Skocz do zawartości

Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
czy jest możliwość aktywacji jakiegokolwiek trybu PC na telefonach Xiaomi? (np w 12?) Samsungi i Huaweie mają taką opcję, xiaomi nie ma? 

 

Kolejne podobne pytanie: jak przesyłać obraz z telefonu na zewnętrzny ekran za pomocą przejściówki USB-C -> HDMI? Jak dotąd mogę to zrobić jedynie korzystając z aplikacji display link i specjalnej stacji dokującej od Della.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry. Czy ktoś z Was otrzymał już aktualizację do MIUI14 w wersji europejskiej (EU)? Niby jest dostępna do pobrania wersja Stable (nie beta) o numerze: miui_CUPIDEEAGlobal_V14.0.5.0.TLCEUXM ale niestety nie da się jej ręcznie zainstalować "Nie można zredukować wersji ROM". Próbowałem również zmieniać region na Szwajcarię, Indie itd ale nie wyszukuje aktualizacji. Obecna wersja softu to: 13.0.33.0(SLCEUXM). Dodałem się również jako beta tester oraz zaznaczyłem opcję "otrzymuj wcześniejsze aktualizację". Dodam, że znajomy posada również Xiaomi 12 z softem w wersji EU i on już dawno otrzymał aktualizację do MIUI14.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wersja jest za "nowa". Z niej nie ma OTA do MIUI 14. OTA pojawia się z wersji V13.0.31.0.SLCEUXM. Możesz albo czekać, aż Xiaomi łaskawie odblokuje aktualizację (a z tym bywa różnie), albo odblokować bootloader, wgrać MIUI 14 przez MiFlash i zablokować bootloader.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Twoja wersja jest za "nowa". Z niej nie ma OTA do MIUI 14. OTA pojawia się z wersji V13.0.31.0.SLCEUXM. Możesz albo czekać, aż Xiaomi łaskawie odblokuje aktualizację (a z tym bywa różnie), albo odblokować bootloader, wgrać MIUI 14 przez MiFlash i zablokować bootloader.

Dziękuje za konkretną odpowiedź!

 

Jesteś pewny, że z wersji 13.0.31.0? Nie mogę znaleźć takiej wersji, a chce zrobić downgrade. Dostępne wcześniejsze wersje to:

V13.0.27.0.SLCEUXM

V13.0.24.0.SLCEUXM

V13.0.21.0.SLCEUXM

V13.0.20.0.SLCEUXM

V13.0.19.0.SLCEUXM

V13.0.18.0.SLCEUXM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemo5040 napisał(a):

Jesteś pewny, że z wersji 13.0.31.0? Nie mogę znaleźć takiej wersji, a chce zrobić downgrade.

Tak, jestem pewien. Sprawdzałem OTA pod tym względem. Faktycznie V13.0.31.0.SLCEUXM nie było wydawane publicznie ale z tego OTA widać. Z V13.0.27.0.SLCEUXM też jest.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi twierdziło że wszystkie z rodziny Xiaomi 12 dostaną MIUI 14 w pierwszym kwartale 2023 a ten się dziś kończy...

U mnie jest V13.0.24.0.SLCEUXM i zgodnie z powyższymi postami z tej wersji OTA nie widzi V14.... ? Zna ktoś linka gdzie można o tej polityce OTA przeczytać? Czyli teraz to rozumiem że muszę czekać na jeszcze jedną aktualizacje wewnątrz V13... żeby się podnieść do V14 (bez ręcznego przechodzenia pomiędzy globalami V13 i unlock bootloadera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Z Twojej wersji powinieneś mieć aktualizację do V13.0.27.0.SLCEUXM, a z niej do MIUI 14. Musiałbyś zmienić region.

Właśnie to jest dziwne że nie mam, czy jest tu ktoś kto ma tą aktualizację przez OTA na Xiaomi 12?

Ale faktycznie zmieniając region na Szwajcarię pojawia się ..27, wie ktoś czy Xiaomi ma gdzieś jakieś release notes albo publikuje politykę swojego OTA?

 

Screenshot_2023-04-01-12-25-38-975_com.android.updater.jpg

Edytowane przez xiaomi_lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xiaomi_lepsze napisał(a):

wie ktoś czy Xiaomi ma gdzieś jakieś release notes albo publikuje politykę swojego OTA?

