Skocz do zawartości

Nowa bateria 4000mha


michal07901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich. Zakupiłem baterie 4000mha z Ali i wymieniłem, bo stara bateria trzymała kilka h. Oto wyniki po miesiącu nie całym użytkowania.

Bez problemu 12h intensywnego użytkowania. I zostaje bateria na drugi dzień. Bez intensywnego użytkowania 2doby wytrzymuje. Poprostu bajka. Polecam każdemu.

Screenshot_2021-11-25-19-08-37-140_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2021-12-06-10-44-40-376_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2021-12-09-20-11-47-464_com.miui.securitycenter.jpg

Screenshot_2021-12-09-21-57-23-105_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez michal07901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w aplikacje AIDA64 w dział bateria. Naładuj na 100% i pokaż ile ma zapakowane mAh w rzeczywistości. Dziwne bo gdyby się dało wpakować 4000 mAh to producent by to zrobił. Ja wymieniłem na oryginał i muszę przyznać te 4.5 h sot brz problemu daję rade. Wcześniej ledwo 3h sot wyrabiałem. Za kolejne 3 lata juž wymiana telefonu na nowszy a w tym znowu baterię wymienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jak tam po 2 miesiącach?

Myślę, że jak 2 miesiące ten nohon wytrzyma, to i z rok pociągnie. Same dobre opinie o tej firmie się czyta.


Ja zamówiłem ją w listopadzie i właśnie założyłem spór że sprzedawcą, bo nie doszła. Jak oddadzą kasę, to chyba zamówię jeszcze raz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, piszę pod sobą, ale bateria doszła. Ponoć wysłali drugą i nie wiem która to jest.

Podczas otwierania telefonu, rozbiłem plecki. Szło dobrze, ale albo na filmach na YT nie było widać, albo nie zauważyłem, że wokół aparatów też jest taśma klejąca. Nie nagrzałem dobrze wokół nich i próbując na siłę odczepić - pękła szybka - 20zl w plecy.

Druga sprawa: wyjęcie baterii. Też nie zauważyłem, że na dole są dwie naklejki czarne, do których są przymocowane taśmy klejące. Myślę, że wystarczyło by je wyciągnąć i bateria by się odkleiła. Może ewentualnie trzebaby nagrzać trochę baterię.
Ja postąpiłem brutalnie, wpychając pod baterię kartę kredytową. Udało się, ale ją trochę zdeformowałem, co jak wiadomo, nie jest bezpieczne.

Mam nadzieję że komuś te spostrzeżenia pomogą.

Jestem po pierwszym rozładowaniu do 4% i naładowaniu do pełna. Pojemność obliczona przez AIDA64 i AccuBattery wynosi 3407mAh.
Daleko do deklarowanychanych 4000/3900, ale na chwilę obecną jestem i tak zadowolony.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
moja nowa oryginalna (z dragon TT) pokazała 3150mAh. To i tak masz lepiej niż oryginał. Aczkolwiek daj aplikacji i baterii tydzień, bo pomiary z 1 rozładowania nie są miarodajne. 
Ok dałem nawet więcej niż tydzień. Aktualnie mam 3689mAh. Ale po każdym ładowaniu rośnie. Myślę że śmiało można powiedzieć o 3700.
Generalnie jest kozak ta bateria. No nie d rady jej rozładować w jeden dzień. W dwa dni już tak. Nie gram w gry. Może graniem by się dało.
Polecam wszystkim tą baterię. Telefon odzyskał życie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tel od maja 2019, wg Aida 64 po odłączeniu oryginalna bateria ma 3130 mAh. Trzyma 1.5 - 2 dni bez problemu. W przypadku, grania, YT czy intensywnego korzystania z internetu to trzyma 8 -12 godzin. Dlaczego u mnie tak jest?

1. Trzyma ileś tam godzin to mam na myśli nie do zera czy 1% ale do 20% - 19%

2. Ładuję turbo może raz na kwartał, na pewno zdarzyło mi się sporadycznie raz w miesiącu, ale im rzadziej tym lepiej.

3. Zawsze ładuję do 100% ale odłączam (raczej staram się aby tak było) w miarę szybko. Odłączenie od ładowarki po naładowaniu można liczyć w minutach, max 1h po naładowaniu.

