Skocz do zawartości

Brak Vo Wifi w Xiaomi Mi 10 T lite 5G


emti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem  nowy m uczestnikiem forum. Znalazłem wiele odpowiedzi na podobne problemy ale nie ma rozwiązania na ten, który mnie spotkał. Problem dotyczy braku możliwości połączeń przez Vo Wifi. Kupiłem nowy aparat, uruchomiłem usługę u operatora (Play) dokonałem odpowiednich ustawień i cieszyłem się w pełni z możliwości połączeń przez wifi (zasięg GSM 1 kreska co w praktyce nie pozwalało na rozmowy telefoniczne) przez około 10 miesięcy. Po pewnym czasie szczęście moje zniknęło gdyż zniknęła na wyświetlaczu ikona od połączeń przez wifi. Najpierw telefon do Play. Konsultant stwierdził, że po stronie operatora wszystko ok, żeby spróbować na innym telefonie. Próba na Samsung A52 potwierdziła, że usługa działa więc nastał problem z Mi 10T lite. Resetowałem telefon do ustawień fabrycznych, wyjmowałem i czyściłem kartę SIM, włączałem i wyłączałem usługę kodami *#...., również w menu telefonu i nic nie pomaga??? Może ktoś miał podobny problem i udało się rozwiązać?

Kolejny problem to czarny ekran podczas połączeń przychodzących, nie widzę kto akurat do mnie telefonuje. Trzeba otwierać ekran wchodzić w połączenia i dopiero wtedy wiem kto dzwoni. Jak to  zmienić żeby na ekranie podczas przychodzącego połączenia widzieć rozmówcę??

Inny jeszcze kłopot to brak możliwości wybierania wielu adresatów wiadomości sms. Można to zmienić???  Na plus w tym aparacie to bateria i szybkie ładowanie, ale reasumując powyższe nigdy więcej Xiaomi na obecną chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba rootować ani zmieniać. Na oryginalnym sofcie działa Volte, VoWifi u każdego naszego operatora. Sam posiadam Miui Global Stable i nie miałem nigdy z tym problemów. Na Miui EEA, też ok.

Najważniejsze pytanie, czy jest to oryginalny ROM jak po wyjęciu z pudełka, i czy aktualizacje przeprowadzane są na bierząco? Czy po resecie telefonu, suwaki aktywacyjne pojawiły się w ustawieniach telefonu? Jeśli na numerze nagle VoWifi działać, to masz coś z WiFi nie tak. Sprawdź zasięg, router, czy uzywasz VPN?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...