Kiedyś informowali w zasadzie przy każdej aktualizacji, na jakie regiony ona nie idzie. Teraz robią to wyjątkowo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak typowym corpo IT 10 release managerów na dwóch dev'ów i nadal nie wiedzą kiedy i dla kogo się wydadzą ;)

 

Dzięki w każdym razie, zmieniłem region na Szwajcarię, zrobiłem ścieżkę:

V13.0.24.0.SLCEUXM --> V13.0.27.0.SLCEUXM --> V14.0.5.0.TLCEUXM

Potem przywróciłem do polskiego i wszystko działa, chociaż nie odnotowałem żeby ilość zajmowanego miejsca przez system się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Użytkowanie aparatu. 

w ilu megapixelach robione są zdjęcia standardowe bez trybu 50mpx? 
Rozumiem, że założenie jest takie, żeby zdjęcie było lepszej jakości? Różnie to bywa, czasem mam wrażenie że to z 50mpx jest gorsze... Widzę natomiast, że jego rozmiar jest zdecydowanie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brawo napisał(a):

A od kiedy więcej pikseli oznacza lepsze zdjęcie? Jakaś bzdura panująca wśród użytkowników telefonów.

Nie sugeruję się pixelami, dlatego pytam.

Bardziej sugerowałem się rozmiarem - przykładowo zdjęcie "normalne" przed chwilą 4,55mb, zdjęcie 50mpx 19,70mb

Który tryb w takim razie jest lepszy i kiedy używać tego 50mpx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brawo napisał(a):

Co oznacza "lepsze" zdjęcie dla ciebie? Co do ilości pikseli to sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym poście jaki mają wpływ na jakość. Poczytaj sobie coś o fotografii na dedykowanych stronach. Poczytaj a nie pytaj. 

Czyli forum nie jest od zadawania pytań?
To źle, że chciałem zapytać użytkowników konkretnego modelu o ich odczucia?

Lepsze zdjęcie to dla mnie takie, które ma żywsze kolory, lepszą ostrość, nie jest prześwietlone. Tak po prostu, stąd moje pytanie, bo mam różne odczucia co do porównywanych zdjęć z "50mpx" i bez. 

Czytałem trochę o fotografii ale wiele informacji jest sprzecznych.

Serio, jeśli nie masz nic do wniesienia poza "poczytaj a nie pytaj" to nie nabijaj sobie komentarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krainawilka napisał(a):

Który tryb w takim razie jest lepszy i kiedy używać tego 50mpx?

Chyba tylko wtedy, gdy wiesz, że będziesz potrzebować jakiś b. mały wycinek kadru w jakimś konkretnym celu. Czyli w szczególnych przypadkach. Ale wcześniej przetestuj, że różnica w detalach na dużym zbliżeniu jest dla Ciebie rzeczywiście na plus w przypadku zdjęć 50 Mpix w porównaniu do zwykłych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brawo napisał(a):

Kolejny jaśniepan na forum "daj". Szukaj. Sprzeczne informacje... 😁

Człowieku, przejrzałem Twoje wpisy. Masz ich ponad 900 i chyba we wszystkich się kogoś czepiasz. Pomogłeś kiedyś komuś? Czy tylko krytykujesz, jaśniepanujesz, wytykasz? Jesteś tak żałosny, że aż mi Ciebie nie szkoda. Król internetu.

Reszcie dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe zdjęcia robisz w standardowej rozdzielczości. Jakiś dalszy kadr typu statek z plaży, czy krajobraz to w 50 Mpx. A ogólnie to polecam pobrać ze sklepu aplikację GCamator i za jego pomocą ściągnąć aplikację aparatu gcam. Zdjęcia wychodzą jeszcze lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada tylko budzet musialby byc inny. Xiaomi 12 i 12x (oba 256gb) mam mozliwosc 2400zl. Xiaomi 13 to juz okolice 4000+zl wiec jednak sie nie skusze. Pytanie mam o 12 i 12x bo widze, ze np na mGSM ocena 12x to 7,9/10 tymczasem 12 to 6,70/10. Jak patrze na porownanie sprzetu to prawie takie same urzadzenia tylko 12 ma indukcje i szybszy procesor (co teoretycznie powinno miec wplyw na lepsze foto), chyba tez lekko dluzej dziala na baterii. Stad moje zastanowienie czemu taka rozbieznosc w ocenie. Moze ma zwiazek z poczatkowymi cenami dlatego moje pytanie, ktory wybrac przy cenie jednakowej...POMOCY 😂

Edytowane przez zellt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się ocenami, bo nijak mają się one do rzeczywistości. Zwykła 12-tka jedynie może krócej trzymać na baterii z powodu bardziej prądożernego procesora. Jednak tu różnice będą marginalne, jak jakość zdjęć czy filmów dzięki szybszemu procesorowi. To generalnie identyczne telefony. Jeśli oba modele masz w identycznej cenie, weź zwykłą 12-tkę. Kiedy ja kupowałem 12X, różnica do 12 była kilkaset złotych, co skutecznie mnie zniechęciło. A sam telefon sprawuje się rewelacyjnie i dla mnie jest idealnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bierz zwykłą 12. Ja używam 12 PRO, a dla dziewczyny wziąłem 12X - tak jak wyżej przez różnicę w cenie i brak potrzeby posiadania topowego procesora. Panie, ile ja się nasłuchałem po przesiadce z Mi Mix 2S, po co, na co i dlaczego... ale minęło trochę czasu żeby się przestawić i telefon bardzo udany. Po Mi 11 gdzie spalił mi się moduł wifi, seria 12 jest ok, zwłaszcza jak się nie kupowało od razu w pierwszym rzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 11:07, zellt napisał(a):