4. Nigdy nie trzymam podłączonego na noc do ładowarki.

5. Ładowarka u mnie to standardowa 2A czyli 10W. Trzeba godzinę czy półtorej czekać na naładowanie? Trudno. Ale bateria jak widać żyje dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Świetny wynik. Ja ładuję bezprzewodowo całą noc. Szybkość ładowania to jakieś 10% na godzinę, więc wolno.
Problem może być to, że bateria jest zawsze przeładowana, bo zdejmuję telefon z ładowarki, jak wstaję.
Mniejsza o to, 70 zł na baterię po 3 latach, to nie wygórowana cena. A sam telefon działa nieźle.
Jeszcze jest inna sprawa. Jak odłączę telefon zaraz po osiągnięciu naładowania do 100%, bateria rozładowuje się znacznie szybciej.
Może mam coś z algorytmem ładowania.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe prawie 3 lata ładowana turbo z ori podstawki, bardzo często zostawiony tel na całą noc. W życiu nie będę dbał o baterię za 16$. W aucie tylko ładowanie turbo. Na palcach mógłbym policzyć ile razy był ładowany zwykłą 10W ładowarką. Na wyjazdach ładowany ładowarką z della 65W.
W szoku też jestem, że go jeszcze nie wymieniłem na inny telefon.
Kupiłem drugą baterię i dam mu jeszcze szansę. Polubiłem ten telefon. Odkąd nie zmieniam softów działa dobrze. No i ponad grubo już rok nie mam żadnych folii na lcd. Po mojej xperii Z, którą w sumie użytkuje moja mama do dziś, to jest najlepszy tel jaki miałem ;)
Baterię da się wymienić. Nie widzę sensu dbania o nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe prawie 3 lata ładowana turbo z ori podstawki, bardzo często zostawiony tel na całą noc. W życiu nie będę dbał o baterię za 16$. W aucie tylko ładowanie turbo. Na palcach mógłbym policzyć ile razy był ładowany zwykłą 10W ładowarką. Na wyjazdach ładowany ładowarką z della 65W.
W szoku też jestem, że go jeszcze nie wymieniłem na inny telefon.
Kupiłem drugą baterię i dam mu jeszcze szansę. Polubiłem ten telefon. Odkąd nie zmieniam softów działa dobrze. No i ponad grubo już rok nie mam żadnych folii na lcd. Po mojej xperii Z, którą w sumie użytkuje moja mama do dziś, to jest najlepszy tel jaki miałem ;)
Baterię da się wymienić. Nie widzę sensu dbania o nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 10:43, witek_77 napisał:

moja nowa oryginalna (z dragon TT) pokazała 3150mAh. To i tak masz lepiej niż oryginał. Aczkolwiek daj aplikacji i baterii tydzień, bo pomiary z 1 rozładowania nie są miarodajne. 

Ja właśnie wybierałem między oryginałem z dragon TT i tym nohonem i wybrałem niestety dragona. Nie polecam. Wzięli kasę za baterie + VAT, a jej nie oclili i musiałem zapłacić jeszcze 12,5 zł na poczcie. Sama bateria była z sierpnia 2020r. I niestety po 4 miesiącach użytkowania jest już niewiele lepsza od zdemontowanej. Oczywiście support dragona obiecał oddać kasę za VAT i już się nie odezwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 22:21, silverx napisał:

Klapkę najlepiej skleić na taśmę czy klej?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

klej t7000. Zdecydowanie. Jak ładnie objedziesz to kurz ci nie wejdzie pod klapkę. Tasiemki nie są zbyt pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sketusky napisał:

Jak się sprawuje bateria od Noho 4000mAh? Bo właśnie chcę sobie od nich zakupić i podmienić bo oryginalna już trochę straciła na mocy, a jak jest możliwość użycia większej to w sumie dlaczego by tego nie zrobić :)

Podobno lepszej nie dostaniesz, 10-12 h SOT na sofcie z XDA.

Edytowane przez silverx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sketusky napisał:

No, aż nie wierzę. Jaki dokładnie używasz soft? No i najważniejsze pytanie czy działają Ci płatności zbliżeniowe bo to w sumie jest kluczowa informacja, która mnie zawsze blokuje przed instalowaniem custom softu.

Ja siedzę na crDroid 7.14, nie sprawdzałem płatności zbliżeniowych. Bateria 2300-2400 mAh na becie xiaomi.eu wystarczała od 7 do 15. Po zmianie softu o 15 mam 40-50%. Czekam właśnie na tego Nohona 4000 mAh. Te 12h SOT to miał ktoś na 4PDA.to z baterią Lehehe (realnie 3700 mAh) na Havocu. Czaiłem się na Poco F4 ze Snapem 870, ale po zmianie softu raczej zostanę z Mi 9 jeszcze rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Bateria Nohon 3900/4000 mAh zainstalowana po 1h walki, niestety dołączona wklejka ramki jest daleka od idealnej - jeżeli chcecie mieć szczelny telefon to trzeba by jednak użyć kleju B7000 lub T7000.

Razem z baterią wleciał soft Pixel Experience bo MIUI to z wersji na wersję to co raz większa kompromitacja.

