Jump to content

Aktualizacja do Androida 11 / poprawki bezpieczenstwa

jinx_20
 Share

Recommended Posts

Część, mam Redmi note 9 pro, wersja EU, kupiony bez abonamentu w autoryzowanym sklepie. Obecnie mam na nim Androida 10, MIUI Global 12.0.4 / QJZEUXM. Poprawki bezpieczenstwa z 03.2021 :/ i brak dostępnych OTA 😕

Na https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900378 dostępna jest 12.5.4, ale przy próbie instalacji recovery dostaje, że "nie można flashowac tego stabilnego ROM".

Można go w jakiś prosty sposób zaktualizować do nowszej wersji? Ma ktoś podobny problem?

Dzięki za pomoc.

Zmieniłeś region na Szwajcarię i dałeś wyszukaj aktualizacje? 

Zostaje Ci ściągnąć .ZIP z systemem na telefon i ręcznie wybrać aktualizację z pliku. 

Sam ostatnio aktualizacje do 12.5.6 tak robiłem.

Tak, mam ustawiony region na Szwajcarię i po kliknięciu na "check for updates" dostaję komunikat "no update available" (mam ustawiony język ang.).

Przy próbie ręcznej aktualizacji dostaję "Can't verify update. Can't flash this stable ROM"

Próbowałem kilka różnych, np. ten: miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.4.0.RJZEUXM_9a0a5fa02b_11.0.zip

Telefon kupiony w Play bez abonamentu 2 tygodnie temu.

Ponoć nie można przez systemowy updater na razie przejść z 10 na 11, bo niby mają problem z WhatsAppem/Czyszczeniem WhatsAppa w Panelu sterowania/kij wie czym. W każdym razie z czymś tego typu.

Chyba jedyną opcją, żeby przejść, jest wgranie softu przez MiFlash. Ale wymaga to odblokowania (przynajmniej na czas trwania całego procesu) bootloadera.

Nie mogłem bo dopiero co kupiłem telefon :)

Twoim zdaniem, włącza to na powrót czy od razu można odpuścić i brać się na MiFlash?

Dodam, że ten telefon cały czas jest w sprzedaży w oficjalnym sklepie Mi Polska, a Xiaomi obiecuje poprawki bezpieczenstwa co 3 miesiące i wsparcie do 2023.

Edited by jinx_20

• 3 weeks later...
On 12/24/2021 at 9:55 PM, Kacper Skrzypek said:

Ponoć nie można przez systemowy updater na razie przejść z 10 na 11, bo niby mają problem z WhatsAppem/Czyszczeniem WhatsAppa w Panelu sterowania/kij wie czym. W każdym razie z czymś tego typu.

Wiesz może czy Xiaomi planuje w ogóle ten problem rozwiązać?

• 2 weeks later...
On 1/12/2022 at 5:51 PM, Kacper Skrzypek said:

Nie mam pojęcia. Możesz ewentualnie odblokować bootloader i wgrać przez MiFlash.

Uprzejmie donoszę, że upgrade się pojawił i wszystko poszło bez grzebaniny MiFlashem.