Skocz do zawartości

Mi 11 zawieszająca się oraz ubijająca aplikacja Galeria


michalpl7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Telefon: Mi 11     Oprogramowanie: MIUI Polska 12.5.16

Mam od kilku dni dziwny problem z wbudowaną aplikacją Galeria. Obrabiałem zdjęcia w Snapseed i po zapisaniu jednego z nich nagle przywiesiła się aplikacja Galeria po czym zniknęła ( brak informacji o crashu apki po prostu pada ). Problem powtarzał się po każdym uruchomieniu po kilku sekundach przeglądania zdjęć.

Co zrobiłem aby spróbować to naprawić:

  1. Ubicie aplikacji Galeria oraz na wszelki wypadek Aparat i Snapseed
  2. Wyczyszczenie cache wszystkich tych 3 aplikacji.
  3. Wyłączenie telefonu na jakiś czas i uruchomienie.
  4. Usunięcie całkowite tej ostatniej fotki, którą edytowałem w Snapseed oraz kilku innych ( także z kosza ).

Nic nie pomaga, ma ktoś pomysł co jeszcze mogę zrobić poza np. zrzuceniem wszystkich zdjęć oraz filmów na PC i ponownym wrzuceniem - o ile to w ogóle by pomogło.

Problem nie występuje w Zdjęciach Google albo np. wbudowanej przeglądarce do fotek Cx Explorer.

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 23:04, Kacper Skrzypek napisał:

Tak często jak wydaje je Xiaomi, czyli zależy od nich.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie miałem dopisać, że wersja Galerii to 3.4.3.1

I faktycznie jest nowsza 3.4.3.2 na apkmirror tylko pytanie czy to dobre źródło nie można tego jakoś szarpnąć od Xiaomi?

Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Netoper napisał:

To dobre źródło,spokojnie możesz pobierać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

"Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieznanych źródeł." - oczywiście ta aplikacja, którą odpalałem ten plik ma uprawnienia do instalacji z nieznanych źrodeł, tyle że czepia się o apkę systemową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał:

W wiadomości prywatnej najlepiej (tu na forum).

Przesłałem, dzięki :) może uda się namierzyć co się z tym dzieje, albo ewentualnie mógłbym spróbować także zainstalować tą wersję nowszą z APKMIRROR tylko blokuje mnie takim komunikatem: "Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieznanych źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wygląda na to, jakby coś związanego z Obiektywem Google wywalało apkę. Nie wiem dokładnie, co, niemniej sprawę przekazałem dalej, zobaczymy...

Sprawdź jeszcze, jeśli możesz się dostać do TWRP, czy usunięcie całej zawartości folderu /data/data/com.miui.gallery coś by dało (z poziomu menu Advanced > File Manager)?

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalpl7 napisał:

Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieznanych źródeł."

Bo nie masz nadanego zezwolenia do takiego instalowania. Jeśli pobrałeś plik do Menadżera plików, to tej aplikacji należy nadać uprawnienie do instalowania aplikacji z nieznanych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. To jest zupełnie co innego. U nas jest zablokowane instalowanie aplikacji systemowych z nieznanych źródeł bo często ludzie instalując je psują poprawki które idą do ROM-u. Można to odblokować (pisałem gdzieś na forum), ale wtedy proszę bugów mi nie zgłaszać że coś nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Na razie to wygląda na to, jakby coś związanego z Obiektywem Google wywalało apkę. Nie wiem dokładnie, co, niemniej sprawę przekazałem dalej, zobaczymy...

Sprawdź jeszcze, jeśli możesz się dostać do TWRP, czy usunięcie całej zawartości folderu /data/data/com.miui.gallery coś by dało (z poziomu menu Advanced > File Manager)?

Skasowanie tego folderu nie pomogło ubija aplikację :/ eh.

Rozumiem, że samej aplikacji nie mogę zaktualizować bez utraty wsparcia?

Córka ma Redmi Note 8 Pro i tam jest wbudowany aktualizator do aplikacji systemowych, ale tu go nie widzę.

Edytowane przez michalpl7
Dodanie więcej treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma żadnego aktualizatora apek systemowych, także nie dziwota, że go nie widzisz.

Nie, nie możesz zaktualizować bez utraty wsparcia.

