Skocz do zawartości

MIUI 21.11.30/12.1


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21122.png

  • Aktualizacja do Androida 12 dla Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra/Mi 10T
  • Przed instalacją aktualizacji na Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro oraz Redmi K30S Ultra/Mi 10T prosimy o zapoznanie się z komunikatem poniżej
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Android 12

Ponieważ TWRP nie współpracuje z Androidem 12, aktualizacje dla telefonów z tą wersją systemu muszą być wgrywane w trybie Fastboot — szczegóły w naszym artykule.

Informacja dla użytkowników Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro oraz Redmi K30S Ultra/Mi 10T: Istnieje szansa (~50%), że po tej aktualizacji urządzenie się nie uruchomi. Jest to problem wersji chińskiej MIUI, nie Xiaomi.eu. Wykonaj kopię zapasową swoich danych przed aktualizacją. Wgrywacie aktualizację NA WŁASNE RYZYKO. Późniejsze aktualizacje prawdopodobnie nie będą aż tak ryzykowne, lecz w przypadku tej aktualizacji zalecamy ostrożność.

Informacja nie dotyczy użytkowników Mi 10/Pro.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Na Androidzie 12 może być konieczna instalacja Magiska w wersji Canary.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: ACE (do wyszukania w Motywach, pierwszy w wynikach wyszukiwania). Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,proszę o info jak to działa na mi10 bo nie wiem czy wgrywać czy trzeba jeszcze poczekać na parę wydań aż będzie się nadawać do użytku :)

Edit...

Dzięki Panowie ja już też siedzę na 12 testujemy  :),jeszcze tylko wersja miui 13, coś wiadomo kiedy będzie u nas na eu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie masz informację, że trzeba instalować przez Fastboota, więc nie masz zbytniego wyboru. Przez TWRP nawet się nie zainstaluje.

29 minut temu, Thomas_Anderson napisał:

Na Mi Note 10 pod baterią pojawił się napis FPS:42 INTER:2
Jak to wyłączyć?

To prawdopodobnie bug aktualizacji supertapety Marsa. Zgłosiłem, zobaczymy czy coś da się zrobic.

EDIT: nic nie możemy zrobić, to jest w plikach Unity, do których nie mamy dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś okazało się że przestał działać mikrofon w Messenger Lite. Nie pomagało czyszczenie, ani odinstalowanie na nowo. Nie było ostatnio aktualizacji apki. Po wygraniu pełnego Massengera wszystko działa poprawnie.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Edit.
Jednak przyczyna po stronie aplikacji. Znalazłem kopie z sierpnia i po instalacji wszystko działa.
Ciekawe tylko to że wczoraj przed aktualizacja softu działało a po już nie...
Ostatnia aktualizacja apki była w połowie listopada...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, o to. Nic nie możemy zrobić, to problem T-Mobile.

Jasna sprawa - ja już pisałem że temat jest u nich zgłoszony - może jeszcze na wszelki wypadek wyśle im te zrzuty niech obadają ... ale fajnie że coś już wiadomo w temacie dzięki że Pan sprawdził :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patrikos23 napisał:

Ehh... wychodzi że pro tylko z nazwy. Czas sprzedać chyba. 

A tam - fajny telefon przecież :) na pewno wiedzą o tym problemie i załatwia sprawę przy okazji jakiegoś update - naxrazie czekamy na miui 13 :) pewnie puszcza to razem z premierą mi 12tki a to już w tym miesiącu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deathmenxddd napisał:

Zainstalowałem dzisiaj tą bete na mojej mi 11-stce przesiadając sie z najnowszego buildu stable i mam problem otóż telefon po ok 3min od uruchomienia ciągle sie restaruje, za drugim restartem wchodzi do recovery. Czy da sie to jakoś odratować bez wipe'a?

Miałem to samo - opisywałem już przy okazji jednej z wcześniejszych wersji - ja próbowałem tam już różne warianty i nic nie pomagało - nie wiem jak obecnie ta sytuacja wygląda ale podejrzewam że bez wipa nic się nie zdziała ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Master napisał:

Miałem to samo - opisywałem już przy okazji jednej z wcześniejszych wersji - ja próbowałem tam już różne warianty i nic nie pomagało - nie wiem jak obecnie ta sytuacja wygląda ale podejrzewam że bez wipa nic się nie zdziała ....

no właśnie instaluje wszystko na nowo :(

dodatkowo nie moge przywrocić backupu z usb (zrobilem go w miare mozliwosci na tym andku 12 zanim sie telefon nie zrestartował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, deathmenxddd napisał:

no właśnie instaluje wszystko na nowo :(

dodatkowo nie moge przywrocić backupu z usb (zrobilem go w miare mozliwosci na tym andku 12 zanim sie telefon nie zrestartował)

