Skocz do zawartości

POCO X3 Pro - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.7.0.RJUMIXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 Pro (nazwa kodowa: vayu).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3Pro_V12.5.7.0.RJUMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy telefon. POCO X3 Pro 8/256. Wgrałem powyższe MIUI i mam niebieski dialer Google. Nie ma szans na dialer MIUI? (nagrywanie rozmów)

Edit: Dialer niebieski, ale jest opcja nagrywania rozmów. Sorki za głupie pytanie, ale aż mi się gorąco zrobiło jak zobaczyłem niebieski dialer...

Edytowane przez Papoodrock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialer (po wejściu) wygląda jak z MIUI. Tyle, że we WSZYSTKICH telefonach Xiaomi, które przeszły przez moje ręce (a było ich wiele) dialer MIUI miał ZAWSZE kolor zielony. Nawet w moim telefonie POCO X3 NFC jest zielony. Dlatego jak w POCO X3 PRO zobaczyłem niebieski, to się zgrzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z 12.5.5 na 12.5.7nadal nie działało mi nagrywanie, które zepsuło się przy aktualizacji z 12.5.4. Postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie zainstalować 12.5.7 i teraz nagrywanie działa. Problem w tym, że chciałbym skorzystać z kopii zapasowej na dysku google, ale od razu wskakuję na pulpit i nie widzę możliwości uruchomienia tej pierwszej konfiguracji a tylko dzięki niej można z tej kopii skorzystać, pomijając kontakty.  Czy podczas instalacji miałem kliknąć wipe cashe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:
Tak. W ustawieniach pulpitu jest opcja Pasek wyszukiwania, którą wystarczy odznaczyć.

Nie ma możliwości odznaczenia.

Nie piszemy postów jeden po drugim w tak krótkim odstępie czasu. Połączono //KS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie instalowałem romu w telefonie, próbowałem znaleźć informacje o tym w google. Nie trafiłem jednak na instrukcje dedykowane dla pocco x3 pro a z ogólnych boję się korzystać, żeby nie uceglić telefonu. Chciałbym miec dialer i sms xiaomi a nie googlowy.
1. Czy mógłbym prosić o link jak zainstalować w pocco x3 nowy rom?
2. Jak sprawdzić, który rom i oporogramowanie do tej procedury będą odpowiednie?
3. Dlaczego niektórzy wybierają rom indyjski zamiast Miui Polska?
4. Czym różni się instalacja przez fastboot , ODB, TWRP? Która jest najprostsza, najbezpieczniejsza?
5. Jak potem zablokować bootloader, żeby działały płatności NFC?
6. Czy w razie wysyłki na naprawę gwarancyjną muszę wgrać oryginalny rom i zablokować bootloader?

Będę ogromnie wdzięczny za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz tak jak w innych modelach Xiaomi.
Zmiana romu tylko przez aplikację miflash, w niej jest wybór czy chcesz pozostawić otwarty bootloader czy zamknąć.
Rom indonezyjski ma w sobie apki od xiaomi w przeciwieństwie do romu na EU.
Gwarancja nie przepada jeśli w telefonie jest zainstalowany oficjalny rom Xiaomi, a takim jest między innymi indonezyjski.
To tak w skrócie bo obszerne wskazówki są już opisane w poradnikach na forum.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
58 minut temu, daroz napisał:

Skąd mogę pobrać indonezyjski rom

Rom musi być w wersji fastboot (rozszerzenie .tgz) dla Poco X3 pro. Niczego więcej nie musisz sprawdzać, tylko odblokować bootloader, rozpakować rom dwukrotnie i użyć MiFlasha. Poszukać poradnika jak to się robi. Kopii bieżącego romu się nie robi. Jakbyś chciał do niego wrócić to pobierasz z serwera i instalujesz też MiFlashem. Link do indonezyjskiego https://bigota.d.miui.com/V12.5.4.0.RJUIDXM/vayu_id_global_images_V12.5.4.0.RJUIDXM_20210921.0000.00_11.0_global_eb2ea4365c.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze takie pytanie: ikony będą w postaci kółek czy kwadratów? Czy po jakieś aktualizacji Xiaomi zmieniło na kółka w MIUI Launcherze? Pytam, bo jak patrzę na YouTube, filmiki z 2021 roku na temat wgrywania xiaomi.eu na Poco X3 Pro to po instalacji i skonfigurowaniu wyświetlają się domyślnie kółka jakby to był Launcher od Poco. Czy może da się zmienić na kwadraty? Jakoś mi po prostu bardziej te kwadraty pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lolix napisał:

Jeszcze takie pytanie: ikony będą w postaci kółek czy kwadratów? Czy po jakieś aktualizacji Xiaomi zmieniło na kółka w MIUI Launcherze? Pytam, bo jak patrzę na YouTube, filmiki z 2021 roku na temat wgrywania xiaomi.eu na Poco X3 Pro to po instalacji i skonfigurowaniu wyświetlają się domyślnie kółka jakby to był Launcher od Poco. Czy może da się zmienić na kwadraty? Jakoś mi po prostu bardziej te kwadraty pasują

Ikony będą domyślnie kwadratowe. Tak jak wyżej, wyglad możesz dostosować motywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam pytanie - mam zainstalowany jeszcze stary ROM w wersji 12.0.8.0.QJGMIXM  - czemu w aktualizacjach systemu nie pokazuje nowszej wersji? Zrobię ją ręcznie do tej 12.5.7.0.RJUMIXM natomiast w poprzednich telefonach działo się to automatycznie.

P.S. czy ktoś próbował poza standardowymi rzeczami jak zdjęcia przenieść nagrywane rozmowy? Zależy mi na tej funkcji oraz najchętniej na historii połączeń powiązanej z tymi nagraniami. Chciałbym aby jak dotychczas kliknięcie na numer w historii spowodowało, pokazanie opcji odtworzenia wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...