Skocz do zawartości

Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi



to mnie zastanawia właśnie bo Xiaomi 12 jest niby flagowcem a jak narazie wydaje się najgorszym telefonem jakiego miałem. 

To gon wyrzuć przez okno, tylko daj znać kiedy i gdzie
Co ma Messenger do telefonu?
Na S21 ultra też nie mam opcji wysyłania dokumentów bo ... sam Messenger tego nie oferuje.




Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś polecacie Xiaomi 12? Wersja 256GB w cenie około 3k wydaję się sensowna.
Jeśli nie zależy Ci na ładowaniu indukcyjnym, to wersja X będzie wystarczająca. Można kupić z pamięcią 256 za niecałe 2300. Różnica w działaniu jest ledwie widoczna, a przeważnie w ogóle. No i w X bateria lepiej trzyma.

Wysłane z mojego 2112123AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualizacji powinno być identycznie, chociaż jeśli ogólnie Xiaomi nie jest w czołówce producentów, którzy udostępniają częste aktualizacje. Nie mniej jednak mi to osobiście nie przeszkadza. 12X kupiłem całkiem przypadkowo i jest to chyba mój pierwszy telefon, który tak pozytywnie zaskoczył mnie pod wieloma względami.
Ps. Podobno jest możliwość pomiaru pulsu przez czujnik odblokowania. Jaka aplikacja jest do tego potrzebna?

Wysłane z mojego 2112123AG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.10.2022 o 20:44, 77kylo napisał:

Mam xiaomi redmi note 9 pro + 5g.

Czy warto zamienić na xiaomi 12?

Najważniejszy jest aparat,teraz mam 108mpx

Pamiętaj MPx MPx nie równe. Liczy się oprogramowanie aparatu. W Xiaomi 12 masz 50 MPx i OIS. Do tego lepszy sensor. Rocznicę dostrzeżesz gołym okiem co do jakości zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, brawo napisał:

A ci nie odpowiada w tym redmi?

 

Nie mogę odtworzyć plików wideo z samsunga.

14 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Pamiętaj MPx MPx nie równe. Liczy się oprogramowanie aparatu. W Xiaomi 12 masz 50 MPx i OIS. Do tego lepszy sensor. Rocznicę dostrzeżesz gołym okiem co do jakości zdjęć

Czyli kupić ? nie mam jak porównać i się zastanawiam

Edytowane przez 77kylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
32 minuty temu, phyrz napisał(a):

Cześć, czy ktoś może poratować ustawieniem "Ustaw preferowany typ sieci:" po wpisaniu kodu *#*#4636#*#*(kod trzeba wpisać, kopiowanie i wklejenie prawdopodobnie nie wywoła menu)? Czy typ NR/LTE/GSM/WCDMA jest prawidłowy?

Mam tak domyślnie ustawione na karcie Plus i T-Mobile 

Screenshot_2022-12-22-19-25-51-153_com.android.phone.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję. Chociaż jeśli już trafiłem na użytkownika z wersją chińską pozwolę się zapytać czy brak pasma B20 wpływa w jakimś znacznym stopniu na funkcjonalność.

I.... jak to jest z tym nieszczęsnym czujnikiem zbliżeniowym?

Edytowane przez dudijack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dudijack odnośnie braku pasma B20 nie narzekam. Nawet wręcz mogę powiedzieć, że lepiej trzyma zasięg, dłużej mam LTE (mówię o zasięgu Plus w porównaniu do innych telefonów używanych w domu) iPhone 13 odpada zaraz za granicami miast, one plus nord 2 jest podobnie ale dłużej myśli nad przełączaniem się między 3G, LTE. Także ja nie odczuwam braku pasma B20 w plus i częściej mam lepszy zasięg niż reszta.

Natomiast odnośnie czujnika to tak rzeczywiście jest problemowy. Raz na miesiąc go kalibruję ale i tak zachowuje się jakbym źle go zasłaniał w czasie rozmowy.

Pomaga odstawienie telefonu i ponowne przyłożenie do ucha. 

