Skocz do zawartości

MIUI 21.12.8


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21129.png

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W baterii nadal nie ma informacji o zużyciu energii przez ekran - u mnie za to pokazuje aplikacje która ma 30 procent za to w ogóle nie działa :) poza tym system póki co ok - update wrzucony bezproblemowo

Ps. Co to jest ROM rebuild? Wyskakuje znowu aktualizacja - nie przypominam sobie żeby wcześniej tak było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Thomas_Anderson napisał:

U siebie na Mi Note 10 magisk wgrałem bez żadnych problemów

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
 

u mnie niestety nie idzie tego wgrać poprawnie. A po reupie z nocy to spatchowany magisk po wgraniu doprowadził do bootlopa. Zaczyna mnie już drażnić ten mi11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VOytaZ napisał:

Nadal brak możliwości wejścia w kopie zapasowe w chmurze, udostępnianie z fb do zewnętrznych aplikacji nie działa, statystyki baterii wciąż z kosmosu. ;)

Wysłane z mojego Xiaomi Mi11i.
 

Dwa pierwsze problemy moglibyśmy może rozwiązać, jakbyś podesłał log.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Najlepiej z każdego problemu oddzielny. Czym się objawia brak możliwości wejścia w kopie zapasowe w chmurze? W ogóle te menu się nie wyświetla czy apka się wywala czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Dwa pierwsze problemy moglibyśmy może rozwiązać, jakbyś podesłał log.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Najlepiej z każdego problemu oddzielny. Czym się objawia brak możliwości wejścia w kopie zapasowe w chmurze? W ogóle te menu się nie wyświetla czy apka się wywala czy coś innego?

Chmura

FB

Dodatkowo zauważyłem dziwne lagowanie apki Gmail, na poprzednim wydaniu też zachowywała się dziwnie, ale na tej strasznie laguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, miułaj napisał:

Jest ktoś w stanie dokładnie wysłać instrukcję jak przejść z Androida 11 na 12. Z góry bardzo dziękuję.

Najlepiej i najpewniej to po prostu wrzucić czysta instalke z wywaleniem starych danych - przez fastboota to fajnie szybko i bezproblemowo idzie :) troche zabawy będzie z konfiguracją i instalacja softu od nowa ale za to wszystkich śmieci z 11tki się pozbędziesz a 12 działa bardzo dobrze - zauważalnie lepiej niż 11 - takie moje wrażenie przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - wrzuciłem u siebie tak na wszelki wypadek ta wersję "rebuild rom" - poszło bezproblemowo - i tu prośba do szefa - czyli pana Kacpra - żeby dać znać o co chodzi z tym rebuildem - podejrzewam że może jakiś detal wymagał poprawy i zamiast dawać to jako zupełnie nową wersję zrobiony został update poprzedniej ale to tylko taki domysł .... Gmail faktycznie nie działa za dobrze - przy okazji zainstaluje ta starsza wersję - co do tmobila nikt tam od nich się nie odezwał i nie ma żadnego nowego updatu tej apki tak więc czekamy dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Master napisał:

Tak przy okazji - wrzuciłem u siebie tak na wszelki wypadek ta wersję "rebuild rom" - poszło bezproblemowo - i tu prośba do szefa - czyli pana Kacpra - żeby dać znać o co chodzi z tym rebuildem - podejrzewam że może jakiś detal wymagał poprawy i zamiast dawać to jako zupełnie nową wersję zrobiony został update poprzedniej ale to tylko taki domysł .... Gmail faktycznie nie działa za dobrze - przy okazji zainstaluje ta starsza wersję - co do tmobila nikt tam od nich się nie odezwał i nie ma żadnego nowego updatu tej apki tak więc czekamy dalej ....

Dokładnie info.by się zdało co zostało naprawione dla potomnych :) im więcej wiemy tym lepiej zgłaszamy  błędy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cinimini napisał:

Dokładnie info.by się zdało co zostało naprawione dla potomnych :) im więcej wiemy tym lepiej zgłaszamy  błędy 

 

 

Prawdą jest to a jakże - na 12.5 nie pamiętam żeby był taki rebuild - a o teraz na 12.6 to chyba też nie było jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebuild był ze względu na opcję Zwiń po dotknięciu. W changelogu pisaliśmy, że została ona naprawiona dla A12, ale jednak ostatecznie się okazało, że Xiaomi wrzuciło jakąś zmianę w wersji 21.12.8, która popsuła patch pod tę funkcję (dzień wcześniej jeszcze działało poprawnie). Po poprawce wszystkie ROM-y A12 były przebudowane pod to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Rebuild był ze względu na opcję Zwiń po dotknięciu. W changelogu pisaliśmy, że została ona naprawiona dla A12, ale jednak ostatecznie się okazało, że Xiaomi wrzuciło jakąś zmianę w wersji 21.12.8, która popsuła patch pod tę funkcję (dzień wcześniej jeszcze działało poprawnie). Po poprawce wszystkie ROM-y A12 były przebudowane pod to.

