Skocz do zawartości

xiaomi 11 lite 5g brak sieci


automayster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W czerwcu kupiłem w/w smartfon i do wczoraj działał bez zarzutu. odblokowałem go, wgrywałem co tygodniowe aktualizacje i wszystko śmigało.Wczoraj jednak pojawił się taki oto problem. Otóż, telefon niby działa poprawnie ale nie ma zasięgu sieci gsm. w opcjach,, wybór operatora ,, ręcznie wyszukuje wszystkie sieci ale z żadną nie chce się zalogować.wkładałem moją kartę do innego telefonu i jest ok, więc wina leży po stronie telefonu. Dodam, że te. kupiłem w lombardzie, był nowy, nie używany z fakturą zakupu w sieci play. Trochę się przyjrzałem i okazuje się że faktura jest ale na zakup ratalny na panią x. Trochę poczytałem i okazuje się że operator mógł zablokować ten smarfon po numerze imei. wszystko wskazuje na to że tak się stało. dzwoniłem do znajomego w sieci play, dowiedział się że aby odblokować go musiałbym spłacić za kogoś raty. I tak oto zaoszczędziłem dwie stówki na telefonie z lombardu. Zapłaciłem za telefon i mam cegłę. Po sieci piszą że w tel. można zmienić imei, ale nie mam pojęcia jak to się robi i jest to ponoć nielegalne. Co mam zrobić? Przecież go nie ukradłem. Mam paragon z lombardu i org. umowę kupna pomiędzy panią x a play. Macie jakieś pomysły? Trochę kiepski prezent świąteczny mi się przydarzył.Chciałem zaoszczędzić parę złotych. Ma ktoś  może wiedzę jak go odblokować???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z blokowaniem po IMEI i czy to dziala tylko w obrębie sieci Play, czy u wszystkich operatorów. Z kartą z innej sieci jest to samo? Z rootem IMEI nożna było kiedyś zmienić, nie wiem jak obecnie. Jest to niestety jak pisałeś nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe czy ta blokada jest tylko w Playu, bo jak tylko w play to wtedy przenieść numer do innej sieci.
A żeby odblokować to trzeba by zmienić imei w telefonie, samodzielnie jest to bez szans, pomijając aspekt prawny.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem, ale gdyby to było nielegalne (bo po Twoim pytaniu wnioskuję, że tak sądzisz) to już dawno ktoś (prywatne osoby, UKE, UOKIK) by to ukrócił.
Ale myślę, że umowa sprzedaży na raty (podczas zawierania której akceptujemy warunki tejże umowy oraz regulamin operatora) jest wystarczającą podstawą prawną.

Praktyki te są stosowane przez Plus już od 4 lat i jakoś jeszcze nie słyszałem, by było to niezgodne z prawem.

A wracając do tematu to użytkownik może chyba zwrócić telefon do lombardu korzystając z prawa rękojmi ale to może niech się wypowie ktoś bardziej obeznany w tych tematach.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, si3wc4 napisał:

Z tego co wiem, to operatorzy wymieniają się numerami IMEI.

Odpowiedz na proste pytanie... Widzę, że masz "wiedzę". Nigdzie nie napisałem, że to jest niezgodne z prawem, ani że zgodne.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może potrafiłbym odpowiedzieć gdybyś tylko zadał jakieś pytanie.
A na podstawie pytania o podstawę prawną wywnioskowałem, że masz podejrzenia co do legalności tego rozwiązania.

Co do wymiany danych między operatorami to może trochę niezbyt precyzyjnie się wypowiedziałem. Chodziło mi o to, że przekazują sobie numery IMEI telefonów, których nabywcy zalegają ze spłatą rat.

Myślę, że wystarczy już tego OT. Autor tematu nabył urządzenie, którego wcześniej nie sprawdził. Co z tym dalej zrobi to już nie nasza sprawa i uważam, że temat można już zamknąć.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...