Możliwe, że to problem gdzieś po naszej stronie, aczkolwiek dziwne jest to, że zaczął się on nagle. Dobrze byłoby, jakby osoby używające tej konkretnej wersji się wypowiedziały, bo gdyby coś było nie tak, to zapewne byłyby zgłoszenia... Zwłaszcza że problem na który powołuje się log nie powinien w ogóle wystąpić.

@michalpl7 ściągnij proszę MT Manager (ta strona jest OK: https://apkcombo.com/pl/mt-manager/bin.mt.plus/), potem tam wejdź w 3 paski > Extract APK > System app > szukaj Galeria > Extract APK. Wypakowany plik APK wyślij do mnie na priv.

Nie masz żadnej aktualizacji systemu? Wiem że był reupload tej wersji ze względu na inny problem, może nie masz najnowszej wersji?

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

U nas nie ma żadnego aktualizatora apek systemowych, także nie dziwota, że go nie widzisz.

Nie, nie możesz zaktualizować bez utraty wsparcia.

Możliwe, że to problem gdzieś po naszej stronie, aczkolwiek dziwne jest to, że zaczął się on nagle. Dobrze byłoby, jakby osoby używające tej konkretnej wersji się wypowiedziały, bo gdyby coś było nie tak, to zapewne byłyby zgłoszenia... Zwłaszcza że problem na który powołuje się log nie powinien w ogóle wystąpić.

@michalpl7 ściągnij proszę MT Manager (ta strona jest OK: https://apkcombo.com/pl/mt-manager/bin.mt.plus/), potem tam wejdź w 3 paski > Extract APK > System app > szukaj Galeria > Extract APK. Wypakowany plik APK wyślij do mnie na priv.

Nie masz żadnej aktualizacji systemu? Wiem że był reupload tej wersji ze względu na inny problem, może nie masz najnowszej wersji?

Wiesz co wrzuciłem ten MT Manager apk na virustotal i z 7 AV wykrywa to jako trojana/mobera/artemisa. A może być po prostu Apk Extractor z Google Play, bo tego używałem i był ok?

No system tak jak Ci podawałem najnowszy V12.5.16.0.RKBCNXM chyba, że ten sam system był wrzucany jeszcze raz, bo pobierałem go 1 dnia zdaje się jak wpadł. Mam go jeszcze raz pobrać i nadinstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalpl7 napisał:

Wiesz co wrzuciłem ten MT Manager apk na virustotal i z 7 AV wykrywa to jako trojana/mobera/artemisa. A może być po prostu Apk Extractor z Google Play, bo tego używałem i był ok?

No system tak jak Ci podawałem najnowszy V12.5.16.0.RKBCNXM chyba, że ten sam system był wrzucany jeszcze raz, bo pobierałem go 1 dnia zdaje się jak wpadł. Mam go jeszcze raz pobrać i nadinstalować?

Jeśli Kacper napisał, że był reupload to tak pobierz jeszcze raz i zainstaluj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalpl7 napisał:

A może być po prostu Apk Extractor z Google Play, bo tego używałem i był ok?

Nie ma problemu.

7 minut temu, michalpl7 napisał:

chyba, że ten sam system był wrzucany jeszcze raz, bo pobierałem go 1 dnia zdaje się jak wpadł. Mam go jeszcze raz pobrać i nadinstalować?

Na pewno były jakieś reuploady. Sprawdź w aktualizatorze, czy ci czegoś nie wykrywa. Możesz spróbować pobrać i nadinstalować, może to naprawi problem.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie ma problemu.

Na pewno były jakieś reuploady. Sprawdź w aktualizatorze, czy ci czegoś nie wykrywa. Możesz spróbować pobrać i nadinstalować, może to naprawi problem.

No i Panowie to chyba było to!

Jak wszedłem w aktualizator to faktycznie znalazło mi aktualizację do pobrania mimo, że już miałem 12.5.16, ale wolno leciało więc pobrałem to ręcznie z www.

Przed instalacją w  TWRP  wywaliłem jeszcze ten folder na wszelki wypadek /data/data/com.miui.gallery.

Na razie nic się nie zawiesza/ubija, ale będę obserwował.

Do głowy mi nie przyszło, że wrzucane są wersje o tym samym numerze :), fakt że plik ma dodatkowo v12-11, nie pamiętam co miał ten 1.

Wielkie dzięki za pomoc! Do tej pory nic mi się nie chrzaniło zbytnio w MIUI, złego słowa bym nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...