Skocz do zawartości

Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, Netoper napisał:

Nagrywanie nie jest zależne od modelu fona a od romu, Jesli będzie z europejskiej dystrybucji to rom nie będzie z nagrywaniem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

a wiesz moze ile lat ten telefon bedzie wspierany?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z przewidywaniami, ceny rosną rok do roku.

  • Xiaomi 12 Pro 12 GB + 256 GB – cena 5199 zł,
  • Xiaomi 12 8 GB + 256 GB – cena 3999 zł,
  • Xiaomi 12 8 GB + 128 GB – cena 3799 zł,
  • Xiaomi 12X 8 GB + 128 GB – cena 3199 zł.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/xiaomi-12-pro-12x-w-polsce-ceny-promocje-gdzie-kupic-sklep-xiaomi-watch-s1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Root najpewniej można uzyskać, patchując plik boot.img w aplikacji Magiska i wgrywając go potem przez fastboot. SafetyNet domyślnie nie będzie przechodzić na "gołym" roocie, musiałbyś chyba włączyć Zygiska i wgrać moduł safetynet fix w wersji pod zygiska

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę! Czyli na ten moment w zasadzie xiaomi.eu bez większego główkowania nie ma racji bytu dopóki nie będzie działającego TWRP na ten model (?)
Praktycznie TWRP robi 80% roboty przy modyfikacjach urządzenia - w innym wypadku trzeba się znacznie bardziej zagłębić w temat i... łatwiej coś uwalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Xiaomi 12 od nieco ponad dwóch tygodni. Aktualnie już na xiaomi.eu.

Ogólne wrażenia co do urządzenia mam raczej pozytywne, fajnie że urządzenie jest dosyć kompaktowych rozmiarów, głośniki po korekcji equalizerem brzmią przyjemnie i donośnie. Fajny wyświetlacz, mimo że nie jestem fanem zaokrąglonych krawędzi. Czytnik odcisku palca działa bardzo responsywnie, ale... czy jest warte aktualnej ceny? Moim zdaniem totalnie nie. W tej cenie można mieć coś ze stajni Apple, co (jeśli ktoś jest w stanie przesiąść się na iOS) posiada kompletny i dopracowany soft.

O naszych Xiaomi tego powiedzieć nie można, nawet jeśli korzysta się z "poprawionego" softu jak właśnie xiaomi.eu stable.

Niewytłumaczalny wręcz dla mnie throttling w topowym modelu, który faktycznie grzeje się niemiłosiernie przy graniu w gry – to tym bardziej zadziwiające, że układ jest jakoś genialnie chłodzony. Urządzenie "szarpie" przy przewijaniu menu, animacje się rwą dopóki telefon nie odda trochę temperatury. W zimę przynajmniej będzie można ogrzać dłonie. Chociaż drogi to ogrzewacz. Strach pomyśleć co gdyby tego chłodzenia nie było.

Aparat jest naprawdę niezły, ale do Samsungów/iPhone raczej nie dolatuje (kamera do selfie to dwie opcje: przepalone niebo, albo niedoświetlona twarz - do wyboru), dziwne zarządzanie RAM; często ręcznie blokowane aplikacje się przeładowują a zakładka z zamkniętej wczoraj przeglądarki ładuje się w mgnieniu oka.

Nie byłoby tego marudzenia gdyby nie fakt, że cenowo po prostu można mieć urządzenia znacznie bardziej dopracowane, a przynajmniej mieć pewność, że producent dołoży starań żeby w aktualizacjach najzwyczajniej wyeliminować byki, lecz po Xiaomi nie wiadomo czego się spodziewać jak już wiemy... Redmi 9 Pro zdaje się być tak samo istotnym urządzeniem jak niemal 4-krotnie droższy nowy model "dwunastka".

PS. Kupując Xiaomi Mi5 (z Chin) ludzie patrzyli na mnie jak na dziwaka, a ja za ułamek Samsunga Galaxy S6 miałem kozackie urządzenie. Dziś za Xiaomi 12 w cenie iPhone 13 Mini czasem czuję się jak frajer...

 

 

 

Edytowane przez QBAQ
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak grasz w gry to wiadomo że bedzie grzał się ja używam 12-tkę  normalnie rozmowy,troche internetu i nie grzeje sie bateria ładnie trzyma kupiłem bo to takie mi 6 tylko nowocześniejsze i polecam
I jaki masz sot średni?

Wysłane z mojego BASIC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2022 o 09:32, czarek1212 napisał:

jak grasz w gry to wiadomo że bedzie grzał się ja używam 12-tkę  normalnie rozmowy,troche internetu i nie grzeje sie bateria ładnie trzyma kupiłem bo to takie mi 6 tylko nowocześniejsze i polecam

potwierdzam. też zakupiłem jako następca Mi6.

W dniu 3.05.2022 o 19:07, simcold napisał:

I jaki masz sot średni?

Wysłane z mojego BASIC przy użyciu Tapatalka
 

nie zwracam na to uwagi, ale ostatnie jakie sprawdzałem to po całym dniu, tryb mieszany lte/wifi oraz dom i na zewnątrz to miałem 5h-6,5h. było to w weekend świąteczny. bateria raz miała 28%, a za drugim razem 19% jak podłączałem do ładowarki

W dniu 1.05.2022 o 09:30, skay77 napisał:

No nie wiem czy kupie apple za 3,200 Bo tyle dalem za 12 pro

Sent from my 2201122C using Tapatalk
 

ja za 12 bez pro 2630, więc też uważam, że zakup udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jachu76 napisał:

Witam, czy po zmianie romu na xiaomi.eu jest nagrywanie rozmów ?  
I drugie pytanie, czy są kolorowe ikonki powiadomień ?

Na oba pytania odpowiedź brzmi "tak".

14 godzin temu, czarek1212 napisał:

witam czy będzie wydanie rozwojowe  xiaomi.eu dla xiaomi12?

Nie, a przynajmniej nie w tym sensie jak dotychczas: https://miuipolska.pl/miui-w-wersji-rozwojowej-przynajmniej-na-razie-nie-dla-xiaomi-12/

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Xiaomi 12X, zależy mi na nagrywaniu rozmów ale też zablokowanym BL, słyszałem że można podgrać ROM z innego kraju gdzie taka funkcjonalność istnieje i działa to bez potrzeby odblokowywania BL, rootowania, działają aplikacje bankowe itd.

Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak to zrobić, skąd wziąć taki ROM i jaka wersja będzie posiadała nagrywanie rozmów?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy na 12/12X można zainstalować ROM z natywnym nagrywaniem rozmów ale tak żeby pozostać z "dialerem" i aplikacją "wiadomości" od Googla ?

Bardziej podobają mi się z wyglądu te apki do Googla, szczególnie "wiadomości". Aplikacja wiadomości od Xiaomi jest dla jakby to powiedzieć "cukierkowa" :) i chyba jest inaczej rozwiązane skalowanie ? Chodzi o to że w wiadomościach od Googla widzimy wiecej konwersacji na ekranie i więcej treści, co sprawia że nie trzeba tak skrolować żeby przejrzeć jakiś dłuższy okres czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...