Jasne dobrze wiedzieć a w baterii dalej nie ma tej statystyki co do ekranu - tam coś pamiętam że pisał Pan że to wróciło w jakiejś wersji dziennej ale chyba znowu uciekło w tej czwartkowej co poszła jako ta 12.8 którą mamy teraz? W sumie to nic poważnego że tego nie ma ale to też ciekawe że najpierw było potem usunęli potem niby wróciło a teraz nie ma dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaciek napisał:

Witam. Ja tak troszkę z innej beczki... Czy dla Xiaomi MI 11 T PRO są dostępne tygodniowe bety MIUI?

Nie.

6 minut temu, ukey napisał:

Może muszę postawić na nowo system.. Zawsze nakładasz wersję czy robisz full wipe? 

Zawsze robiłem aktualizacje. Ostatni raz full wipe robiłem chyba instalując ROM po raz pierwszy (pomyślę może nad nim, jak MIUI 13 będzie mi się źle sprawować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kaciek napisał:

Witam. Ja tak troszkę z innej beczki... Czy dla Xiaomi MI 11 T PRO są dostępne tygodniowe bety MIUI?

Pod ten model nie będzie tygodniowych wydań, sam miałem ten telefon, zamieniłem na Mi11i bo tu mogę wrzucić xiaomi.eu... globalny soft z dialerem google'a był dla mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jest obejście na problem z lagami. Xiaomi spieprzyło zmienną grubość czcionki na Androidzie 12.

Wyłączcie w ustawieniach wyświetlacza > Rozmiar tekstu i grubość czcionki opcję Zmienna grubość czcionki i apki rusza bez lagów.

Fakt - po wylaczeniu działa bezproblemowo - jak widać czasami coś naprawia a czasami zepsują .... no ale czekamy na 13tke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na Mi10s ta "sztuczka" nie działa. Prócz GMaila zamula również Play Store. Nie do końca jestem przekonany, że to wina Xiaomi, bo jakoś dziwnym trafem wszystkie inne aplikacje, a mam ich sporo, zachowują się normalnie. W dodatku wcześniejsze wersje GMaila, jak ktoś już pisał również zachowują się dobrze, tak więc bardziej podejrzane w tej sytuacji są ostatnie aktualizacje Googlowych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, peciu napisał:

Macie problemy z powiadomieniami? U mnie czasami pojawiają się z opóźnieniem albo po ponownym uruchomieniu dostaje kilka powiadomień z przed kilku godzin. Dzieje się tak z aplikacjami bankowymi, whatsup, Gmail.

U mnie różnie działa gadu gadu czasami od razu wskakuje czasami z opóźnieniem a czasami wcale :) za to np Messenger bezproblemowo bankowe to są akurat ok - przez iko - też z olxem jest różnie - ogólnie tak jak pół roku mam gdzieś Xiaomi tak były z tym problemy - raz większe raz mniejsze - w sumie idzie się przyzwyczaić :) ot taki urok chyba tego miui - niedługo 13tka - zobaczymy co tam naprawia / zepsują ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Test napisał:

No u mnie na Mi10s ta "sztuczka" nie działa. Prócz GMaila zamula również Play Store. Nie do końca jestem przekonany, że to wina Xiaomi, bo jakoś dziwnym trafem wszystkie inne aplikacje, a mam ich sporo, zachowują się normalnie. W dodatku wcześniejsze wersje GMaila, jak ktoś już pisał również zachowują się dobrze, tak więc bardziej podejrzane w tej sytuacji są ostatnie aktualizacje Googlowych aplikacji.

Jeśli masz inną czcionkę niż domyślna, to trzeba też zmienić czcionkę.

No nie wszędzie tak jest, ale najczęściej właśnie w Google'owych apkach. U nas pomogło to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...