Pamiętam że kiedyś też był taki problem z czujnikami i Xiaomi chwaliło się że zmieniło dostawcę i już wszystko będzie okay. Widać że dalej na tym oszczędzają.

Dla pocieszenia powiem, że One Plus Nord 2 jest tak samo kiepski czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 07:13, dudijack napisał(a):

Panowie jeszcze jedno pytanie. Czy ktokolwiek z posiadaczy wersji No Global (chińskiej) może potwierdzić działanie WiFiCalling?

Ja mam 12x w chińskiej wersji 12GB ramu, (soft Miui Polska) i u mnie Wifi Calling działa w sieci NJU, co prawda musiałem aktywować przez przełożenie karty do Redmi8, bo chyba nie chciało załapać, ale zrobiłem to tylko raz. Wifi Calling działa mimo iż ten telefon oficjalnie nie jest wspierany przez Orange i  NJU (przynajmniej nie był kiedy go kupowałem - teraz raczej też). Czasami potrafi nie załapać, ale pomaga włączenie na chwilę trybu samolotowego. Lub restart adguarda, bez którego nie wyobrażam sobie używania telefonu. Ogólnie to Wifi Calling w tym telefonie działa poprawnie i jestem zadowolony.

Bateria i czujnik  zbliżeniowy to natomiast katastrofa. Dodatkowo nie działa budzik jak telefon jest wyłączony lub się rozładuje. To największy ból dla mnie. Dawniej właśnie dla budzika, wszedłem w Xiaomi, kiedy android był nieudolny, a Miui miało tą funkcjonalność. Dzisiaj znowu tak podstawowej rzeczy nie są w stanie przygotować, co kilkanaście lat temu w starych Siemensach czy Nokiach było normą. Katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, brawo napisał(a):

Poza pojawieniem się ikonki jakoś te działanie inaczej potwierdziłeś?

Tak, mam to potwierdzone i sprawdzone, mieszkam gdzie jest słaby zasięg. Wifi Calling działa bardzo dobrze (operator NJU). Jak nie chcę żeby mi szukało zasięgu to włączam tryb samolotowy, uruchamiam Wifi i mogę dzwonić i odbierać telefony. Nie działają jednak SMSy przez Wifi, ten telefon nie ma wsparcia do tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 17:57, grzegorz.lki napisał(a):

Ja tego nie potwierdzę. U mnie działa budzik po wyłączeniu telefonu. Może coś masz nie ustawione w opcjach. Telefon się uruchamia 7-5 min przed budzikiem.IMG_20230122_174249.thumb.jpg.34c414175f2d40df6fa908c9fc698e4e.jpgIMG_20230122_174311.thumb.jpg.291d0ebe8c51c654c18244ef9149f98d.jpg

Jeśli telefon się rozładuje samoczynnie, a  nie zostanie wyłączony, to ta funkcja nie działa. - Mam w ustawieniach tak jak u Ciebie. Już  kilka razy zawaliłem  tak ranne wstawanie. Mój 12X potrafi przez noc ponad 20% baterii zużyć i się wyłączyć. Składa się pewnie na to wiele czynników, słaba bateria, optymalizacja softu, kiepski zasięg GSM u mnie w domu itp. Jednak przy starym MI6 nigdy nie miałem takich problemów, baterii wystarczało. Przy modelu 12X , sensownym w moim  wypadku staje się zakup budzika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli telefon się tak wyładuje, że sam się wyłącza no to później się sam nie załączy, a gdyby nawet próbował to pewnie już na ekranie uruchamiania klęknie z powrotem.
Skoro masz takie problemy ze spadkiem % to ładuj telefon na wieczór/noc

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię,  martwi mnie tylko to, że w tym przypadku technologia się cofnęła w rozwoju. Stare telefony, mimo iż się rozładowały to potrafiły zadzwonić budzikiem. Dało się to zrobić, ktoś pomyślał jak  to ma działać, bo widocznie uznał tą funkcje jako przydatną. W dzisiejszych czasach to raczej niewykonalne, wszystko jest takie samo, korzysta z tego samego źródła. Ogólnie temat na inną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...