Skocz do zawartości

Karta SD jako pamięć wewnętrzna


Vice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest jakiś naprawdę działający w 100% sposób, aby telefon wykrywał poprawnie kartę SD jako pamięć wewnętrzną? Albo czy można w ogóle jakoś odciąć faktyczną pamięć wewnętrzną a zrobić ją z karty i na niej postawić system itp.?

Ogólnie problemem jest Redmi 7A, siostra dostała go na urodzin z rok lub 2 lata temu, ale niestety w wersji 2/16 co przy dzisiejszych aplikacjach i ich wymaganiach jest jakimś żartem, tak więc dostała na święta kartę mSD 256GB z racji że widziałem poradniki jak to można ją sformatować na pamięć wewnętrzną, no ale pojawiły się jak zwykle problemy, po 1 nie było takiej opcji w systemie choć niby powinna być od Androida 6 (tutaj był 9), więc zacząłem posiłkować się Internetem i jakimiś aplikacjami typu Activity Launcher o którym pełno filmików na ten temat, niestety nic on nie dawał, no to znalazłem poradniki z edycją poprzez adb, tutaj już się pojawił progres, pamięć wewnętrzna była pokazywana taka jak karty czyli 256GB niestety pamięć dostępna była wciąż liczona na postawie pamięci wewnętrznej telefonu i nie dało się przez to instalować żadnych aktualizacji czy aplikacji. Myślałem że coś źle robię lub winny jest system więc skoro i tak nie był aktualizowany i było tam MIUI od Xiaomi to postanowiłem wgrać najnowszy dostępny z Miuipolska z racji że na swoich z nich korzystam, ale niestety z pamięcią ta sama sprawa, tak więc czy da się to jakoś zrobić żeby działało poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...