Skocz do zawartości

Bardzo szybko rozładowująca się bateria od 25%. Mi11 t pro


chudy13a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na bardzo szybkim wyczerpaniu się baterii gdy sięga ona 25%. Do wylaczenia telefonu zajmuje to mniej więcej około minuty. Telefon mam od miesiąca kupiony jako nawy w salonie plus. Przywracanie do ustawień fabrycznych nic nie pomogło. Wysyłać na gwarancję?IMG_20211228_004944.thumb.jpg.d1a9eeaf5122318e207bea3100e64aeb.jpg

Edytowane przez chudy13a
Brak marki telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • chudy13a zmienił(a) tytuł na Bardzo szybko rozładowująca się bateria od 25%. Mi11 t pro

Mam identyczny problem z baterią w tym telefonie. Od 25% bardzo szybko się rozładowuje w stanie "bezczynności", nawet przy wyłączonym ekranie to dosłownie minuta, może nawet nie. Dodatkowa sprawa to fakt, iż po pełnym naładowaniu z samego rana potrafi na 100% baterii wytrzymać do późnego wieczora przy standardowym użytkowaniu (kilkanaście połączeń wych. i przych., Internet, czaty na Whatsapp, Messenger a nawet gierka dla sprawdzenia). Dopiero bardzo późno wieczorem, po prawie godzinnej rozmowie tel. wskaźnik baterii ruszył w dół do 97%. Myślę nad zgłoszeniem reklamacji, bo coś chyba nie gra jak powinno. Macie też takie przypadki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie mam podobnych problemów a ładuję telefon bardzo różnie, tzn. różnymi ładowarkami, w tym oryginalną, czasami do pełna a czasami częściowo. Wszystko wydaje się być OK.

@Arczo

Wersja 12.5.19 to beta. Niektóre osoby, które ją zainstalowały, mają teraz problem z aktualizacją. Aktualna stabilna wersja to 12.5.20.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 13:27, antykat napisał:

Ja nie mam podobnych problemów a ładuję telefon bardzo różnie, tzn. różnymi ładowarkami, w tym oryginalną, czasami do pełna a czasami częściowo. Wszystko wydaje się być OK.

@Arczo

Wersja 12.5.19 to beta. Niektóre osoby, które ją zainstalowały, mają teraz problem z aktualizacją. Aktualna stabilna wersja to 12.5.20.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro








 

Aktualizacja do miui 12.5.20 sama Ci "wskoczyła" na telefonie czy z innego źródła pobierałeś? Jeśli tak to skąd? Przed oddaniem telefonu na gwarancję chciałbym wykluczyć problem instalując wersję stabilną 12.5.20. Jednak telefon tej aktualizacji nie widzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarrra1988

Spróbuj zmienić region na Szwajcarię lub ściągnij stąd:

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/vili/

Na forum xda osoby, które zainstalowały 12.5.19 zgłaszały, że nie mogły dokończyć aktualizacji do 12.5.20. Nie wiem czy problem dotyczy wszystkich. W takim przypadku pozostaje tylko wersja fastboot i MiFlash a to się wiąże z utratą danych. Jeśli jednak uda Ci zaktualizować normalnie, to i tak spróbowałbym jeszcze zrobić format, aby wykluczyć błędy aktualizacji. Ja aktualizowałem do 12.5.20 z 12.5.16, ale nie przez OTA. Ściągnąłem rom z powyższego linka.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro















Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarrra1988

Jeśli masz u siebie obecnie 12.5.19, to na pewno masz EEA (wersja na Europę z "EU" w nazwie romu). Musisz więc ściągnąć wersję recovery V12.5.20.0.RKDEUXM. Na pozostałe regiony romy mają niższą numerację. Linki są pewne. Są to oryginalne romy Xiaomi.

