potrzebował kompa 

czy xiaomi.eu/miuipolska ma dialera z nagrywaniem rozmów?

Tak. Ma stare dobre aplikacje Xiaomi i Telefon z nagrywaniem i SMS

czy powinienem zaktualizować telefon przed flashowaniem?

Możesz najpierw zrobić flash oryginalnym ROM na swój telefon bez blokowania bootloader za pomocą MiFlash, a potem wgraj TWRP i ROM Xiaomi.eu z format data. Przynajmniej ja tak robię.

• Like 1

Kupiłem sobie nowy Xiaomi 12 jakiś tydzień temu, i od razu zaktualizowałem do hyper os, ale nie do końca jestem pewien czy bateria trzyma na tym romie tak jak należy, ma ktoś moze porównanie w tym względzie do ostatnich Romów miui 14?

Po aktualizacji robiłem factory reset, mam wrażenie trochę zbyt dużo ucieka gdy telefon leży nie używany, gdy do mnie dotarł miał dosłownie 0% baterii, musiałem go potrzymać okolo10 minut na ładowarce żeby się w ogóle uruchomił, narazie zainstalowałem accubattery i będę monitorował sytuację 

14 godzin temu, abc00 napisał(a):

A Galeria działa normalnie na stable od xiaomi.eu (12X) czy się losowo zamyka?

U mnie galeria działa bezproblemowo.

W dniu 22.02.2024 o 22:09, Radek M napisał(a):

Kupiłem sobie nowy Xiaomi 12 jakiś tydzień temu, i od razu zaktualizowałem do hyper os, ale nie do końca jestem pewien czy bateria trzyma na tym romie tak jak należy, ma ktoś moze porównanie w tym względzie do ostatnich Romów miui 14?

Po aktualizacji robiłem factory reset, mam wrażenie trochę zbyt dużo ucieka gdy telefon leży nie używany, gdy do mnie dotarł miał dosłownie 0% baterii, musiałem go potrzymać okolo10 minut na ładowarce żeby się w ogóle uruchomił, narazie zainstalowałem accubattery i będę monitorował sytuację 

Jestem po downgrade do miui 14.0.15 jakieś 2 dni i już mogę powiedzieć że to był strzał w dziesiątkę, mniejszy drenaż baterii na uśpieniu i na danych komórkowych 3g/LTE 

Hej, do 12 Lite miesiąc temu wgrałem aktualizację i działał MTP w komputerze z W11. Od kilku dni próbuję podłączyć tel. do komp. i W11 go widzi, ale MTP nie wyświetla się w Mój komputer, na fastboot wszystko działa. Usunąłem również sterowniki i wgrał na nowo, ale MTP dalej się nie wyświetla, co zrobić?

Edited by kozseb