Skocz do zawartości

Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zainstalować dowolny ROM, który ma nagrywanie i na nim ze sklepu Google Play doinstalować telefon i wiadomości od Google'a. Będą chodzić. Ale nagrywanie rozmów będzie chodzić tylko na domyślnym dialerze, także musisz się zdecydować, czy chcesz stockowy dialer od Xiaomi, czy ten od Google'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry.

Zamierzam sobie wymienić mojego wysłużonego mi6 właśnie na 12x ze względu na nieduży rozmiar. Planuję wersję 12/256, ale nie widzę nigdzie na Ali takiej w wersji Global. W związku z tym mam pytania:

1 - czy w ogóle wyszła wersja 12x w wersji Global z 12GB Ram/256 GB Rom, i mam czekać aż pojawi się znowu na sklepach,

2 - jeśli nie dam rady kupić fabrycznej wersji Global w tej specyfikacji, to czy jak kupię wersję chińską - czy mogę wtedy w takim telefonie zmienić soft na nie chiński i będzie mi wszystko działo jak wersji global a gwarancji nie stracę. Lub kupię wersję chińską z odblokowanym bootloaderem i przemienionym softem na Global, to czy ograniczy mi to korzystanie z telefonu: bankowość mobilna, google pay itp.   

Zależy mi na wersji 12/256 gdyż telefony wymieniam rzadko i chciałbym żeby działały płynnie przez cały okres użytkowania, .

3 - czy na 12x będzie mi działał Wi-Fi Calling w sieci NJU. Na moim Mi6 nie działa w sieci NJU,  a mam duży problem z zasięgiem tam gdzie mieszkam. Na Redmi Note 8 Pro działa to super i chciałbym to mieć też w swoim telefonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pbgalaxy napisał:

1 - czy w ogóle wyszła wersja 12x w wersji Global z 12GB Ram/256 GB Rom, i mam czekać aż pojawi się znowu na sklepach,

Nie wyszła.

38 minut temu, pbgalaxy napisał:

2 - jeśli nie dam rady kupić fabrycznej wersji Global w tej specyfikacji, to czy jak kupię wersję chińską - czy mogę wtedy w takim telefonie zmienić soft na nie chiński i będzie mi wszystko działo jak wersji global a gwarancji nie stracę. Lub kupię wersję chińską z odblokowanym bootloaderem i przemienionym softem na Global, to czy ograniczy mi to korzystanie z telefonu: bankowość mobilna, google pay itp.   

Soft możesz zmienić np. na xiaomi.eu. Jeśli zmienisz na Global, to płatności zbliżeniowe przy odblokowanym bootloaderze nie będą działać, chyba że chcesz grzebać z rootem. A zablokować bootloadera po wgraniu Globala na chiński soft nie możesz, bo uceglisz telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,  proszę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem:  kupuję wersję 12/256 w wersji chińskiej, zmieniam soft na xiaomi.eu zgodnie z poradnikiem: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-po-polsku-na-xiaomi-12/. I od tego punktu nie wiem co dalej:

- czy google pay będzie działać, jeśli nie to co zrobić by zadziało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Kacper Skrzypek zmienił(a) tytuł na Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy
  • 2 tygodnie później...

Stable beta wyszło tylko dla Globala. U nas Android 13 w wersji beta pojawi się, gdy Xiaomi w pełni przejdzie na nową numerację bet (V13.1.22.8.24.DEV na przykład zamiast 22.8.24), bo nie możemy jednocześnie utrzymywać "starej" i "nowej" numeracji w OTA. To trochę potrwa. 

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Stable beta wyszło tylko dla Globala. U nas Android 13 w wersji beta pojawi się, gdy Xiaomi w pełni przejdzie na nową numerację bet (V13.1.22.8.24.DEV na przykład zamiast 22.8.24), bo nie możemy jednocześnie utrzymywać "starej" i "nowej" numeracji w OTA. To trochę potrwa. 

Okiej, czyli nie ma co się napalać tym razem... Złote czasy z Mi9 i Mi10 nie wrócą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi robi co prawda wersje testowe chińskie, ale nie są to wydania stable, tylko "beta". Niestety już w tej nowszej numeracji. Jeszcze nie działa to do końca tak stabilnie, jak byśmy chcieli. Ale może coś się niebawem pojawi, trudno mi wróżyć z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Xiaomi 12 i chciałbym przejść na MIUI z Waszej strony :) W związku z tym mam pytanie czy po odblokowaniu bootloadera i wgraniu nowego oprogramowania nie będzie problemów z niektórymi aplikacjami np. bankowymi czy Google Pay?

Wcześniej miałem Mi Note 10 i nie było z tym problemów ale on miał Androida 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Próbowałem wgrać ww. twrp i wyglądało wszystko ok ale po restarcie telefonu nie uruchomiło się twrp. spróbowałem odpalić go volUP + power i uruchomiło się domyślne recovery.

Teraz gdy próbuje jeszcze raz mam efekt jak na załączonym zdjęciu, plus telefon cały czas jest w fastboot  - nawet nie można go wyłączyć 😕 Jest jakaś opcja uratować go czy już kaplica?

fastboot.JPG

Edytowane przez Szkodzik
uściślenie posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm robiłem wg opisu spod tego linka:

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-po-polsku-na-xiaomi-12/

Też się dziwiłem że nie ma komendy flash tylko od razu boot..

EDIT: Postawiłem telefon z powrotem do wersji global za pomocą MIFLASH. Przy kolejnej próbie po wpisaniu fastboot.exe -w dostaje błędy jak poniżej. Kolejnego kroku na razie nie robię. telefon uruchamia się do oryginalnego recovery + ewentualnie do fastboot. czy robię coś źle?

 

twrp.JPG

fastboot.JPG

Edytowane przez Szkodzik
Postęp na polu walki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 06:16, Szkodzik napisał:

czy robię coś źle?

Ten krok jest już nieaktualny. Był potrzebny, gdy nie było TWRP obsługujących Androida 12 i formatowanie /data z jego poziomu nie działało. Właśnie usuwam go z poradnika.

Po prostu pomiń ten krok i idź dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kombinowałem i z tym krokiem i bez niego i finalnie okazało się że pobranie innego twrp (znalazłem link do Skkk na stronie xiaomi.eu) pomogło. Wydaje mi się że to co jest wrzucone do pobranie na Xiaomi 12 na Waszych serwerach jest niedobre. (Wasze ma około 100 mb, to pobrane z Skkk ma 190 mb). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to po prostu są dwie wersje. Na skkk jest wersja do wgrania na partycję recovery i wersja do uruchomienia pod boot, na afh jest wersja tylko do uruchomienia pod boot. Nie do końca mamy na to, co jest tam wrzucane, wpływ - nie my tym zarządzamy, tylko inna osoba "z zewnątrz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...