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antykatPo aktualizacji przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i naładowałem telefon do pełna. Niestety problem dalej występuje. Ogólnie bateria trzyma bardzo dobrze bo przy normalnym użytkowaniu osiągnąłem czas 35h na jednym ładowaniu. Jednak od około 35% bateria spada bardzo szybko. To działa tak jakby wskaźnik baterii źle wskazywał  zły procent baterii. Tym bardziej że czas pracy na baterii jest wręcz bardzo zadowalający. Nie wiem już sam czy to miui 12 tak działa na tym telefonie, czy po prostu te szybkie ładowanie zupełnie się nie sprawdza. Czy jest tu ktoś na forum kto miał ten sam problem i sobie z nim poradził? Czy zostaje tylko gwarancja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarrra1988

Jeśli znasz angielski, to zajrzyj jeszcze na xda. Podobne problemy i pomogła kalibracja baterii. Może u Ciebie też zadziała. W #4 podany jest sposób:

https://forum.xda-developers.com/t/battery-drain-issues.4360517/

P.S. Zresztą mogę to przetłumaczyć:

- rozładuj baterię aż telefon się wyłączy
- użyj słabszej ładowarki 10-25W
- ładuj jeszcze 2 godziny od chwili gdy ładowanie osiągnie już 100%
- włącz telefon i przetestuj

Wysłane z mojego Xiaomi 11T Pro









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antykatwykonałem powyższe kroki jednak nic to nie dało, bateria trzyma bardzo dobrze (35h) jednak wskaźnik ewidentnie szaleje przy około 35-40%. Co ciekawe zrobiłem też próbę gdy bateria spada do poziomu 30% i podłączam ładowarkę (zarówno tę szybko ładującą jak i tradycyjną ) to wskaźnik baterii automatycznie spada do 1%. Z telefonu jestem naprawdę zadowolony ale taki błąd w smartfonie za tyle kasy jest niedopuszczalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie też można odłączyć wskaźnik paliwa? po co na niego zerkać...

Zainstaluj np batterybot i zobacz co on będzie pokazywał.
Jak ok no to problem z aplikacją wyświetlającą, jak będzie bez zmian to problem w samym procesie informowanie o stanie baterii.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Netoper napisał:

W samochodzie też można odłączyć wskaźnik paliwa?

A gdzie ja napisałem o wyłączeniu wskaźnika baterii? ;) Napisałem o procentach i tak na serio można to wyłączyć. Pozostaje wówczas sam kolorowy wskaźnik.

"bateria trzyma bardzo dobrze (35h)" - i tego trzeba się trzymać

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po różnych kombinacjach z mojej strony w końcu udało mi się ustabilizować baterię. Wygląda na to, że na ten moment problem z nagłym drenowaniem baterii został rozwiązany. W chwili kiedy bateria osiągnęła około 30% i poziom baterii zaczął drastycznie "spadać" podłączałem ładowarkę z szybkim ładowaniem i czekałem tak do 50%-60% i odłączałem telefon od zasilania. Czynność powtórzyłem ze 3 razy za każdym razem gdy wskaźnik "spadał" do 30%. Teraz ładuję telefon już normalnie do 100 % i wygląda na to, że wskaźnik baterii działa prawidłowo i to najważniejsze. Podsumowując albo sposób powyżej zadziałał albo była to złośliwość rzeczy martwych 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się mi przypomniało jeszcze, w systemie jest plik batteryinfo (czy jakoś tak) w nim są zapisywane dane o wykorzystywaniu/statystykach baterii.
Jak są jakieś jaja z baterią czy wymieniona jest na nową, to tego plika się kasuje żeby nowe logi się utworzyły, żeby nie czekać aż system go ponadpisuje. Możliwe że coś zwalone w aktualizacji i zajęło więcej czasu aby ten plik przetrawiło.
Albo właśnie potrzebny był nietypowy sposób ładowania żeby dane w pliku się przeredagowały.
Nie dojdzie się co konkretnie zawiodło, ważne że już się ustabilizowało.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temat przerabiałem na Samsungach po wymianie baterii i pomogło, jeszcze pamiętam żebybfon był naładowany na 100% i dopiero ten plik skasować, wtedy tworzy się czysty log i po ponownym naładowaniu już było ok.
Ten myk opisywała jakąś pracownica z google, się to nazywało kalibracja baterii, ale j/w pisałem nie jestem pewien nazwy pliku, ona o dwóch chyba pisała, tam mi się nawet 3 pliki wynajdywały odpowiedzialne za baterię (mogłem je edytować to widziałem co zawierały) więc 3 kasowałem.
W rn4pro też ten myk robiłem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...