Co ciekawe to twrp które miałem poprzednio wgrane przy okazji wersji 12.5 to teraz w ogóle nie działa nic tam nie można zrobić odpala się oczywiście po chińsku i jest całkowicie dead ... dobrze że jest teraz ta wersja fastboot bo inaczej chyba nie da się zrobić aktualizacji - ciekawe co będzie w 13tce .... ale myślę że podobnie bo chyba ta 13tka to tylko zmodyfikowana nakładka na 12 a 12 mamy już teraz przecież :) backupow nie robiłem nigdy całościowych to nie pomogę w temacie - może się nie zrobił po prostu dobrze i restart przerwał procedurę i teraz jest problem ... Ale instalacja z wipem na też swoje zalety śmieci z systemu się pozbywamy wszelakich pozostałości po poprzednich wersjach itp - to trochę jak z instalka systemu na pc - jak robiłem upgrade z 10 na 11 to działało to niby dobrze ale były problemy różnego typu a po czystej instalce działa wszystko jak należy .... Tak więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z restartem do TWRP zazwyczaj jest powodowany przez crash aplikacji Uprawnienia. Trzeba wyczyścić jej dane, potem już powinna chodzić.

Instalacja przez fastboot u nas jest głównie ze względu na to, że deszyfrowanie danych w TWRP na Androidzie 12 nie działa. Dopóki twórcy TWRP jakoś tego nie ogarną, dopóty tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Problem z restartem do TWRP zazwyczaj jest powodowany przez crash aplikacji Uprawnienia. Trzeba wyczyścić jej dane, potem już powinna chodzić.

Instalacja przez fastboot u nas jest głównie ze względu na to, że deszyfrowanie danych w TWRP na Androidzie 12 nie działa. Dopóki twórcy TWRP jakoś tego nie ogarną, dopóty tak będzie.

W sumie ta opcja wrzucania przez fastboota jest w porządku - działa to szybko i dobrze - oby tak zostało - a tak przy okazji - da się jakoś w ogóle wywalić to twrp? Czy po prostu trza poczekać na działające i wrzucić je tak samo jak to wcześniejsze - to się nadpisze wtedy i teoretycznie powinno wszystko działać - zakładam że jak będzie działające twrp to updaty będą tak samo wrzucane jak poprzednio w 12.5? Tzn pobieramy plik aktualizacyjny w fonie potem uruchamiamy w twrp i tam go wskazujemy i lecimy - może dadzą też twrp żeby normalnie było po angielsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli dobrze kojarzę, to nie dorzucamy teraz TWRP do Androida 12 w ogóle, także jeśli coś masz, to jest to Mi-Recovery (stockowe recovery od Xiaomi).

Jak będzie działające, to będziemy dorzucać i wtedy aktualizacje będą tak jak dawniej.

No ja poprzednio wrzuciłem to twrp z Waszej strony jak pamiętam tam chyba z katalogu dla mi 11 wybierałem - to się odpala w chińskiej wersji językowej ale znalazłem na jakimś nagraniu jak zmienić na angielski - teraz jak miałem te restarty - co kolega przede mną pisał - to telefon właśnie te wgrywane twrp odpalał ale zupełnie nie działające - tzn w ogóle na dotyk nie reagowało i można było zrobić tylko hard reset więc na pewno nie było to stockowe - w sumie nawet nie wiem jak to stockowe wygląda :) ps - to coś takiego jak wrzucilem w obrazku

lineage_os_013.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Netoper napisał:

Poprzednio? a konkretnie dla której wersji Androida?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Dla 12.5 czyli 11tki - zainstalowane żeby robić updaty - pierwsza instalacja była przez fastboota z wipe data dla chińskiej wersji systemu po odblokowaniu fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Netoper napisał:

11.
No to teraz przeczytaj jeszcze raz co Ci Kacper odpisał...

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

No na tyle co rozumiem to to ma teraz nie działać i nie działa :) czyli wszystko się zgadza - jak będzie działające - czyli trzeba będzie to wrzucić do fona jeszcze raz i updaty będą wrzucane tak samo jak w przypadku 11tki - czyli poczekamy co się wydarzy a póki co jest fastboot i trzeba się do niego przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem na Mi 11 lite i system zabija mi WhatsApp, kłódka jest, oszczędzanie energii wyłączone, a i tak zabija. Co mogę z tym zrobić? Na szczęście w nowej wersji mogę już używać super tapet innych niż pierwsza.

EDIT: System zabija wszystkie komunikatory, Messengera, GG i Whatsappa. Przy poprzedniej wersji było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...