SOT... bliski 10h (screenshot wleci za kilka dni, żeby się upewnić czy jest powtarzalność). Szybkie ładowanie działa do ~70% pojemności, reszta energii dopakowywana jest wolniej.

Ważna uwaga dla użytkowników baterii: 100% na wskaźniku naładowania nie oznacza pełnego naładowania, a jedynie tyle że bateria została naładowana do poziomu tej oryginalnej. Pełne naładowanie osiągniemy czekając dodatkowe 1.5h, widać to dobrze w np. AccuBattery. Aby zmienić tę informację w systemie trzeba zmienić wartość pliku 

/sys/class/power_supply/bms/charge_full

 

W dniu 18.02.2022 o 13:47, Sketusky napisał:

No i najważniejsze pytanie czy działają Ci płatności zbliżeniowe bo to w sumie jest kluczowa informacja, która mnie zawsze blokuje przed instalowaniem custom softu.

Na Pixel Experience Android 12 wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze swojej nie dostałem. Przez grubo ponad rok nie zmieniałem softu. Dziś wgrałem crdroid 7.15 i telefon ożył default_wink.png działa bardzo dobrze jak na razie. O wiele szybciej niż MIUI 12.0.6. Płatności działają.

Jaką wartość należy wprowadzić w tym pliku aby tel wiedział, że jest większa bateria?

Obecnie jest tam 2525000

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crdroid działa bardzo szybko. Brakuje mi trochę kilku funkcji z MIUI ale w sumie nie żałuję zmiany. Kiedyś softy zmieniałem jak wariat ale gdy system działał mi stabilnie to odpuściłem. Teraz do miui raczej nie wrócę skoro inny działa dobrze. Muszę się przyzwyczaić.

Czekam już na tą baterię bo moja ma 2200 a to za mało na 2 simy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to będzie ciężko to sprawdzić bo ja mam 2 sim I dużo dzwonię. Dziś tel był podłączany przez usb bo coś zgrywałem, robił jako router i był ładowany bezprzewodowo.

Jak dostanę nową baterię, soft się ułoży to będzie można coś powiedzieć.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kilkumiesięczna oryginalna już spadła na 2700mAh. Na najnowszym stabilnym miui.eu końca dnia dochodziło tak w sam raz. Dzisiaj z ciekawości zrobiłem crdroid ale na adnku 12. Póki co iko się zainstalowało. Jak będę w sklepie to sprawdzę płatności. Jutro jak nie zapomnę to dam znać jak wypada bateria na tle miui. 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym 12 ale u mnie priorytetem działania systemu jest program automagic ;)
Na crdroid z 11 z rootem IKO działa bez problemu. Nawet powiedziałbym, że NFC ma lepszy zasięg niż na miui ;)

Co do baterii to dziś jestem w pracy i zobaczymy ile mi wytrzyma.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palibrzuch napisał:

Co do baterii to dziś jestem w pracy i zobaczymy ile mi wytrzyma.

No ja mam póki co 68% czyli kupa. Ale miałem AOD załączony. Statystyki twierdzą, że wszystko jest ok. Dostaje 2 dni czasu i bez AOD na ułożenie się. Później spróbuję crd na 11. Co nie zmienia faktu, że prędkość działania systemu jest mega na plus

 

Co do baterii. Kurde nie wiem czy moja indukcja je tak załatwia, ale pierwsza pociągła niby 2 lata i straciła prawie połowę. Teraz mam drugą nową, oryginalną od ładnych kilku miesięcy i taki spadek pojemności ? Zobaczę jak będą ceny na jesień i się zobaczy czy będzie nowy telefon czy nowa bateria. Szkoda mi MI9 bo jako urządzenie jest dla mnie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oryginalną baterią jest taki problem, że istotna jest data produkcji. Jeżeli masz nową z 2020 to zbyt wielkiej różnicy niestety się nie odczuje. 

Jak używasz cały czas indukcji to ciepło, które jest przez nią generowane zabija bardzo szybko baterie. 

Przykładowo ja staram się ładować telefon 1A ładowarką, jak nie zależy mi na czasie, a QuickCharge od czasu do czasu. 

Jak bateria od Noho na którą czekam zda egzamin i będzie mi dobrze służyć to chyba odejdę od "dbania" i "troszczenia" się o baterie. Cena 65 zł za baterie jest niewielka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie ciekawi mnie w jaki sposób upchali dodatkowe realne 700mah w baterii. 

Czy ktoś z 4000 mógłby wypowiedzieć się po dłuższym czasie, chciałbym również zakupić nową, i nie wiem czy brać 3300 czy 4000.

I czy po zmianie w pliku na pojemność nowej baterii dalej trzeba ładować dłużej, nawet jak dojedzie do 100%?

Z góry dzięki! 

Edytowane przez Emcet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...