Witam, podpowie ktos ? Chce kupic Xiaomi 12 lub 12X. Oba nowe, oba moge dostac w identycznej cenie - ktory kupic ? Niby lepszy wydaje sie 12, a oceny w necie zdecydowanie na plus 12x.

Z gory dzieki za pomoc.

Przerabiałem ten temat,  bierz xiaomi 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, w takim razie biore zwykla 12. Rozumiem, ze nie bede mogl na niej smarzyc jajecznicy ? Pewnie sie troche grzeje ale nie poparze sobie rąk ?

Chodzi mi o to, czy wybrac bardziej nagrzewajacy sie 12 ? Jest to mniejszy problem chciazby w stosunku do ciutke lepszych zdjec dzieki szybszemu procesorowi ? (Na zdjeciach zalezy mi mocno). Czy moze te historie o przegrzewaniu troszke naciagane ? Moze cos aktualizacje poprawily ?

Edytowane przez zellt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 15:10, wysiek napisał(a):

Nie sugeruj się ocenami, bo nijak mają się one do rzeczywistości. Zwykła 12-tka jedynie może krócej trzymać na baterii z powodu bardziej prądożernego procesora. Jednak tu różnice będą marginalne, jak jakość zdjęć czy filmów dzięki szybszemu procesorowi. To generalnie identyczne telefony. Jeśli oba modele masz w identycznej cenie, weź zwykłą 12-tkę. Kiedy ja kupowałem 12X, różnica do 12 była kilkaset złotych, co skutecznie mnie zniechęciło. A sam telefon sprawuje się rewelacyjnie i dla mnie jest idealnej wielkości.

Po kilku miesiącach z 12X jestem zadowolony, aczkolwiek SOT na baterii nie powala, natomiast głównym powodem kupna była atrakcyjna cena i 67W ładowanie, co powoduje, że nawet gdy mam kwadrans rano na zebranie się to podpięcie pod ładowarkę daje bezpieczne kilkadziesiąt procent na pracę na następne kilka godzin. Zdjęcia są dobre, aczkolwiek pewnie to nie jest półka Ajfona, Pixela, topowych Samsungów. Dla mnie wystarczający telefon na następne dwa lata. Testem "chrztem" był koncert na którym byłem. Mam na myśli mikrofon i to jak procesor dźwięku poradził sobie z tak głośnym natężeniem muzyki, no i aparat oraz filmy. Filmy są dobre, zdjęcia są OK, bo to jednak ciemność plus światła. Generalnie jako, że dałem 1800 za ten telefon, jestem zadowolony.

Natomiast co do tego, że są 12 i 12x identyczne to nie są, bo na przykład jak się wczytać w Kimovil, to 12 ma ekran Samsunga, a X ma chiński. Natomiast matryce aparatu są te same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 19:14, zellt napisał(a):

Dziekuje wszystkim za pomoc, w takim razie biore zwykla 12. Rozumiem, ze nie bede mogl na niej smarzyc jajecznicy ? Pewnie sie troche grzeje ale nie poparze sobie rąk ?

Chodzi mi o to, czy wybrac bardziej nagrzewajacy sie 12 ? Jest to mniejszy problem chciazby w stosunku do ciutke lepszych zdjec dzieki szybszemu procesorowi ? (Na zdjeciach zalezy mi mocno). Czy moze te historie o przegrzewaniu troszke naciagane ? Moze cos aktualizacje poprawily ?

Odnośnie przegrzewania, to ktoś mi powiedział bo miałem ten sam dylemat, jeśli nie grasz to się nie oparzysz, no i tak jest.Jak się bawiłem na początku dużo, to wiadomo był ciepły ale żeby bardziej niż poprzedni Mi 9 lite to nie zauważyłem.
Zdjęcia robi bardzo dobre, dodatkowo  zainstalowałem Gcam a, ale jakieś szałowej różnicy nie zauważyłem, po  za tym że są inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 17:24, wysiek napisał(a):

Za dnia różnice są głównie w kolorach. Te z gcam są bardziej naturalne. Natomiast największą różnicę widać przy słabym świetle. Gcam w trybie nocnym potrafi pięknie rozjaśnić kadr.

skąd pobrać gcam na swój model, bo wiele stron dziwnych widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...